sympa - en to eu translation catalogue (2037 entries)

en: The configuration file contains errors.
eu: Konfigurazio fitxategiak erroreak ditu.

en: Unable to open %s : %s
eu: Ezin da %s ireki: %s

en: Example:
eu: Adibidea:

en: (You must define this parameter)
eu: (Parametro hay ezarri behar duzu)

en: Incorrect parameter definition: %s
eu: Parametro ezegokia: %s

en: Unable to rename %s : %s
eu: Ezin da %s berrizendatu: %s

en: %s have been updated.
    Previous versions have been saved as %s.
eu: %s eguneratu da.
    Aurreko bertsioa %s izenarekin gorde da.

en: ##############################################################################
    # This process will help you install all Perl (CPAN) modules required by Sympa
    # software.
    # Sympa requires from 50 to 65 additional Perl modules to run properly. 
    # The whole installation process should take around 15 minutes.
    # You'll first have to configure the CPAN shell itself and select your
    # favourite CPAN server.
    # Note that you might prefer to install the required Perl modules using your
    # favourite DEB/RPM mechanism.
    # Feel free to interrupt the process if needed ; you can restart it safely
    # afterward.
    ##############################################################################
    Press the Enter key to continue...
eu: ##############################################################################
    # prozesu honek Sympak behar dituen Perl (CPAN) moduluak instalatzen lagunduko
    # zaitu.# Sympak 50-65 modulu gehigarri inguru behar ditu ongi funtzionatzeko. 
    # Instalazio prozesu osoak 15 minutu inguru beharko ditu.
    # Lehenbizi zure CPAN shell-a konfiguratu beharko duzu eta gogoko CPAN # zerbitzaria hautatu.
    # Beharrezko Perl moduluak nahiago duzun DEB/RPM mekanismoekin instalatu ahal
    # dituzula kontutan eduki.
    # Beharrezkoa bada prozesu hau eten dezakezu lasai; gero arazorik gabe
    # berrabiarazi dezakezu.
    ##############################################################################
    Sakatu Enter tekla jarraitzeko...

en: Which RDBMS will you use for core database:
eu: Datu baserako erabiliko de DBKS:

en: -> Select RDBMS [1-%d]
eu: DBKS hautatu [1-%d]

en: Checking for PERL version:
eu: PERL bertsioa egiaztatzen:

en: Your version of perl is OK (%s  >= %s)
eu: Zure perl bertsioa egokia da (%s >= %s)

en: Your version of perl is TOO OLD (%s  < %s)
    Please INSTALL a new one !
eu: Zure perl bertsioa ZAHARREGIA da (%s < %s)
    INSTALATU berri bat mesedez!

en: Checking for REQUIRED modules:
eu: EZINBESTEKO moduluak egiaztatzen:

en: Checking for OPTIONAL modules:
eu: AUKERAZKO moduluak egiaztaten:

en: ******* NOTE *******
    You can retrieve all theses modules from any CPAN server
    (for example ftp://ftp.pasteur.fr/pub/computing/CPAN/CPAN.html)
eu: ******* OHARRA *******
    Modulu guzti hauek edozein CPAN zerbitzaritik eskuratu ditzakezu
    (ftp://ftp.pasteur.fr/pub/computing/CPAN/CPAN.html adibidez)

note: (-32)
en: perl module
eu: perl modulua

en: STATUS
eu: EGOERA

en: was not found on this system.
eu: ez da sistema hontan topatu.

en: OK (%-6s >= %s)
eu: ONGI (%-6s >= %s)

en: version is too old (%s < %s)
eu: bertsioa zaharregia da (%s < %s)

en: >>>>>>> You must update "%s" to version "%s" <<<<<<.
eu: >>>>>>> "%s" "%s" bertsiora eguneratu behar duzu <<<<<<.

en: ## You need root privileges to install %s module. ##
eu: ## Root baimenak behar dituzu %s modulua instalatzeko. ##

en: ## Press the Enter key to continue checking modules. ##
eu: ## Enter tekla sakatu moduluak egiaztatzen jarraitzeko. ##

en: -> Usage of this module: %s
eu: -> Modulu honen erabilera: %s

en: -> Prerequisites: %s
eu:  -> Aurre betekizunak: %s

en: -> Install module %s ? [%s]
eu: -> %s modulua instalatu? [s%]

en: Installation of %s still FAILED. You should download the tar.gz from http://search.cpan.org and install it manually.
eu: %s-ren instalazioak HUTS egin du. Tar.gz fitxategia search.cpan.org-etikeskuz jaitsi eta instalatu beharko duzu.

en: Installation of %s FAILED. Do you want to force the installation of this module? (y/N)
eu: %s-ren instalazioak HUTS egin du. Moduluaren instalazioa behartu nahiduzu? (y/N)

en: Sun:Mon:Tue:Wed:Thu:Fri:Sat
eu: ig.:al.:ar.:az.:og.:or.:lr.

en: Sunday:Monday:Tuesday:Wednesday:Thursday:Friday:Saturday
eu: Igandea:Astelehena:Asteartea:Asteazkena:Osteguna:Ostirala:Larunbata

en: Jan:Feb:Mar:Apr:May:Jun:Jul:Aug:Sep:Oct:Nov:Dec
eu: Urt:Ots:Mar:Api:Mai:Eka:Uzt:Abu:Ira:Urr:Aza:Abe

en: January:February:March:April:May:June:July:August:September:October:November:December
eu: Urtarrila:Otsaila:Martxoa:Apirila:Maiatza:Ekaina:Uztaila:Abuztua:Iraila:Urria:Azaroa:Abendua

note: This entry is a sprintf format Check the sprintf manpage for format details : http://perldoc.perl.org/functions/sprintf.html
en: Attempt to exceed the max number of members (%s) for this list.
eu: Zerrenda honetako kide kopuru maximoa (%s) gainditzeko saiakera.

en: Attempts to add some users in database failed.
eu: Erabiltzaile batzuk datu basera gehitzean errorea.

note: This entry is a sprintf format Check the sprintf manpage for format details : http://perldoc.perl.org/functions/sprintf.html
en: Added %s users out of %s required.
eu: %s erabiltzaile gehituta, eskatutako %s-etatik

en: overwrite Reply-To: header field
eu: Reply-To: goiburua gainidatzi

en: preserve existing header field
eu: dagoen goiburukoa mantendu

en: sender
eu: bidaltzailea

en: list
eu: zerrenda

en: all
eu: dena

en: other email address
eu: beste eposta helbidea

en: subject field
eu: gai eremua

en: message body
eu: mezuaren gorputza

en: subject and body
eu: gaia eta gorputza

en: do nothing
eu: ez egin ezer

en: owner
eu: jabea

en: listmaster
eu: zerrenda kudeatzailea

en: remove bouncing users
eu: errebotatzen duten erabiltzaileak kendu

en: send notify to bouncing users
eu: errebotatzen duten erabiltzaileak ohartarazi

en: enabled
eu: gaituta

en: disabled
eu: ezgaituta

en: robot
eu: robota

en: first entry
eu: lehen sarrera

en: entries matching regular expression
eu: espresio erregularra betetzen duten sarrerak

en: base
eu: oinarria

en: one level
eu: maila bat

en: subtree
eu: azpizuhaitza

en: yes
eu: bai

en: no
eu: ez

en: SSL version 2
eu: SSL 2 bertsioa

en: SSL version 3
eu: SSL 3 bertsioa

en: receive notification email
eu: ohartarazpen eposta jaso

en: no notifications
eu: ohartarazpenik ez

en: concealed from list menu
eu: zerrenden menutik ezkutatuta

en: listed on the list menu
eu: zerrenden menuan zerrendatuta

en: bounce management
eu: erreboteen kudeaketa

en: privileged owner
eu: jabe pribilegiatua

en: normal owner
eu: jabe normala

en: 0 - highest priority
eu: 0 - lehentasun handiena

en: 9 - lowest priority
eu: 9 - lehentasun txikiena

en: queue messages only
eu: mezuak ilaratu bakarrik

en: replace @ characters
eu: @ karaktereak ordeztu

en: use JavaScript
eu: JavaScript erabili

en: required to post message
eu: mezua bidaltzeko beharrezkoa

en: required to distribute message
eu: mezua banatzeko beharrezkoa

en: optional
eu: aukerazkoa

en: required
eu: beharrezkoa

en: string
eu: karaktere katea

en: multi-line text
eu: lerro anitzeko testua

en: number
eu: zenbakia

en: set of keywords
eu: gako hitz sorta

en: add a new MIME part
eu: MIME zati berria gehitu

en: append to message body
eu: mezuaren gorputzari gehitu

en: open
eu: irekia

en: closed
eu: itxia

en: subscribers only
eu: harpidedunak bakarrik

en: public
eu: publikoa

en: RDBMS
eu: DBKS

en: include from local file
eu: fitxategi lokaletik txertatu

en: include from external source
eu: kanpoko iturritik txertatu

en: general datasource
eu: datu iturri orokorra

en: help
eu: laguntza

en: subscription
eu: harpidetza

en: unsubscription
eu: baja eman

en: posting address
eu: bidalketa helbidea

en: list archive
eu: zerrenda artxiboa

en: authenticated by password
eu: pasahitzaz kautotuta

en: authenticated by S/MIME signature
eu: S/MIME sinaduraz kautotuta

en: authenticated by DKIM signature
eu: DKIM sinaduraz kautotuta

en: approved by moderator
eu: editoreak onartuta

en: any messages
eu: mezu guztietan

en: daily
eu: egunero

en: weekly
eu: astero

en: monthly
eu: hilero

en: quarterly
eu: hiruhilero

en: yearly
eu: urtero

en: use HTTP cookie
eu: HTTP cookie-a erabili

en: 100% - always
eu: %100 - beti

en: 0% - never
eu: %0 - inoiz

en: original messages
eu: jatorrizko mezuak

en: decrypted messages
eu: dezifratutako mezuak

en: on demand
eu: eskaerapean

en: DKIM signature exists
eu: DKIM sinadura dago

en: DMARC policy exists
eu: DMARC politika dago

en: DMARC policy suggests rejection
eu: DMARC politikak baztertzea iradokitzen du

en: DMARC policy suggests quarantine
eu: DMARC politikak koarentena iradokitzen du

en: domain matching regular expression
eu: domeinurako espresio erregularra

en: standard (direct reception)
eu: ohizkoa (zuzenean jaso)

en: digest MIME format
eu: MIME formatuko bilduma

en: digest plain text format
eu: testu soileko bilduma

en: summary mode
eu: laburpen modua

en: notice mode
eu: albiste modua

en: text-only mode
eu: testua-bakarrik modua

en: urlize mode
eu: url bihurtu modua

en: no mail
eu: epostarik ez

en: not receiving your own posts
eu: zure mezuak ez jaso

en: listed in the list review page
eu: zerrendako berrikuspen orrian zerrendatuta

en: concealed
eu: ezkutatuta

en: in operation
eu: martxan

en: list not yet activated
eu: oraindik gaitu gabe

en: erroneous configuration
eu: konfigurazio okerra

en: closed family instance
eu: itxitako familia instantzia

en: closed list
eu: zerrenda itxia

en: In operation
eu: Martxan

en: List not activated yet
eu: Oraindik aktibaturik ez dauden zerrendak

en: Erroneous configuration
eu: Konfigurazio okerra

en: Closed family instance
eu: Itxitako familia instantzia

en: Closed list
eu: Posta zerrenda itxia

note: This entry is a date/time format Check the strftime manpage for format details : http://docs.freebsd.org/info/gawk/gawk.info.Time_Functions.html
en: %d %b %Y  %H:%M
eu: %Y %b %d %H:%M

en: ----- Malformed message ignored -----
eu: ----- Formatu txarreko mezua baztertuta -----

en: [Unknown]
eu: [Ezezaguna]

en: 
    [Attached message follows]
    -----Original message-----
eu: 
    [Erantsitako mezuak jarraitzen du]
    -----Jatorrizko mezua-----

note: This entry is a sprintf format Check the sprintf manpage for format details : http://perldoc.perl.org/functions/sprintf.html
en: Date: %s
eu: Data: %s

note: This entry is a sprintf format Check the sprintf manpage for format details : http://perldoc.perl.org/functions/sprintf.html
en: From: %s
eu: Nork: %s

note: This entry is a sprintf format Check the sprintf manpage for format details : http://perldoc.perl.org/functions/sprintf.html
en: To: %s
eu: Nori: %s

note: This entry is a sprintf format Check the sprintf manpage for format details : http://perldoc.perl.org/functions/sprintf.html
en: Subject: %s
eu: Gaia: %s

note: This entry is a sprintf format Check the sprintf manpage for format details : http://perldoc.perl.org/functions/sprintf.html
en: -----End of original message from %s-----
eu: -----%s-ren jatorrizko mezuaren bukaera-----

note: This entry is a sprintf format Check the sprintf manpage for format details : http://perldoc.perl.org/functions/sprintf.html
en: ** Warning: A message part is using unrecognised character set %s
        Some characters may be lost or incorrect **
eu: ** Kontuz: Mezuaren zati honek %s karaktere multzo ezezezaguna du
        Karaktere batzuk galduta edo ezegokiak izan daitezke **

note: This entry is a sprintf format Check the sprintf manpage for format details : http://perldoc.perl.org/functions/sprintf.html
en: 
    [An attachment of type %s was included here]
eu: 
    [%s motako eranskina zegoen hemen]

en: 
    -----Delivery Status Report-----
eu: 
    -----Bidalketa egoeraren txostena-----

en: 
    -----End of Delivery Status Report-----
eu: 
    -----Bidalketa egoeraren txostenaren bukaera-----

en: 
    [** Unable to process HTML message part **]
eu: 
    [** Ezin HTML mezu zatia prozesatu **]

en: [ Text converted from HTML ]
eu: [ HTMLtik bihurtutako testua ]

note: This entry is a sprintf format Check the sprintf manpage for format details : http://perldoc.perl.org/functions/sprintf.html
en: %s via %s Mailing List
eu: %s %s eposta zerrenda bidez

note: This entry is a sprintf format Check the sprintf manpage for format details : http://perldoc.perl.org/functions/sprintf.html
en: via %s Mailing List
eu: %s eposta zerrenda bidez

en: Anonymous
eu: Anonimoa

en: (unknown date)
eu: (data ezezaguna)

note: This entry is a date/time format Check the strftime manpage for format details : http://docs.freebsd.org/info/gawk/gawk.info.Time_Functions.html
en: %d %b %Y at %H:%M:%S
eu: %Y-%m-%d %H:%M:%S

en: Unknown parameter
eu: Parametro ezezaguna

en: Migration from wwsympa.conf
eu: wwwsympa.comf-etik migrazioa

en: Migrated Parameters
    Following parameters were migrated from wwsympa.conf.
eu: Migratutako parametroak
    Ondoko parametroak wwwsympa.conf-etik migratu dira.

en: Overrididing Parameters
    Following parameters existed both in sympa.conf and  wwsympa.conf.  Previous release of Sympa used those in wwsympa.conf.  Comment-out ones you wish to be disabled.
eu: Parametroak gainidazten
    Ondoko parametroak sympa.conf eta wwsympa.conf-en zeuden. Aurreko Sympa bertsioak wwsympa.conf-en erabiltzen zituen. Ezgaitu nahi dituzunak komentatu

en: Duplicate of sympa.conf
    These parameters were found in both sympa.conf and wwsympa.conf.  Previous release of Sympa used those in sympa.conf.  Uncomment ones you wish to be enabled.
eu: sympa.conf-ren bikoiztua
    Parametro hauek sympa.conf eta wwsympa.conf-en zeuden. Aurreko Sympa bertsioak sympa.conf-en erabiltzen zituen. Erabili nahi dituzunak deskomentatu

en: Old Parameters
    These parameters are no longer used.
eu: Parametro zaharrak
    Ondoko parametroak ez dira gehiago erabiltzen.

en: Unknown Parameters
    Though these parameters were found in wwsympa.conf, they were ignored.  You may simply remove them.
eu: Parametro ezezagunak
    Parametro hauek wwsympa.conf-en topatu dira baina baztertu dira. Ezabatu ditzakezu.

note: (subscriber.date) (subscriber.update_date) (subscriber.startdate) (subscriber.enddate) This entry is a date/time format Check the strftime manpage for format details : http://docs.freebsd.org/info/gawk/gawk.info.Time_Functions.html
en: %d %b %Y
eu: %Y-%m-%d

en: Subject of the list
eu: Zerrendaren gaia

en: Visibility of the list
eu: Zerrendaren ikusgaitasuna

en: Topics for the list
eu: Zerrendako mintzagaiak

en: This parameter allows the classification of lists. You may define multiple topics as well as hierarchical ones. WWSympa's list of public lists uses this parameter.
eu: Parametro honek zerrenden antolaketa ahalbidetzen du. Hainbat mintzagai aukeratu ditzakezu, baina hierarkikoak ere. WWSymparen zerrenda publikoen zerrendak parametro hau erabiltzen du.

en: Internet domain
eu: Interneteko domeinua

en: Language of the list
eu: Zerrendaren hizkuntza

en: This parameter defines the language used for the list. It is used to initialize a user's language preference; Sympa command reports are extracted from the associated message catalog.
eu: Parametro honek zerrendan erabiltzen den hizkuntza adierazten du. Erabiltzaileen hizkuntza hasieratzeko erabiltzen da; Sumpa komandoaren txostenak dagokion mezu katalogotik hartzen dira.

en: Maximum number of list members
eu: Zerrenda kide kopuru maximoa

en: Priority
eu: Lehentasuna

en: Who can send messages
eu: Zeinek bidali ahal ditu mezuak

en: Delivery time (hh:mm)
eu: Bidalketa ordua (oo:mm)

en: Digest frequency
eu: Bilduma maiztasuna

en: days
eu: egun

en: hour
eu: ordu

en: minute
eu: minutu

en: Digest maximum number of messages
eu: Bildumako mezu kopuru maximoa

en: Available subscription options
eu: Harpidetze aukerak

en: reception mode
eu: jasotze modua

en: Subscription profile
eu: Harpidetza profila

en: visibility
eu: ikusgaitasuna

en: Topics for message categorization
eu: Mezu kategorizaziorako mintzagaia

en: This paragraph defines a topic used to tag a message of a list, named by msg_topic.name ("other" is a reserved word), its title is msg_topic.title. The msg_topic.keywords entry is optional and allows automatic tagging. This should be a list of keywords, separated by ','.
eu: Hemen zerrendara doan mezua etiketatzeko mintzagaia definitzen da, msg_topic.name izenarekin ("other" erreserbatutako hitza da), bere izenburua msg_topic.title da. msg_topic.keywords aukerakoa da eta etiketatze automatikoa ahalbidetzen du. Hau gako-hitzen zerrenda bat izan beharko luke, ',' karaktereaz bereizita.

en: Message topic name
eu: Mezu mintzagaiaren izena

en: Message topic keywords
eu: Mezu mintzagaiaren gako hitzak

en: Message topic title
eu: Mezu mintzagaiaren izenburua

en: Defines to which part of messages topic keywords are applied
eu: Mintzagai gako hitzak mezuaren ze zatietara aplikatzen diren definitzen du

en: Message tagging
eu: Mezuen etiketatzea

en: Reply address
eu: Erantzun helbidea

en: Forced reply address
eu: Derrigortutako erantzun helbidea

en: value
eu: balioa

en: This parameter indicates whether the Reply-To: field should indicate the sender of the message (sender), the list itself (list), both list and sender (all) or an arbitrary e-mail address (defined by the other_email parameter).
    Note: it is inadvisable to change this parameter, and particularly inadvisable to set it to list. Experience has shown it to be almost inevitable that users, mistakenly believing that they are replying only to the sender, will send private messages to a list. This can lead, at the very least, to embarrassment, and sometimes to more serious consequences.
eu: Parametro honek Reply-To: goiburuak adieraziko duena zehazten du: mezuaren bidaltzailea (bidaltzailea), zerrenda bera(zerrenda), zerrenda eta bidaltzailea (dena), edo beste edozein eposta helbide (other_email parametroan zehaztuta).
    Oharra: parametro hau aldatzea gomendatzen da, eta bereziki zerrendara ez ezartzea. Esperientziak esaten digu ia saihestezina dela erabiltzaileek bidaltzaileari bakarrik erantzuten daudela pentsatuz, mezua zerrendara bidaliko dutela. Hau gutxienez lotsagarria izan daiteke, eta batzutan ondorio larriak izan ditzake.

en: respect of existing header field
eu: aurreko goiburu eremua mantendu

en: Anonymous sender
eu: Bidaltzaile anonimoa

en: To hide the sender's email address before distributing the message. It is replaced by the provided email address.
eu: Mezua bidali baino lehen bidaltzailearen eposta helbidea ezkutatzeko. Emandako eposta helbidearengatik ordezten da.

en: Custom header field
eu: Goiburu pertsonalizatuta

en: Subject tagging
eu: Gaia etiketatzea

en: Attachment type
eu: Eranskin mota

en: List owners may decide to add message headers or footers to messages sent via the list. This parameter defines the way a footer/header is added to a message.
    mime: 
    The default value. Sympa will add the footer/header as a new MIME part.
    append: 
    Sympa will not create new MIME parts, but will try to append the header/footer to the body of the message. Predefined message-footers will be ignored. Headers/footers may be appended to text/plain messages only.
eu: Zerrenden jabeek zerrendara bidaltzen diren mezuei goiburu eta oina gehitzeko aukera dute. Parametro honek goiburua/oina mezura nola gehitzen den zehazten du.
    mime: 
    Defektuzko balioa. Sympak goiburua/oina MIME zati berriak bezala gehituko ditu.
    append: 
    Synpak ez ditu MIME zati berriak sortuko; mezuaren edukira txertatzen saiatuko da. Aurredefinitutako mezu oinak ezikusiko dira. Goiburuak/oinak testu hutseko mezuetara bakarrik gehitzea gerta liteke.

en: Maximum message size
eu: Mezuaren tamaina maximoa

en: Reject mail from automatic processes (crontab, etc)?
eu: Automaten epostak baztertu (crontab, etc)?

en: RFC 2369 Header fields
eu: RFC 2369 goiburu eremuak

en: Who can view list information
eu: Zeinek ikus dezake zerrendako informazioa

en: Who can subscribe to the list
eu: Zein harpidetu daiteke

en: Who can add subscribers
eu: Zeinek gehitu ahal ditu harpidedunak

en: Who can unsubscribe
eu: Zein ez-harpidetu daiteke

en: Who can delete subscribers
eu: Zeinek ezabatu ahal ditu harpidedunak

en: Who can invite people
eu: Zeinek gonbidatu ahal du

en: Who can start a remind process
eu: Zeinek hasi ahal du oroitzapen prozesu bat

en: Who can review subscribers
eu: Zeinek ikus ditzake harpidedunak

en: Shared documents
eu: Partekatutako dokumentuak

en: Who can view
eu: Zeinek ikus dezake

en: Who can edit
eu: Zeinek edita dezake

en: quota
eu: kuota

en: Store distributed messages into archive
eu: Gorde bidalitako mezuak artxiboan

en: Web archives
eu: Web artxiboak

en: access right
eu: atzipen baimenak

en: Maximum number of month archived
eu: Artxibatuko diren hilabete kopuru maximoa

en: Archives
eu: Artxiboak

en: Privilege for reading mail archives and frequency of archiving.
    Defines who can access the list's web archive.
eu: Eposta artxiboak irakurtzeko baimena eta artxibatzeko maiztasuna
    Zerrendako web artxiboa zeinez atzitu dezakeen zehazten du.

en: frequency
eu: maiztasuna

en: access right by mail commands
eu: posta bidezko atzipen baimenak

en: Archive encrypted mails as cleartext
eu: Zifratutako mezuak testu hutsean gorde

en: email address protection method
eu: eposta helbidea babesteko modua

en: Bounces management
eu: Erreboteen kudeaketa

en: warn rate
eu: ohartarazpen tasa

en: halt rate
eu: gelditze tasa

en: Management of bouncers, 1st level
eu: Erreboteen kudeaketa, 1.go maila

en: threshold
eu: muga

en: Each bouncing user have a score (from 0 to 100).
    This parameter defines a lower limit for each category of bouncing users.For example, level 1 begins from 45 to level_2_treshold.
eu: Errebotatzen duen erabiltzaile orok puntuazio bat du (0tik 100era).
    Parametro honek errebotatzen duten erabiltzaileen azpiko muga definitzen du. Adibidez, 1 maila 45etik level_2_treshold-era doa.

en: action for this population
eu: populazio honetarako ekintza

en: notification
eu: ohartarazpena

en: Management of bouncers, 2nd level
eu: Erreboteen kudeaketa, 2. maila

en: Each bouncing user have a score (from 0 to 100).
    This parameter defines the score range defining each category of bouncing users.For example, level 2 is for users with a score between 80 and 100.
eu: Errebotatzen duen erabiltzaile orok puntuazio bat du (0tik 100era).
    Parametro honek errebotatzen duten erabiltzaileak taldekatzeko puntuazio tarteak definitzen ditu. Adibidez, 2 maila 80tik 100era doa.

en: percentage of list members in VERP mode
eu: VERP moduan dauden zerrenda kideen ehunekoa

en: Message tracking feature
eu: Mezuen jarraipena

en: tracking message by delivery status notification
eu: mezuen jarraipena bidalketa egoeraren jakinarazpen bidez

en: tracking message by message disposition notification
eu: mezuen jarraipena bidalketa tankeraren jakinarazpen bidez

en: who can view message tracking
eu: zeinek ikusi ahal du mezuen jarraipena

en: Tracking datas are removed after this number of days
eu: egun hauek pasatzean jarraipen datuak ezabatzen dira

en: Welcome return-path
eu: Ongietorri itzul-bidea

en: Return-path of the REMIND command
eu: REMIND komandoarentzako itzul-bidea

en: Notify subscribers when they are included from a data source?
eu: Harpidedunak ohartarazi datu iturri batetik txertatzen direnean?

en: Timeout for fetch of include_sql_query
eu: include_sql_query eskuratzeko denbora muga

en: User data source
eu: Erabiltzaileen datu iturria

en: File inclusion
eu: Fitxategi txertatzea

en: Remote file inclusion
eu: Urruneko fitxategi txertatzea

en: short name for this source
eu: iturburu honetarako izen laburra

en: data location URL
eu: datuen kokapen URLa

en: remote user
eu: urruneko erabiltzailea

en: remote password
eu: urruneko pasahitza

en: Time ranges when inclusion is not allowed
eu: Txertatzea debekatzeko denbora tarteak

en: List inclusion
eu: Zerrenda txertatzea

en: remote list inclusion
eu: urruneko zerrenda txertatzea

en: Sympa can contact another Sympa service using HTTPS to fetch a remote list in order to include each member of a remote list as subscriber. You may include as many lists as required, using one include_remote_sympa_list paragraph for each included list. Be careful, however, not to give rise to an infinite loop resulting from cross includes.
    For this operation, one Sympa site acts as a server while the other one acs as client. On the server side, the only setting needed is to give permission to the remote Sympa to review the list. This is controlled by the review scenario.
eu: Sympak HTTPS erabiltzen duen beste Sympa zerbitzari batera konektatu daiteke urruneko zerrendak atzitu eta bertako erabiltzaileak zerrendara harpidedun bezala txertatzeko.  Nahi beste zerrenda adieraz dezakezu include_remote_sympa_list bat erabiliz zerrenda bakoitzeko. Kontuz gurutzatutako txertaketak direla eta ager daitezkeen etengabeko begiztekin.
    Honetarako Sympa gune batek zerbitzari lanak egiten ditu eta bestea bezeroarenak. Zerbitzarian behar den ezarpen bakarra urruneko Sympari zerrenda ikusteko baimena emateko da. Hau berrikuspen eszenatokian kontrola daiteke.

en: remote host
eu: urruneko ostalaria

en: remote port
eu: urruneko portua

en: remote path of sympa list dump
eu: sympa zerrenda iraulgitzeko urruneko bidea

en: certificate for authentication by remote Sympa
eu: urruneko sympa autentikatzeko ziurtagiria

en: LDAP query inclusion
eu: LDAP galdera txertatzea

en: suffix
eu: atzizkia

en: search scope
eu: bilaketa eremua

en: connection timeout
eu: konexioaren denbora muga

en: filter
eu: iragazkia

en: extracted attribute
eu: aterako den atributua

en: selection (if multiple)
eu: hautapena (anizkoitza denean)

en: LDAP 2-level query inclusion
eu: LDAP 2-mailako galdera txertatzea

en: first-level suffix
eu: lehen-mailako atzizkia

en: first-level search scope
eu: lehen-mailako bilaketa eremua

en: first-level connection timeout
eu: lehen-mailako konexioaren denbora muga

en: first-level filter
eu: lehen-mailako iragazkia

en: first-level extracted attribute
eu: lehen-mailatik aterako den atributua

en: first-level selection
eu: lehen-mailako hautapena

en: first-level regular expression
eu: lehen-mailako espresio erregularra

en: second-level suffix template
eu: bigarren-mailako atzizki txantiloia

en: second-level search scope
eu: bigarren-mailako bilaketa eremua

en: second-level connection timeout
eu: bigarren-mailako konexioaren denbora muga

en: second-level filter template
eu: bigarren-mailako iragazki txantiloia

en: second-level extracted attribute
eu: bigarren-mailatik aterako den atributua

en: second-level selection
eu: bigarren-mailako hautapena

en: second-level regular expression
eu: bigarren-mailako espresio erregularra

en: SQL query inclusion
eu: SQL galdera txertatzea

en: database type
eu: datu base mota

en: database port
eu: datu basearen portua

en: database name
eu: datu basearen izena

en: connection options
eu: konexio aukerak

en: environment variables for database connection
eu: datu baserako konexiorako inguruneko aldagaiak

en: SQL query
eu: SQL galdera

en: Directory where the database is stored (used for DBD::CSV only)
eu: Datu basea duen fitxategia (DBD::CSV-rako bakarrik)

en: Inclusions timeout
eu: Txertatzeen denbora muga

en: Inclusions timeout for message distribution
eu: Mezuen bidalketarako txertatzeen denbora muga

en: LDAP query custom attribute
eu: LDAP galderaren atributu pertsonalizatua

en: Name of email entry
eu: eposta eremuaren izena

en: LDAP 2-level query custom attribute
eu: LDAP 2-mailako galderaren atributu pertsonalizatua

en: SQL query custom attribute
eu: SQL galderako atributu pertsonalizatua

en: Insert DKIM signature to messages sent to the list
eu: Zerrendara bidalitako mezuei DKIM sinadura txertatu

en: DKIM configuration
eu: DKIM konfigurazioa

en: File path for list DKIM private key
eu: Zerrendako DKIM gako pribatuaren fitxategiaren bidea

en: Selector for DNS lookup of DKIM public key
eu: DKIM gakok publikorako DNS bilaketaren hautatzailea

en: The categories of messages sent to the list that will be signed using DKIM.
eu: DKIM erabiliz sinatuko diren zerrendako mezuen kategoriak.

en: This parameter controls in which case messages must be signed using DKIM, you may sign every message choosing 'any' or a subset. The parameter value is a comma separated list of keywords
eu: Parametro honek mezuak DKIM erabiliz noiz sinatu behar diren kontrolatzen du, 'any' edo azpitaldea hautatu ahal duzu. Parametroaren balioa gako hitzen komaz bereiztutako zerrenda da

en: Protection modes
eu: Babes moduak

en: Match domain regular expression
eu: Domeinuko espresio erregularra

en: New From address
eu: 'Nork' helbide berria

en: New From name format
eu: 'Nork' izen berriaren formatua

en: DMARC Protection
eu: DMARC babesa

en: Parameters to define how to manage From address processing to avoid some domains' excessive DMARC protection
eu: 'Nork' helbidea nola kudeatzeko parametroa, domeinu batzuen gehiegizko DMARC babesa saihesteko.

en: Account
eu: Kontua

en: Expiration of unmoderated messages
eu: Moderatu gabeko mezuen iraungitzea

en: Custom user attributes
eu: Erabiltzaileen pertsonalizatutako atributuak

en: internal identifier
eu: barneko identifikadorea

en: label
eu: etiketa

en: additional comment
eu: ohar gehigarria

en: type
eu: mota

en: possible attribute values (if enum is used)
eu: aukerazko atributu balioak ('enum' erabiltzen bada)

en: is the attribute optional?
eu: aukerazko atributua da?

en: custom parameters
eu: pertsonalizatutako parametroak

en: Periodical subscription expiration task
eu: Harpidetzaren iraungitze perdiodikoaren ataza

en: This parameter states which model is used to create an expire task. An expire task regularly checks the subscription or resubscription  date of subscribers and asks them to renew their subscription. If they don't they are deleted.
eu: Iraungitze ataza sortzeko zein modelo erabiliko den zehazten du parametro honek. Iraungitze ataza batek harpidedunen harpidetza data eta ber-harpidetza datak egiaztatzen ditu eta beraien harpidetzak berritzeko eskatzen die. Berritzen ez dutenak ezabatzen dira.

en: Regular expression applied to prevent loops with robots
eu: Robotekin begiztak saihesteko espresio erregularra

en: Creation of the list
eu: Zerrendaren sorrera

en: who created the list
eu: zeinek sortu duen zerrenda

en: human readable
eu: gizakientzako irakurgarri

en: date
eu: data

en: Last update of config
eu: Konfigurazioaren azken eguneraketa

en: Status of the list
eu: Zerrendaren egoera

en: Serial number of the config
eu: Konfigurazioaren serie zenbakia

en: There is a need to protect Sympa web sites against spambots which collect email addresses from public web sites. Various methods are available in Sympa and you can choose to use them with the spam_protection and web_archive_spam_protection parameters. Possible value are:
    javascript: 
    the address is hidden using a javascript. A user who enables javascript can see a nice mailto address where others have nothing.
    at: 
    the @ char is replaced by the string " AT ".
    none: 
    no protection against spammer.
eu: Sympak webgune publikoetatik eposta helbideak biltzen dituzten spambotetatik babestu behar da. Sympan modu ezberdinak daude, spam_protection eta web_archive_spam_protection parametroekin erabili ahal dira. Aukerazko balioak:
    javascript: 
    helbidea javascriptekin ezkutatzen da. Javascript gaituta dutenek mailto helbideak ikusiko dituzte, besteek ez dute ezer ikusiko.
    at: 
    @ karakterea " AT " katearekin ordezten da.
    none: 
    spammerren kontrako babesik ez.

en: Owners
eu: Jabeak

en: profile
eu: profila

en: email address
eu: eposta helbidea

en: name
eu: izena

en: private information
eu: informazio pribatua

en: Moderators
eu: Moderatzaileak

en: Moderators are responsible for moderating messages. If the mailing list is moderated, messages posted to the list will first be passed to the moderators, who will decide whether to distribute or reject it.
    FYI: Defining moderators will not make the list moderated; you will have to set the "send" parameter.
    FYI: If the list is moderated, any moderator can distribute or reject a message without the knowledge or consent of the other moderators. Messages that have not been distributed or rejected will remain in the moderation spool until they are acted on.
eu: Editoreak mezuak moderatzeko arduradunak dira. Eposta zerrenda moderatua bada, zerrendara bidalitako epostak editoreei bidaliko zaie lehenbizi. Beraiek erabakiko dute mezua bidali edo gaitzetsiko den.
    Zure informaziorako: editoreak definitzea ez du zerrenda moderatua bihurtuko; "send" parametroa ezarri beharko duzu.
    Zure informaziorako: zerrenda moderatua bada, mezu bat edozein editorek bidali edo gaitzetsi dezakete, beste editoreen onarpenik gabe. Bidali edo gaitzetsi ez diren mezuak moderazio ilaran zain mantenduko dira.

en: Database related
eu: Datu bazearekin erlazionatua

en: System log
eu: Sistemaren loga

en: List definition
eu: Zerrenda definizioa

en: Sending related
eu: Bidalketarekin erlazionatua

en: Sending/receiving setup
eu: Bidalketa/Jasotzea konfiguratu

en: Privileges
eu: Baimenak

en: Bounces
eu: Erreboteak

en: Loop prevention
eu: Begizten babesa

en: Tag based spam filtering
eu: Etiketa bidezko spam filtroa

en: Directories
eu: Direktorioak

en: Miscellaneous
eu: Denetarik

en: Web interface parameters
eu: Web interfazearen parametroak

en: Data sources setup
eu: Data iturriak konfiguratu

en: Antivirus plug-in
eu: Antibirus plugina

en: Supported languages
eu: Onartutako hizkuntzak

en: Hostname of the database server
eu: Datu base zerbitzariaren ostalari-izena

en: Port of the database server
eu: Datu base zerbitzariaren portua

en: Name of the database
eu: Datu basearen izena

en: User for the database connection
eu: Datu base konexioaren erabiltzailea

en: Password for the database connection
eu: Datu base konexioaren pasahitza

en: What ever you use a password or not, you must protect the SQL server (is it not a public internet service ?)
eu: Pasahitza erabili edo ez, SQL zerbitzaria babestu behar duzu (ez da interneteko zerbitzu publiko bat?)

en: Environment variables setting for database
eu: Datu baserako inguruneko aldagaien ezarpena

en: Log verbosity
eu: Logen berritsukeria

en: Path of the file that contains all list related aliases
eu: Zerrendarekin erlazionatutako aliasak dituen fitxategiaren bidea

en: This parameter indicates the subject of the list, which is sent in response to the LISTS mail command. The subject is a free form text limited to one line.
eu: Parametro honek zerrendaren gaia zehazten du, LIST komandoaren erantzunean bidaltzen dena. Gaia testu librea da, lerro batera mugatuta.

en: This parameter indicates whether the list should feature in the output generated in response to a LISTS command or should be shown in the list overview of the web-interface.
eu: Parametro honek zerrenda LISTS komandoen erantzunetan agertu behar den edo web interfazeko zerrenden gainbegiradan agertu beharko litzatekeen adierazten du.

en: Domain name of the list, default is the robot domain name set in the related robot.conf file or in file sympa.conf.
eu: Zerrendaren domeinu izena. Defektuz robot.conf edo sympa.conf fitxategian adierazten den robotaren domeinu izena da.

en: Family name
eu: Familia izena

en: list members
eu: zerrenda kideak

en: Header field name(s) used to determine sender of the messages
eu: Mezuen bidaltzailea topatzeko erabiliko diren goiburu izena(k)

en: The priority with which Sympa will process messages for this list. This level of priority is applied while the message is going through the spool. The z priority will freeze the message in the spool.
eu: Zerrenda honetako mezuak prozesatzek Symparen lehentasuna. Lehentasun maila hau mezuak ilaran zehar doazenean aplikatzen da. z lehentasunak mezua ilaraz izoztuko du.

en: Must not be 0.
eu: Ezin da 0 izan.

en: seconds
eu: segundu

en: This parameter specifies who can send messages to the list.
eu: Parametro honek zerrendara zeinek idatzi ahal duen zehazten du.

en: Definition of digest mode. If this parameter is present, subscribers can select the option of receiving messages in multipart/digest MIME format, or as a plain text digest. Messages are then grouped together, and compiled messages are sent to subscribers according to the frequency selected with this parameter.
eu: Bilduma moduaren definizioa. Parametro hau badago, harpidedunei mezuak multipart/digest MIME formatuan edo testu hutseko bilduma jasotzea ahalbidetzen die. Parametro honek zehazten duen maiztasunarekin mezuak taldekatzen dira eta harpidedunei bidaltzen zaizkie.

en: messages
eu: mezuak

en: Only these modes will be allowed for the subscribers of this list. If a subscriber has a reception mode not in the list, Sympa uses the mode specified in the default_user_options paragraph.
eu: Zerrenda honetako harpidedunek modu hauek bakarrik erabili ahalko dituzte. Harpidedun batek zerrendan ez dagoen jasoera mota bat badu sympak default_user_options-en zehaztutakoa erabiliko du.

en: Mail reception mode.
eu: Eposta jasotzeko modua.

en: This parameter indicates which part of the message is used to perform automatic tagging.
eu: Parametro honek etiketatze automatikorako mezuaren zein zati erabiliko den zehazten du.

en: This parameter indicates if the tagging is optional or required for a list.
eu: Parametro honekin zerrendan etiketatzea aukerakoa edo derrigorrezkoa den zehazten da.

en: If value was set to other_email, this parameter defines the e-mail address used.
eu: Balioa other_email-era ezarri bazen, parametro honek erabiliko den eposta helbidea zehazten du.

en: The default is to respect (preserve) the existing Reply-To: SMTP header field in incoming messages. If set to forced, Reply-To: SMTP header field will be overwritten.
eu: Defektuz sartzen diren mezuetan datorren Reply-to: SMTP goiburua mantentzen da. Derrigortutakoa jartzen bada Reply-To: SMTP goiburua gainidatziko da.

en: This parameter is optional. The headers specified will be added to the headers of messages distributed via the list. As of release 1.2.2 of Sympa, it is possible to put several custom header lines in the configuration file at the same time.
eu: Parametro hau aukerakoa da. Adierazitako goiburuak zerrendara bidaltzen diren mezuei gehituko zaizkie. Symparen 1.2.2 bertsiotik aurrera goiburu lerro bat baino gehiago jarri daitezke aldi berean.

en: This parameter is optional. It specifies a string which is added to the subject of distributed messages (intended to help users who do not use automatic tools to sort incoming messages). This string will be surrounded by [] characters.
eu: Parametro hau aukerakoa da. Bidaltzen diren eposten gaia txertatzen den karaktere katea da (mezuak automatikoki ordenatzeko tresnarik ez duen erabiltzaileentzat laguntzeko). Karaktere katea [] karaktereen artean joango da.

en: Maximum size of a message in 8-bit bytes.
eu: Mezu baten tamaina maximoa 8 bitetako bytetan.

en: bytes
eu: byteak

en: Incoming SMTP header fields to be removed
eu: Sartzen diren mezuetatik kenduko diren SMTP goiburuak

en: Outgoing SMTP header fields to be removed
eu: Irtetzen diren mezuetatik kenduko diren SMTP goiburuak

en: Who is able to create lists
eu: Zeinek sortu ditzake zerrendak

en: The subscribe parameter defines the rules for subscribing to the list.
eu: Parametro honek zerrendara harpidetzeko erregelak zehazten ditu.

en: Privilege for adding (ADD command) a subscriber to the list
eu: Harpidedun bat zerrendara gehitzeko (ADD komandoa) baimena

en: This parameter specifies the unsubscription method for the list. Use open_notify or auth_notify to allow owner notification of each unsubscribe command.
eu: Parametro honek ez-harpedetzeko modua zehazten du. Erabili open_notify edo auth_notify jabeari ez-harpidetze komando bakoitzaz ohartarazteko.

en: This parameter specifies who is authorized to use the remind command.
eu: Parametro honek oroitzapen komandoa zeinek erabili ahal duen zehazten du.

en: This parameter specifies who can access the list of members. Since subscriber addresses can be abused by spammers, it is strongly recommended that you only authorize owners or subscribers to access the subscriber list.
eu: Parametro honek zerrendako kideak zeinek ikus dezaken zehazten du. Spammer-ek harpidedunen helbideak ez atzitzeko, oso gomendagarria da baimena jabe edo harpidedunei bakarrik ematea.

en: This paragraph defines read and edit access to the shared document repository.
eu: Hemen partekatutako dokumentuen biltegia irakurri eta editatzeko baimenak zehazten ditu.

en: Idem spam_protection is provided but it can be used only for web archives. Access requires a cookie, and users must submit a small form in order to receive a cookie before browsing the archives. This blocks all robot, even google and co.
eu: spam_protection-en berdina, baina web artxiboetarako bakarrik. Atzipenak cookie bat behar du, eta erabiltzaileek formulario txiki bat bete behar dute artxiboak nabigatzeko cookiea jasotzeko. Honek robot guztiak gelditzen ditu, baita google eta antzekoak.

en: The list owner receives a warning whenever a message is distributed and the number (percentage) of bounces exceeds this value.
eu: Zerrendako jabeak ohar bat jasotzen du mezu bat zerrendara bidali eta erreboteen kopurua (portzentaia) maila hau gainditzen duenean.

en: NOT USED YET. If bounce rate reaches the halt_rate, messages for the list will be halted, i.e. they are retained for subsequent moderation.
eu: ORAINDIK EZ DABIL. Errebote tasa halt_rate gainditzen duenean ez da zerrendara mezu gehiago bidaliko, moderatzeko zain geldituko dira.

en: Level 1 is the lower level of bouncing users
eu: 	1 Maila errebotatzen duten erabiltzaileen azpiko maila da

en: points
eu: puntu

en: This parameter defines which task is automatically applied on level 1 bouncers.
eu: Parametro honek 1 mailako erreboteei automatikoki zein ataza aplikatuko zaien zehazten du.

en: When automatic task is executed on level 1 bouncers, a notification email can be send to listowner or listmaster.
eu: 1 mailako erreboteengan ataza automatiko bat exekutatzen denean ohartarazpen mezua bidali ahal zaie zerrenda jabe edo zerrenden kudeatzaileei.

en: Level 2 is the highest level of bouncing users
eu: 	2 Maila errebotatzen duten erabiltzaileen goiko maila da

en: This parameter defines which task is automatically applied on level 2 bouncers.
eu: Parametro honek 2 mailako erreboteei automatikoki zein ataza aplikatuko zaien zehazten du.

en: When automatic task is executed on level 2 bouncers, a notification email can be send to listowner or listmaster.
eu: 2 mailako erreboteengan ataza automatiko bat exekutatzen denean ohartarazpen mezua bidali ahal zaie zerrenda jabe edo zerrenden kudeatzaileei.

en: If set to unique, the welcome message is sent using a unique return path in order to remove the subscriber immediately in the case of a bounce.
eu: Bakarra zehazten bada, ongietorri mezua itzulera bide bakarra erabiliz bidaltzen da, errebotea baldin badago harpideduna zuzenean ezabatzeko.

en: Same as welcome_return_path, but applied to remind messages.
eu: welcome_return_path-en berdina, baina oroitzapen mezuetara aplikatuta.

en: comma-separated list of files that will be parsed by Sympa when instantiating a family (no space allowed in file names)
eu: Familia bat instantziatzean erabiliko diren fitxategien zerrenda, komaz bereiztua (hutsunerik ez fitxategi izenetan)

en: Global unsubscription
eu: Ez-harpidetze orokorra

en: Directory for message incoming spool
eu: Sarrerako mezuen ilararentzako karpeta

en: Directory for moderation spool
eu: Moderazio ilararentzako karpeta

en: Directory for digest spool
eu: Bildumen ilararentzako karpeta

en: Directory for archive spool
eu: Artxibo ilararentzako karpeta

en: Directory for topic spool
eu: Mintzagai ilararentzako karpeta

en: Directory for bounce incoming spool
eu: Erreboteen ilararentzako karpeta

en: Directory for task spool
eu: Atazen ilararentzako karpeta

en: Directory for automatic list creation spool
eu: Zerrenden sorrera automatikoen ilararentzako karpeta

en: Directory for message outgoing spool
eu: Bidaltzeko mezuen ilararentzako karpeta

en: Directory for storing bounces
eu: Erreboteak gordetzeko karpeta

en: Directory containing trusted CA certificates
eu: CA ziurtagiri fidagarriak gordetzeko karpeta

en: Password used to crypt lists private keys
eu: Zerrenda gako pribatua zifratzeko pasahitza

en: Directory containing user certificates
eu: Erabiltzaileen ziurtagirien karpeta

en: Subscribers defined in an external data source
eu: Parametrizatutako data iturrietatik txertatutako erabiltzaileak

en: the data source
eu: datu iturria

en: data source parameters
eu: datu iturriaren parametroak

en: Owners defined in an external data source
eu: Kanpoko datu iturrian definitutako jabeak

en: Moderators defined in an external data source
eu: Kanpoko datu iturrian definitutako moderatzaileak

en: Include subscribers from this file.  The file should contain one e-mail address per line (lines beginning with a "#" are ignored).
eu: Harpidedunak fitxategi honetatik txertatu. Fitxategiak eposta helbide bat eduki beharko luke lerro bakoitzean ("#" batekin hasten diren lerroak ezikusten dira).

en: SSL version
eu: SSL bertsioa

en: SSL ciphers used
eu: Erabilitako SSL zifratzea

en: This paragraph defines parameters for a query returning a list of subscribers. This feature requires the Net::LDAP (perlldap) PERL module.
eu: Hemen harpidedunen zerrenda bat jasotzeko galderaren parametroak zehazten dira. Net::LDAP (perlldap) PERL modulua behar du.

en: use SSL (LDAPS)
eu: SSL erabili (LDAPS)

en: This paragraph defines parameters for a two-level query returning a list of subscribers. Usually the first-level query returns a list of DNs and the second-level queries convert the DNs into e-mail addresses. This feature requires the Net::LDAP (perlldap) PERL module.
eu: Hemen harpidedunen zerrenda ematen duten bi mailetako galderarentzako parametroak definitzen dira. Normalean lehen mailako galderak DN-en zerrenda bat ematen du eta bigarren mailako galderak DNak eposta bihurtzen ditu. Honek Net::LDAP (perlldap) PERL modulua behar du.

en: Sympa caches user data extracted using the include parameter. Their TTL (time-to-live) within Sympa can be controlled using this parameter. The default value is 3600
eu: Sympak include parametroarekin jasotako data katxeatzen du. Parametro honekin beraien TTLa (bizi iraupena) kontrolatu daiteke. Defektuzko balioa 3600 da.

en: A set of parameters in order to define outgoing DKIM signature
eu: Irteerako DKIM sinadura definitzeko parametro sorta

en: You should probably use the default value which is the value recommended by RFC4871
eu: Ziur aski defektuzko balioa erabili beharko zenuke, 4871 RFC-an gomendatu bezala

en: DKIM "d=" tag, you should probably use the default value
eu: DKIM "d=" etiketa, defektuzko balioa utzi beharko zenuke

en: The DKIM "d=" tag, is the domain of the signing entity. The list domain MUST be included in the "d=" domain
eu: DKIM "d=" etiketa entitate sinatzailearen domeinua da. Zerrendaren domeinua "d=" domeinuan egon BEHAR du

en: DKIM "i=" tag, you should probably leave this parameter empty
eu: DKIM "i=" etiketa, parametro hau hutsik utzi beharko zenuke

en: DKIM "i=" tag, you should probably not use this parameter, as recommended by RFC 4871, default for list brodcasted messages is i=<listname>-request@<domain>
eu: DKIM "i=" etiketa, ziur aski ez zenuke parametro hau erabili behar, 4871 RFC-an gomendatu bezala. Zerrendatik bidalitako mezuentzako defektuz i=<zerrendaizena>-request@<domeinua> da.

en: Select one or more operation modes.  "Domain matching regular expression" (domain_regex) matches the specified Domain regular expression; "DKIM signature exists" (dkim_signature) matches any message with a DKIM signature header; "DMARC policy ..." (dmarc_*) matches messages from sender domains with a DMARC policy as given; "all" (all) matches all messages.
eu: Hautatu eragiteko modu bat edo gehiago. "Domeinurako espresio erregularra" (domain_regex) ezarritako domeinuko espresio erregularra aplikatzen du; "DKIM sinadura dago" (dkim_signature) DKIM sinadura goiburuak dituzten mezu guztiak hartzen ditu; "DMARC politika..." (dmark_*) DMARC politika duten bidaltzaileen domeinuak alderatzen ditu; "dena" (dena) mezu guztiak hartzen ditu.

en: Test mode(s) for DMARC Protection
eu: DMARC babeserako froga modua(k)

en: Regular expression match pattern for From domain
eu: 'Nork' domeinurako espresio erregularra

en: This is the email address to use when modifying the From header.  It defaults to the list address.  This is similar to Anonymisation but preserves the original sender details in the From address phrase.
eu: Ha da 'Nork' goiburua aldatzean erabiliko den eposta helbidea. Defektuz zerrendaren helbidea da. Anonimizazioaren antzera baina jatorrizko bidaltzailearen detaileak 'Nork' helbide esaldian mantentzen ditu.

en: Path to the antivirus scanner engine
eu: Antibirus miaketa motorraren bidea

en: Notify sender if virus checker detects malicious content
eu: Bidaltzailea ohartarazi eduki gaiztoa topatzen bada

en: Local part of listmaster email address
eu: Zerrenda kudeatzaileen eposten zati lokala

en: Number of months that elapse before a log is expired
eu: Log bat iraungitzeko pasako diren hilabete kopurua

en: Secret string for generating unique keys
eu: Gako bakarrak sortzeko sekretua

en: var name
eu: aldagai izena

en: var value
eu: aldagai balioa

en: Periodical subscription reminder task
eu: Harpidetzaren oroitzapen periodikoaren ataza

en: This parameter states which model is used to create a remind task. A remind task regularly sends  subscribers a message which reminds them of their list subscriptions.
eu: Parametro honek oroitzapen ataza bat sortzeko erabiliko den modeloa zehazten du. Oroitzapen ataza batek periodikoki mezuak bidaltzen dizkie harpidedunei zein zerrendatan harpidetuta dauden adierazteko.

en: Latest family instantiation
eu: Azken familia instantzia

en: who ran the instantiation
eu: zeinek abiatu du instantzia

en: who updated the config
eu: zeinek eguneratu du konfigurazioa

en: Default number of lines of the array displaying users in the review page
eu: Berrikuspen orrian ikusiko diren erabiltzaileen defektuzko kopurua

en: HTTP cookies validity domain
eu: HTTP cookie-en a baliotasun domeinua

en: HTTP cookies lifetime
eu: HTTP cookie-en biziraupena

en: Average interval to refresh HTTP session ID.
eu: HTTP saio ID-a freskatzeko batazbesteko tartea.

en: If set to "on", users will be able to post messages in HTML using a javascript WYSIWYG editor.
eu: "on" adierazten bada erabiltzaileek mezuak HTMLn bidali ahalko dituzte javascript WYSIWYG editorea erabiliz

en: Javascript excerpt that enables and configures the WYSIWYG HTML editor.
eu: WYSIWYG editorea gaitu eta konfiguratzeko javascript pasartea.

en: The password validation techniques to be used against user passwords that are added to mailing lists. Options come from Data::Password (http://search.cpan.org/~razinf/Data-Password-1.07/Password.pm#VARIABLES)
eu: Eposta zerrendetara gehintzean pasahitza balioztatzeko erabiliko diren teknikak.Aukerak Data::Passwork-etik datoz (http://search.cpan.org/~razinf/Data-Password-1.07/Password.pm#VARIABLES)

en: When using LDAP authentication, if the identifier provided by the user was a valid email, if this parameter is set to false, then the provided email will be used to authenticate the user. Otherwise, use of the first email returned by the LDAP server will be used.
eu: LDAP autentifikazioa erabiltzean, erabiltzaileak emandako identifikatzailea baliozko email bat denean parametro hau false balioa hartzen du, eta emandako emaila erabiliko da erabiltzailea autentifikatzeko. Bestela LDAP zerbitzariak emandako lehenbiziko eposta erabiliko da.

en: Defines the prefix allowing to recognize that a list is an automatic list.
eu: Zerrenda bat automatikoa dela jakiteko erabiltzen den aurrizkia.

en: Default timeout between two action-triggered synchronizations of list members with data sources.
eu: Datu iturridun kideen zerrenden ekintzengatik aktibatutako sinkronizazioen arteko defektuzko denbora muga.

en: Owners are managing subscribers of the list. They may review subscribers and add or delete email addresses from the mailing list. If you are a privileged owner of the list, you can choose other owners for the mailing list. Privileged owners may edit a few more options than other owners.
eu: Jabeek zerrendakoharpidedunak kudeatzen dituzte. Harpidedunak berrikusi ditzakete eta eposta zerrendatik eposta helbideak gehitu edo kendu. Zerrendako jabe berezia baldin bazara eposta zerrendarako beste jabeak hautatu ditzakezu. Jabe bereziak beste jabeak baino aukera gutxi batzuk gehiago editatu ditzakete.

en: subscribed
eu: harpideturik

note: This entry is a sprintf format Check the sprintf manpage for format details : http://perldoc.perl.org/functions/sprintf.html
en: [Image:%s]
eu: [Irudia:%s]

en: [Image]
eu: [Irudia]

en: Table of contents:
eu: Aurkibidea

note: This entry is a date/time format Check the strftime manpage for format details : http://docs.freebsd.org/info/gawk/gawk.info.Time_Functions.html
en: %a, %d %b %Y %H:%M:%S
eu: %a, %Y %b %d %H:%M:%S

note: This entry is a date/time format Check the strftime manpage for format details : http://docs.freebsd.org/info/gawk/gawk.info.Time_Functions.html
en: %a, %d %b %Y
eu: %a, %Y %b %d

en: contains the dictionary word '%s'
eu:  '%s' hiztegiko hitza dauka

en: Not between %d and %d characters
eu: Ez dago %d eta %d karaktereen artean

en: Not %d characters or greater
eu: Ez da %d karaktere edo gehiago

en: Not less than or equal to %d characters
eu: Ez da %d karaktere baino gutxiago edo berdin

en: contains bad characters
eu: karaktere txarrak ditu

en: contains less than %d character groups
eu: %d karaktere multzo baino gutxiago ditu

note: This entry is a date/time format Check the strftime manpage for format details : http://docs.freebsd.org/info/gawk/gawk.info.Time_Functions.html
en: %d %b %Y %H:%M:%S
eu: %Y %b %d %H:%M:%S

en: session
eu: saioa

en: 10 minutes
eu: 10 minutu

en: 30 minutes
eu: 30 minutu

en: 1 hour
eu: ordu bat

en: 6 hours
eu: 6 ordu

en: 1 day
eu: egun bat

en: 1 week
eu: aste bat

en: 30 days
eu: 30 egun

en: welcome message
eu: ongietorri mezua

en: unsubscribe message
eu: ez-harpidetze mezua

en: deletion message
eu: ezabatze mezua

en: message header
eu: mezuaren goiburua

en: message footer
eu: mezuaren oina

en: remind message
eu: mezu oroigarria

en: moderator rejection message
eu: editorearen bazterketa mezua

en: subscribing invitation message
eu: harpidetze gonbite mezua

en: help file
eu: laguntza fitxategia

en: directory of lists
eu: zerrenden direktorioa

en: global reminder message
eu: mezu oroigarri globala

en: summary message
eu: laburpen mezua

en: list description
eu: zerrendaren deskribapena

en: list homepage
eu: zerrendaren hasiera orria

en: list creation request message
eu: zerrenda sortzeko eskaeraren mezua

en: list creation notification message
eu: zerrenda sorreran ohartarazpen mezua

en: virus infection message
eu: biruz infekzioaren mezua

en: list aliases template
eu: eposta aliasen txantiloia

en: Fix character set and encoding
eu: Karaktere kodeketa konpondu

en: Subscription summary
eu: Harpidetze laburpena

en: User guide
eu: Erabiltzaile gida

en: This module provides reversible encryption of user passwords in the database.  Useful when updating from old version with password reversible encryption, or if secure session cookies in non-SSL environments are required.
eu: modulu honekin erabiltzaile pasahitzak berreskuragarri gordeko dira datu basean. Erabilgarria pasahitz berreskuragarriak dituen bertsio zahar batetik eguneratzean edo SSLrik gabeko inguruneetan saio cookie-ak behar badira.

en: Required to extract user certificates for SSL clients and S/MIME messages.
eu: S/MIME mezuetatik erabiltzaileen SSL ziurtagiriak eskuratzeko beharrezkoa.

en: Required to sign, verify, encrypt and decrypt S/MIME messages.
eu: S/MIME mezuak sinatu, egiaztatu, zifratu ez deszifratzeko beharrezkoa.

en: ODBC database driver, required if you connect to a database via ODBC.
eu: ODBC datu base kontrolatzailea, beharrezkoa datu basera ODBC bidez konektatu behar baduzu.

en: Oracle database driver, required if you connect to a Oracle database.
eu: Oracle datu base kontrolatzailea, beharrezkoa Oracle datu base batera konektatu behar baduzu

en: PostgreSQL database driver, required if you connect to a PostgreSQL database.
eu: PostgreSQL datu base kontrolatzailea, beharrezkoa PostgreSQL datu base batera konektatu behar baduzu

en: SQLite database driver, required if you connect to a SQLite database.
eu: SQLite datu basearen kontrolatzailea, hauetara konektatzeko beharrezkoa.

en: MySQL / MariaDB database driver, required if you connect to a MySQL (or MariaDB) database.
eu: MySQL / MariaDB datu basearen kontrolatzailea, hauetara konektatzeko beharrezkoa.

en: Used for configureable hardening of passwords via the password_validation sympa.conf directive.
eu: password_validation sympa.conf arauarekin pasahitzen sendotze konfiguragarrirako erabilia.

en: Useful when running command line utilities in the console not supporting UTF-8 encoding.
eu: Erabilgarria UTF-8 kodeketa onartzen ez duen terminaletan komando lerroko tresnak exekutatzean

en: Required when including members of a remote list.
eu: urrutiko zerrenda bateko kideak sartzeko beharrezkoa

en: Required in order to use DKIM features (both for signature verification and signature insertion).
eu: DKIM ezaugarrientzako beharrezkoa (bai sinaduraren egiaztapena bai sinaduren txertatzea)

en: This is required if you set a value for "dmarc_protection_mode" which requires DNS verification.
eu: Hau beharrezkoa da "dmarc_protection_mode"-n balio bat ezarri baduzu, DNS egiaztapena behar duelako

en: Required to query LDAP directories. Sympa can do LDAP-based authentication ; it can also build mailing lists with LDAP-extracted members.
eu: LDAP direktorioei galdetzeko beharrezkoa. Sympak LDAP bidezko autentifikazioa egin ahal du, eta LDAP-etik ateratako kideekin zerrendak eraiki ahal ditu.

en: This is required if you set "list_check_smtp" sympa.conf parameter, used to check existing aliases before mailing list creation.
eu: hau beharrezkoa da "list_check_smtp" sympa.conf parametroa ezartzen baduzu, zerrenda sortu baino lehen dauden aliasak egiaztatzen duena.

en: Required if you want to run the Sympa SOAP server that provides mailing list services via a "web service".
eu: beharrezkoa Sympa SOAP zerbitzaria martxan jarri nahi baduzu "web zerbitzu" bidez eposta zerrenda zerbitzuak eskaintzen duena

en: Your lists
eu: Zure zerrendak

en: Mail sending
eu: Eposta bidalketa

en: Subscription additions
eu: Harpidedunak gehitu

en: Unsubscription
eu: Ez-harpidetzea

en: Users deleted by admin
eu: Admin-ek ezabatutako erabiltzaileak

note: This entry is a sprintf format Check the sprintf manpage for format details : http://perldoc.perl.org/functions/sprintf.html
en: topic (%s)
eu: mintzagaia (%s)

note: (count)
en:  The %1 most active lists
eu:  Erabilpen handieneko %1 zerrendak

en:  Active lists
eu:  Gaituriko zerrendak

note: (for)
en:  for %1 days
eu:  %1 egunetarako

en: List name
eu: Zerrenda izena

en: Number of messages
eu: Mezu kopurua

en: Average by day
eu: Eguneko batezbestekoa

en: Creation date
eu: Sortze data

en: Subject
eu: Gaia

en: Edit List Config:
eu: Editatu zerrenda konfigurazioa:

en: Allows you to add or delete list members, moderate subscriptions, and so on.
eu: Harpidetzak gehitzeko edo ezabatzeko aukera ematen dizu, moderatu harpidetzak ahalik eta arinen.

en: Blacklist:
eu: Zerrenda beltza:

en: Manage archives:
eu: Artxiboa kudeatu:

en: Allows you to download and delete list archives.
eu: Zerrendaren artxiboak jaitsi eta ezabatzek aukera eskaintzen dizu.

en: Bounces:
eu: Erreboteak:

en: Logs:
eu: Log-ak:

en: A tool for exploring the list logs.
eu: posta zerrendako log-ak kudeatzeko erreminta.

en: Restore List
eu: Posta zerrenda berreskuratu

en: This list is currently closed. Clicking this button will make it active again.
eu: Zerrenda hau momentuz itxita dago. Botoi hau sakatuz berriz aktibatuko da.

en: Remove List
eu: Zerrenda ezabatu

en: Completely removes the current list. Listmaster privileges are required to restore a list once it has been removed.
eu: zerrenda hau guztiz ezabatu da. Administrazio baimenak behar dira zerrenda zaharberritzeko.

en: Rename List
eu: Zerrenda berrizendatu

en: Allows you to change this list's name. Everything related to the list will be renamed, including the mail aliases and the web archives.
eu: Zerrenda izena aldatzeko aukera ematen dizu. Zerrendarekin zerikusia duen guztia izen berriarekin aldatuko da, email helbiade eta artxiboa barne.

en: Create Shared
eu: Partekatua sortu

en: Initializes the shared document web space.
eu: Partekatutako dokumentuen web atala hasieratzen du.

en: Delete Shared
eu: Partekatua ezabatu

en: Closes the shared document web space. It can be restored using "Restore shared" button.
eu: Partekatutako dokumentuen web atala ixten du. "Partekatutakoa berreskuratu" botoiarekin berreskuratu daiteke.

en: Restore Shared
eu: Berreskuratu partekatutakoa

en: Restores the previously closed shared document web space.
eu: Aurretik itxitako web atala berreskuratzen du.

en: List archive
eu: Zerrendako artxiboa

en: Help
eu: Laguntza

en: Archive Management
eu: Artxibo kudeaketa

en: Select the Archive months you want to delete or download (zip format):
eu: Hautatu ezabatu edo deskargatu (Zip formatuan) nahi dituzun artxibo hilabeteak:

en: Archive Selection:
eu: Artxibo hautaketa:

en: Download .zip archive
eu: Zip fitxategia deskargatu

en: Delete Selected Month(s)
eu: Hautatutako hilabetea(k) ezabatu

en: Result of your search in the archive
eu: Artxiboan egin duzun bilaketaren emaitza

en: Search field:
eu: Bilaketa eremua:

note: (key_word)
en: Parameters of these search make on <strong> &quot;%1&quot;</strong>
eu: <strong> &quot;%1&quot;:</strong>-en gainean egindako bilaketa honen parametroak

en: (This sentence,
eu: (Esaldi hau,

en: (All of these words,
eu: (Hitz guzti hauek,

en: (Each of these words,
eu: (Hitz hauetako bakoitza,

en: and checking on part of word)
eu: eta hitzaren zatiak aztertuz)

en: and checking on entire word)
eu: eta hitz osoak aztertuz)

en: Newest messages first
eu: Mezu berrienak lehen

en: Oldest messages first
eu: Mezu zaharrenak lehen

note: (body_count)
en: %1 hits on message Body
eu: %1 emaitza mezuaren gorputzean

note: (subj_count)
en: %1 hits on message Subject field
eu: %1 emaitza mezuaren gaian

note: (from_count)
en:  %1 hits on message From field
eu:  %1 emaitza mezuaren 'Nork' eremuan

note: (date_count)
en: %1 hits on message Date field
eu: %1 emaitza mezuaren 'Data' eremuan

en: Continue search
eu: Bilatzen jarraitu

en: New search
eu: Bilaketa berria

note: (archive_name)
en: Return to archive %1
eu: %1 artxibora itzuli

en: Advanced search
eu: Bilaketa aurreratua

en: Search
eu: Bilatu

en: Search:
eu: Bilatu:

en: this sentence
eu: esaldi hau

en: all of these words
eu: hitz guzti hauek

en: one of these words
eu: hitz hauetako bat

en: Prefer:
eu: Nahiago:

en: newest messages
eu: mezu berrienak

en: oldest messages
eu: mezu zaharrenak

en: Check:
eu: Aztertu:

en: part of word
eu: hitz zatia

en: entire word
eu: hitz osoa

en: Layout:
eu: Bistaraketa:

en: results by page
eu: orriko emaitzak

en: Search area:
eu: Bilaketa eremua:

en: Sender
eu: Bidaltzailea

en: Date
eu: Data

en: Body
eu: Gorputza

en: Extend search field:
eu: Bilaketa eremua zabaldu:

en: SYMPA logo
eu: SYMPA logoa

en: User Information
eu: Erabiltzailearen informazioa

en: Blacklist management
eu: Zerrenda beltzen kudeaketa

en: The current blacklist is empty
eu: Zerrenda beltz hau hutsik dago

note: (rows)
en: The current blacklist contains %1 line(s)
eu: Zerrenda beltz hau %1 lerro ditu

en: Syntax:
eu: Sintaxia:

en: only one email or expression per line
eu: eposta edo adierazpen bakarra lerroko

en: save
eu: gorde

en: Template saved
eu: Txantiloia gordeta

en: You will receive an email with a confirmation link.
eu: Eposta bat jasoko duzu, baieztapen esteka batekin.

en: To confirm your email address change, go to your email account and click on the provided link.
eu: Eposta helbidearen aldaketa baieztatzeko zure eposta kontura joan eta klikatu agertzen den estekan

en: Changing your email address is an important operation. Therefore, we need to verify that it is really your email address.
eu: Eposta helbidea aldatzea ekintza sentikorra denez zure posta egiaztatu behar dugu.

note: (new_email)
en: To verify the email address, we have sent a message to: %1 with a confirmation ticket.
eu: Honetarako eposta bat bidaliko dizugu %1 helbidera balidazio esteka batekin.

en: You need to choose a password for your WWSympa environment.
    You will need this password to perform privileged operations.
eu: Zure WWSympa ingurunerako pasahitza aukeratu behar duzu.
    Ekintza berezietarako pasahitz hau beharko duzu.

en: New password:
eu: Pasahitz berria:

en: New password again:
eu: Pasahitz berria berriz:

en: Submit
eu: Bidali

note: (user.email) (from)
en: From: %1
eu: Nork: %1

note: (mailto)
en: To: %1
eu: Nori: %1

en: Subject:
eu: Gaia:

en: Send to me
eu: Niri bidali

en: This list is configured to require topic(s).
eu: Zerrenda hau mintzagaia(k) behartzeko konfiguratuta dago.

en: Please select one or more topic(s) that corresponds to your message:
eu: Mesedez, hautatu zure mezurako mintzagai bat edo gehiago:

en: Messages customization: use the template syntax:
eu: Mezuen pertsonalizazioa: erabili txantiloi sintaxia:

en: Below are some examples of TT2 parameters usable in messages.
eu: Azpian mezuetan erabili ahal diren TT2 parametroen adibide batzuk daude.

en: : the list name; always available.
eu: : zerrendaren izena; beti eskuragarri.

en: : the name of the host the list is intalled on; always available.
eu: : zerrenda instalatuta duen ostalariaren izena; beti eskuragarri.

en: : the user email; always available.
eu: : erabiltzailearen eposta; beti eskuragarri.

en: : the user name associated to her email; always available.
eu: : epostarekin lotutako erabiltzaile izena; beti eskuragarri.

en: : the - human readable - user's subscription date; always available.
eu: : erabiltzailearen harpidetza data (gizakientzako irakurragrri); beti eskuragarri.

en: : can be anything you like; available if you defined a user custom attribute named "title" (see the list configuration, section "Miscellaneous").
eu: : nahi duzun edozer gauza izan daiteke; eskuragarri "title" izeneko atributu pertsonalizatua definitzen baduzu (ikusi zerrendaren konfigurazioa, "Denetarik" atala).

en: : can be anything you like; available if you defined a user custom attribute named "name".
eu: : nahi duzun edozer gauza izan daiteke; eskuragarri "name" izeneko atributu pertsonalizatua definitzen baduzu.

en: : can be anything you like; available if you defined a user custom attribute named "organization".
eu: : nahi duzun edozer gauza izan daiteke; eskuragarri "organization" izeneko atributu pertsonalizatua definitzen baduzu.

en: Select the source of your HTML newsletter
eu: Hautatu zure HTML aldizkariaren iturburua

en: Send the page from the following URL:
eu: URL honetan dagoen orria bidali:

en: OR
eu: EDO

en: <strong>Send an HTML file from your computer:
eu: <strong>Zure ordenagailuko HTML fitxategia bidali:

en: (default)
eu: (defektuz)

en: scenario source
eu: eszenatoki iturburua

en: Delete
eu: Ezabatu

en: Restore selected email addresses
eu: Hautatutako eposta helbideak berreskuratu

en: Do you really want to restore subscription for ALL selected addresses?
eu: Ziur zaude hautatutako eposta GUZTIEN harpidetza berreskuratu nahi duzula?

en: Add subscribers
eu: Harpidedunak gehitu

note: (email.0) (email.0.email) (target)
en: Do you really want to add %1?
eu: Benetan %1 gehitu nahi duzu?

en: Do you really want to delete Selected Archives?
eu: Hautatutako fitxategiak ezabatu nahi dituzu benetan?

en: Delete selected email addresses
eu: Hautatutako eposta helbideak ezabatu

en: Remind all subscribers
eu: Harpidedun guztiak oroitarazi

en: Unsubscribe
eu: Harpidetza bertan behera utzi

en: Subscribe
eu: Harpidetu

note: (target) (shared_doc.name)
en: Do you really want to delete %1?
eu: %1 ezabatu nahi duzu benetan?

note: (list)
en: Do you really want to unsubscribe from list %1?
eu: Ziur zaude %1 posta zerrendan zure harpidetza utzi nahi duzula?

note: (list)
en: Are you sure you wish to close the %1 list?
eu: Ziur zaude %1 zerrenda itxi nahi duzula?

en: Do you really want to unsubscribe ALL selected subscribers?
eu: Hautatutako harpidedun GUZTIAK ez-harpidetu nahi dituzu benetan?

en: Distribute
eu: Bidali

note: (listname)
en: Are you sure you wish to delete the shared documents for list %1?
eu: Ziur zaude %1 eko dokumentu partekatuak ezabatu nahi dituzula?

en: Do you really want to rename this list?
eu: Zerrenda berrizendatu nahi duzu benetan?

note: (list)
en: Are you sure you wish to restore list %1?
eu: Ziur zaude %1 posta zerrenda berreskuratu nahi duzula?

en: Purge selected lists
eu: Hautatutako zerrendak suntsitu

note: (total)
en: Do you really want to send a subscription reminder message to the %1 subscribers?
eu: %1 harpidedunei harpidetzaren mezu oroigarria bidali nahi diezu benetan?

en: Tag messages for deletion
eu: Mezuak ezabatzeko markatu

en: tag this mail for deletion
eu: markatu eposta hau ezabatzeko

en: Do you really want to delete these messages?
eu: Mezu hauek ezabatu nahi dituzu benetan?

en: Do you really want to delete this message ?
eu: Mezu hau ezabatu nahi duzu benetan?

note: (template_name)
en: Do you really want to remove %1?
eu: Benetan %1 ezabatu nahi duzu?

note: (message_template)
en: Do you really want to delete this message?
eu: %1 mezua ezabatu nahi duzu benetan?

note: (list)
en: Do you really want to subscribe to list %1?
eu: Ziur zaude %1 posta zerrendara harpidetu nahi duzula?

en: Quiet (don't send welcome email)
eu: Isila (ongi etorri epostarik ez bidali)

en: Quiet (don't send deletion email)
eu: Isila (ezabatze epostarik ez bidali)

en: Please select one or more topic(s) that corresponds to the messages you wish to distribute:
eu: Mesedez hautatu bidali nahi duzun mezuarentzako mintzagai bat edo gehiago:

en: I am not a spammer
eu: Ez naiz spammer-a

en: This button tries to protect the mailing list archives against address harvesting by a spammer.
eu: Botoi honek zerrenda spammerrengandik babezteko pentsatuta dago.

en: Confirm
eu: Baieztatu

en: Cancel
eu: Ezeztatu

en: Review subscription requests
eu: Harpidetza eskaera berrikusi

en: Copying template
eu: Txantiloia kopiatzen

en: Input template
eu: Sarrera txantiloia

en: Template name:
eu: Txantiloi izena:

en: default
eu: lehenetsia

en: (this template is the default included in the distribution)
eu: (txantiloi hau banaketan datorren defektuzkoa da)

en: site
eu: gunea

en: (this template is the default used by all robots unless redefined for a specific robot)
eu: (txantiloi hau robot guztientzako erabiltzen da defektuz, robot jakin bati ezartzen ez bazaio)

note: (robot)
en: (this template is the default for all lists of robot %1 unless it is redefined for a specific list)
eu: (txantiloi hau %1 robotaren zerrenda guztientzako erabiltzen da defektuz, zerrenda jakin bati ezartzen ez bazaio)

note: (list,robot)
en: (this template is defined for list %1@%2)
eu: (txantiloi hau %1@%2 zerrendarako definituta dago

en: Language:
eu: Hizkuntza:

en: (This template is the default for all languages unless it is redefined for a specific language)
eu: (txantiloi hau hizkuntza guztientzako erabiltzen da defektuz, hizkuntza jakin bati ezartzen ez bazaio)

en: Output template
eu: Irteera txantiloia

en: New template name:
eu: Txantiloi berriaren izena:

en: Enter list name:
eu: Sartu zerrendaren izena:

en: Apply
eu: Bidali

en: Skip to Content.
eu: Edukira joan.

en: (Edit)
eu: (Editatu)

en: Internal Server Error
eu: Zerbitzariaren barne errorea

en: Sympa encountered an internal error.
eu:  Sympak zerbitzariaren barne errore bat aurkitu du

en: Please contact the listmaster.
eu: Jarri kontaktuan zerrenda kudeatzailearekin mesedez.

note: (error_message) (tt2_error) (error) (param0)
en: Error: %1
eu: Errorea: %1

en: With this form, you can create and / or access lists created on the basis of parameters you define.
eu: Formulario honetan definitutako parametroak oinarri hartuta sortutako zerrendak sortu eta /edo atzitu ahalko dituzu.

en: Go to list
eu: Zerrendara joan

en: List name:
eu: Zerrenda izena:

en: Owner:
eu: Jabea:

en: List type:
eu: Zerrenda mota:

en: Audience:
eu: Audientzia:

en: -- Select an Audience --
eu: -- Audientzia hautatu --

en: Other
eu: Bestelakoa

en: Description:
eu: Deskribapena:

en: Submit your creation request
eu: Sorrera eskaera bidali

en: You can create a list by using another existing list as a template.  The configuration will be copied to the new list. Please note that neither the list members, archives, nor shared documents will be duplicated. Only the lists you own may be used as templates.
eu: Aurreko zerrenda bat txantiloi moduan erabili ahal duzu zerrenda sortzeko; bere konfigurazioa zerrenda berrira kopiatuko da. Kontutan izan zerrenda kideak, artxiboak eta partekatutako dokumentuak ez direla bikoiztuko. Jatorrizko zerrendaren jabea izan behar duzu.

en: After the list is created, you will be able to modify the configuration.
eu: Zerrenda sortu ondoren bere konfigurazioa moldatzeko aukera izango duzu.

en: New list name:
eu: Zerrenda berriaren izena:

en: copy list configuration
eu: zerrenda konfigurazioa kopiatu

note: (shared_doc.name)
en: Access control for the document %1
eu: %1 dokumentuaren atzipen baimenak

note: (shared_doc.owner)
en: Owner: %1
eu: Jabea: %1

note: (shared_doc.date)
en: Last update: %1
eu: Azken eguneraketa: %1

note: (shared_doc.title)
en: Description: %1
eu: Deskribapena: %1

en: edit
eu: editatu

en: delete
eu: ezabatu

en: access
eu: atzipena

en: properties
eu: propietateak

en: Read access
eu: Irakurtzeko baimena

en: Edit access
eu: Editatzeko baimena

en: change access
eu: Aldatzeko baimena

note: (shared_doc.name)
en: Set the owner of the directory %1
eu: %1 direktorioaren jabea ezarri

en: Set owner
eu: Jabea ezarri

note: (shared_doc.name)
en: Edition of the bookmark %1
eu: %1 laster-marka editatzen

note: (shared_doc.name)
en: Edition of the file %1
eu: %1 fitxategia editatzen

en: Bookmark URL
eu: Laster-markaren URLa

en: Update
eu: Eguneratu

note: (shared_doc.name)
en: Replace the file %1 with your file
eu: %1 fitxategia zurearekin ordeztu

en: Publish
eu: Argitaratu

note: (shared_doc.name) (complete) (file)
en: Edit the file %1
eu: %1 fitxategia editatu

en: already exist(s), do you want to confirm the install and erase the old file(s) or cancel the install?
eu: dagoeneko badago/badaude, fitxategi zaharra(k) ezabatu eta berriak instalatu nahi dituzu edo instalazioa atzera bota?

note: (shared_doc.label)
en: Properties of the bookmark %1
eu: %1 laster-markaren propietateak

note: (shared_doc.name)
en: Properties of the directory %1
eu: %1 direktorioaren propietateak

note: (shared_doc.name)
en: Properties of the file %1
eu: %1 fitxategiaren propietateak

note: (shared_doc.name)
en: Describe directory '%1'
eu: '%1' direktorioa deskribatu

note: (shared_doc.name)
en: Describe file '%1'
eu: '%1' fitxategia deskribatu

note: (shared_doc.name)
en: Rename directory %1
eu: %1 direktorioa berrizendatu

note: (shared_doc.name)
en: Rename file %1
eu: %1 fitxategia berrizendatu

en: Rename
eu: Berrizendatu

en: Listing of folder
eu: Karpetaren edukiak

en: Listing of root folder
eu: Erro karpetaren edukia

en: Empty folder
eu: Karpeta hutsa

en: Document
eu: Dokumentua

en: Author
eu: Egilea

en: Size (Kb)
eu: Tamaina (Kb)

en: Last update
eu: Azken eguneraketa

en: Unknown
eu: Ezezaguna

en: Open in a new window
eu: Leiho berrian ireki

en: to moderate
eu: moderatzeke

en: moderate
eu: moderatu

note: (shared_doc.name)
en: Create a new folder inside folder %1
eu: Sortu karpeta berria %1 karpetaren barruan

en: Create a new folder inside root folder
eu: Sortu karpeta berria erro karpetaren barruan

en: Folder name
eu: Karpetaren izena

en: Create
eu: Sortu

en: Create a new file
eu: Fitxategi berria sortu

en: File name
eu: Fitxategi izena

en: Add a bookmark
eu: Laster-marka gehitu

en: title
eu: izenburua

en: Add
eu: Gehitu

note: (shared_doc.name)
en: Upload a file inside folder %1
eu: Igo fitxategia %1 karpetaren barruan

en: Upload a file inside folder SHARED
eu: SHARED karpetaren barrura fitxategia igo

note: (shared_doc.name)
en: Unzip a file inside the folder %1
eu: %1 karpetaren barruan fitxategia deskonprimitu

en: Unzip a file inside the folder SHARED
eu: SHARED karpetaren barruan fitxategia deskonprimitu

note: (shortname)
en: the file %1 already exists
eu: %1 fitxtegia aurretik bazegoen

note: (shortname)
en: Do you want to delete the old file %1?
eu: %1 fitxategi zaharra ezabatu nahi duzu?

note: (shortname)
en: Do you want to rename your file %1?
eu: Zure %1 fitxategia berrizendatu nahi duzu?

en: Do you want to cancel the upload?
eu: Fitxategi igoera ezeztatu nahi duzu?

en: Listing of shared documents to moderate
eu: Moderatzeke dauden partekatutako dokumentuen zerrenda

en: Toggle Selection
eu: Hautapena alderantzikatu

en: Path
eu: Bidea

en: Size
eu: Tamaina

en: Install
eu: Instalatu

en: Reject
eu: Gaitzetsi

en: Notified reject
eu: Ohartarazitako gaitzespena

en: scenario is created but not loaded in the list config
eu: eszenatokia sortuta dago, baina ez zerrendako konfigurazioan kargatuta

en: new scenario is created but not loaded in the list config. Edit list config if you need to apply it for that list
eu: eszenatoki berria sortuta dago, baina ez zerrendako konfigurazioan kargatuta. Editatu zerrendaren konfigurazioa bertan erabili nahi baduzu

en: new scenario is the same as the previous one. Nothing done.
eu: eszenatoki berria aurrekoaren berdina da. Ez da ezer egiten.

en: path:
eu: bidea:

en: scope:
eu: eremua:

note: (robot)
en: robot %1
eu: %1 robota

note: (list)
en: list %1
eu: %1 zerrenda

en: scenario name:
eu: eszenatoki izena:

en: Owner
eu: Jabea

en: Apply modifications
eu: Eguneratu

en: Additional information
eu: Informazio gehigarria

en: *: Required element
eu: : Beharrezko elementua

en: Edit robot config
eu: Robot konfigurazioa editatu

en: parameter name
eu: parametro izena

en: apply to
eu: zeini aplikatu

en: Set
eu: Ezarri

en: main conf
eu: konfig. nagusia

en: Edit List Configuration
eu: Zerrenda konfigurazioa editatu

en: Here you can edit your list's configuration parameters.
eu: Hemen zuren zerrendaren konfigurazio parametroak alda ditzakezu.

en: Template edition system
eu: Txantiloi edizio sistema

en: Type:
eu: Mota:

en: mail
eu: posta

en: Path:
eu: Bidea:

en: Edit list templates
eu: Zerrendako txantiloiak editatu

en: Save
eu: Gorde

en: You can edit several messages/files associated with your list:
eu: Zure zerrendarekin erlazionatutako mezu/fitxategi batzuk editatu ditzakezu:

en: HTML pages
eu: HTML orriak

en: Edit
eu: Editatu

en: List homepage: HTML text to describe the list. It is printed on the right-hand side of the main list page (default for this is the list description).
eu: Zerrendaren hasiera orria: Zerrenda deskribatzeko HTML testua. Zerrendaren orri nagusiko eskuinaldean agertzen da. (defektuz zerrendaren deskribapena)

en: List description: This text is sent as an answer to the mail command INFO. It can also be included in the <em>Welcome message</em>.
eu: Zerrendaren deskribapena: Testu hau INFO eposta komandoaren erantzun bezala bidaltzen da. <em>Ongietorri mezuan</em> ere agertu daiteke.

en: Automatic messages
eu: Mezu automatikoak

en: Welcome message: This message is sent to new subscribers. It can be a full MIME structured message (only for MIME gurus).
eu: Ongietorri mezua: Mezu hau harpidedun berriei bidaltzen zaie, MIME formatuko mezua izan daiteke (MIME adituentzat bakarrik).

en: Rejection message: when a message is rejected by list moderator, a notification can be sent to the original author. You may prepare various rejection messages.
eu: Gaitzespen mezua: zerrendako editore batek mezu bat gaitzesten duenean ohartarazpen bat bidali ahal zaio mezuaren egileari. Gaitzespen mezu ezberdinak prestatu ahal dituzu.

en: Reminder message: This message is sent to each subscriber when using the command REMIND. It's very useful to help people who are confused about their own subscription emails or people who are not able to unsubscribe themselves.
eu: Mezu oroigarria: REMIND komandoa erabiltzen denean mezu hau harpidedun guztiei bidaltzen zaie. Harpidetzeko erabili duten epostarekin nahastuta edo ez-harpidetzeko gai ez diren erabiltzaileentzako oso lagungarria.

en: Subscribing invitation message: sent to a person if someone uses the INVITE command to invite someone to subscribe.
eu: Harpidetzeko gonbite mezua: pertsona bati bidaltzen zaio baten batek 
    INVITE komandoa erabiltzen badu pertsona hori harpidetzeko gonbidatuz.

en: Added in distributed messages
eu: Banatzen diren mezuetan gehitzen direnak

en: Message footer: If this file is not empty, it is added as a MIME attachment at the end of each message distributed to the list.
eu: Mezuaren oina: Fitxategi hau hutsik ez badago MIME eranskin moduan txertatuko da zerrendara bidalitako mezu guztien bukaeran.

en: Message header: If this file is not empty, it is added as a MIME attachment at the beginning of each message distributed to the list.
eu: Mezuaren goiburua: Fitxategi hau hutsik ez badago MIME eranskin moduan txertatuko da zerrendara bidalitako mezu guztien hasieran.

en: More
eu: Gehiago

en: Unsubscribe message: This message is sent when users leave the list.
eu: Ez-harpidetze mezua: Mezu hau erabiltzaileek zerrenda uzten dutenean bidaltzen da.

en: Deletion message: This message is sent to users when you remove them from the list using the DEL command (unless you select the Quiet option).
eu: Ezabatze mezua: Mezu hau erabiltzaileak DEL komandoa erabiliz ezabatzen dituzunean bidaltzen da ('Isila' botoia erabiltzen ez duzunean).

en: Virus infection message: This message is sent to the sender of a message in which a virus was found.
eu: Birus infekzio mezua: Mezua birusa duen mezuaren bidaltzaileari bidaltzen zaio.

en: Subscriber information
eu: Harpidedunen informazioa

en: Email:
eu: Eposta:

en: Name:
eu: Izena:

en: Subscribed since:
eu: Noiztik harpidetuta

en: Last update:
eu: Azken eguneraketa:

en: Receiving:
eu: Jasotzen:

en: Visibility:
eu: Ikusgaitasuna:

en: Language:
eu: Hizkuntza:

en: Picture:
eu: Irudia:

note: (current_subscriber.email) (u.email)
en: %1's picture
eu: %1-en irudia

en: Changing your picture for this list
eu: Zerrenda honetarako zure irudia aldatzen

en: Unsubscribe the User
eu: Erabiltzailea ez-harpidetu

en: Bouncing address
eu: Errebote helbidea

en: Address detected via VERP technology
eu: VERP teknologia erabiliz helbidea topatuta

en: Status:
eu: Egoera:

en: Bounce count:
eu: Errebote kopurua:

en: Period:
eu: Tartea:

note: (current_subscriber.first_bounce,current_subscriber.last_bounce)
en: from %1 to %2
eu: %1 -> %2

en: View last bounce
eu: Azken errebotea ikusi

en: Reset errors
eu: Erroreak berrezarri

note: (i_err.action)
en: INTERNAL SERVER ERROR (%1)
eu: ZERBITZARIAREN BARNE ERROREA (%1)

note: (s_err.action)
en: SYSTEM ERROR (%1)
eu: SISTEMAKO ERROREA (%1)

note: (u_err.action)
en: ERROR (%1)
eu: ERROREA (%1)

note: (auth.action)
en: AUTHORIZATION REJECT (%1)
eu: AUTORIZAZIOA UKATUTA (%1)

note: (auth.listname)
en: Could not change your subscription address for the list '%1' because your new address is not allowed to subscribe/unsubscribe:
eu: Ezin da '%1' zerrendako zure harpidetza helbidea adierazi duzun helbide berrira aldatu ez dagoelako harpidetu/ez-harpidetzeko baimenduta.

en: You need to login
eu: Izena eman behar duzu

en: Biggests Lists
eu: Zerrenda handienak

en: Subscribers
eu: Harpidedunak

en: Closed lists
eu: Itxitako zerrendak

en: list name
eu: zerrenda izena

en: list subject
eu: zerrendaren gaia

en: Requested by
eu: Nork eskatuta

en: View Lists sorted by Last Message Date
eu: Zerrendak azkeneko mezuaren dataren arabera ikusi

en: Most recent message
eu: Mezu berriena

en: Number of subscribers
eu: Harpidedun kopurua

en: Send scenario
eu: Eszenatokia bidali

en: Creator
eu: Sortzailea

en: none so far
eu: bat ere ez oraindik

en: View Lists sorted by Creation Date
eu: Zerrendak sortze dataren arabera ikusi

en: Latest Lists
eu: Azken zerrendak

en: Pending lists
eu: Zerrendak onartzeke

en: Requested date
eu: Eskaera data

en: Calendar
eu: Egutegia

en: Su:Mo:Tu:We:Th:Fr:Sa
eu: I:A:A:A:O:O:L

en: Please Wait...
eu: Itxaron mesedez...

en: Reset
eu: Berrezarri

en: Sympa Menu
eu: Sympa menua

en: Welcome
eu: Ongi etorri

en: This server provides you access to your environment on mailing list server. Starting from this web page, you can perform subscription options, unsubscription, archives, list management and so on.
eu: Zerbitzari honek posta zerrenda atxikitzeko aukera eskaintzen dizu. Webgunetik hasita, zure harpidetzak kudeatu ditzakezu, zure harpidetza aukerak kudeatu ditzakezu, ez-harpidetzak, artxiboa, zerrendan moderazioa, zerrenden konfigurazioa.

en: Logging In
eu: Izena ematen

en: Many functions in Sympa require you to identify yourself to the system by logging in, using the login form to the left.
eu: Sympako funtzio askok zeure burua identifikatzea eskatzen dute, ezkerraldean dagoen izen emateko formularioa erabiliz.

en: What would you like to do ?
eu: Zer egin nahi duzu?

en: My lists
eu: Nire zerrendak

en: Create list
eu: Zerrenda sortu

en: Search for List(s)
eu: Zerrendak bilatu

en: quiet
eu: isilik

en: email1@dom1 Name1
    email2@dom2 Name2
    ...
eu: email1@dom1 Izen1
    email2@dom2 Izen2
    ...

en: Subscriber
eu: Harpideduna

en: Administrative Options
eu: Kudeaketa aukerak

note: (mod_message)
en: There are %1 message(s) awaiting moderation.
eu: %1 mezu daude moderazio zain.

en: (Review)
eu: (Berrikusi)

note: (mod_subscription)
en: There are %1 subscription(s) awaiting moderation.
eu: %1 harpidetza daude moderazio zain.

en: Common administrative options are linked below; full administrative options are available by selecting Admin beneath List Options in the Left Navigation menu.
eu: Ohizko kudeaketa aukerak azpian zerrendatuta daude; kudeaketa aukera guztiak ezker nabigazio menuan dagoen Zerrenda Aukerak-en azpian Administrazioa hautatuz lor daitezke.

en: View the list of subscribers
eu: Harpidedunen zerrenda ikusi

en: Add/delete subscribers
eu: Harpidedunak gehitu/kendu

en: List Configuration
eu: Zerrendaren konfigurazioa

en: Modify owners or moderators (editors)
eu: Jabe edo moderatzaileak (editoreak) aldatu

en: Modify list subject and visibility
eu: Zerrendaren gaia eta ikusgaitasuna aldatu

en: Change who can post to this list
eu: Zerrendara zeinek idatzi ahal duen aldatu

en: Change who can (un)subscribe and view list information
eu: Zeinek (ez)harpidetu eta zerrendaren informazioa ikusi ahal duen aldatu

en: Close this list
eu: Itxi zerrenda hau

en: List Archives
eu: Zerrenda artxiboak

en: Change settings for who can view archives
eu: Artxiboak zeinek ikusi ahal duen aldatu

en: Download archives
eu: Artxiboak deskargatu

en: Data Sources Configuration
eu: Datu iturburuen konfigurazioa

en: Configure data sources (SQL, LDAP, text file) for list membership
eu: Zerrendaren harpidetzetarako datu iturburuak konfiguratu (SQL, LDAP, textu fitxategia)

en: Include (nest) Sympa lists
eu: Sympa zerrendak txertatu (habiratu)

note: (count)
en:  The %1 most recent messages
eu:  Azken %1 mezuak

en:  Recent messages
eu:  Azken mezuak

en:  The most recent messages for this list
eu:  Zerrenda honetako azken mezuak

en: From
eu: Nork

en: No subject
eu: Gairik ez

note: (count)
en:  The %1 most recent shared documents
eu:  Partekatutako %1 dokumentu berrienak

en:  Most recent shared documents
eu:  Partekatutako dokumentu berrienak

en: Most recent documents for this list
eu: Zerrenda honetako partekatutako dokumentu berrienak

en: Name
eu: Izena

en: Directory
eu: Karpeta

note: (count)
en: The %1 newest lists
eu: %1 zerrenda berrienak

en: New lists
eu: Zerrenda berriak

en:  The latest lists of this robot
eu:  Errobot honetako azken zerrendak

en: Your picture
eu: Zure irudia

en: Listmaster
eu: Posta zerrenda administratzailea

en: Privileged owner
eu: Jabe berezia

en: List Options
eu: Zerrenda aukerak

en: List Home
eu: Zerrendaren hasiera orria

en: Admin
eu: Administrazioa

en: Moderate
eu: Moderatu

en: Message
eu: Mezua

en: Subscriptions
eu: Harpidetzak

en: Statistics
eu: Estatistikak

en: Subscriber Options
eu: Harpidetza aukerak

en: Archive
eu: Artxiboa

en: Post
eu: Idatzi

en: Subscribers:
eu: Harpidedunak:

en: Error rate:
eu: Errore tasa:

en: Owners:
eu: Jabeak:

en: Moderators:
eu: Moderatzaileak:

en: (same as owners)
eu: (jabearen berdina)

en: Load certificate
eu: Ziurtagiria igo

en: Contact owners
eu: Jabeak kontaktatu

note: (occurrence)
en: %1 occurrence(s) found
eu: %1 topatu dira

note: (email)
en: <strong>%1</strong> is subscribed to the following mailing lists
eu: <strong>%1</strong> ondoko zerrendetara harpidetuta dago

en: Others
eu: Bestelakoak

note: (user.email)
en: No subscriptions with address <strong>%1</strong>!
eu: Harpidetzarik ez <strong>%1</strong> helbidearekin!

en: No mailing list available.
eu: Ez dago posta zerrendarik erabilgarri

en: Browse lists by categories
eu: Zerrendak kategoriaren arabera nabigatu

en: List of lists
eu: Posta zerrenden zerrenda

note: (user.email)
en: You have logged in with email address %1.
eu: %1 posta elektronikoarekin sartu zara

en: Login
eu: Izena eman

en: In order to perform a privileged operation (one that requires your email address), you need to login.
eu: Eragiketa berezia egiteko (zure eposta behar duen bat) izena eman behar duzu.

en: To login, select your organization authentication server below:
eu: Izena emateko aukeratu zure autentifikazio zerbitzaria:

en: Go
eu: Joan

en: email address:
eu: eposta helbidea:

en: password:
eu: pasahitza:

en: Authentication help
eu: Autentifikazio laguntza

en: First login?
eu: Lehen izen ematea?

en: Lost password?
eu: Pasahitza galduta?

en: This page is suggested in order to edit or create mail or web tt2 templates.
eu: Orri hau gomendatzen da eposta edo web tt2 txantiloiak editatu edo sortzeko.

en: Priority rules for template selection:
eu: Txantiloiak hautatzeko lehentasun erregelak:

en: First, you may list a category of templates. The list should include a default template and may include any templates designated for a particular list. You will then have an oportunity to copy and edit templates for the current robot or the named list.
eu: Lehenik eta behin txantiloien kategoria zerrendatu dezakezu; zerrendak defektuzko txantiloi bat eduki beharko luke eta zerrena jakin baterako txantiloiak eduki ahal ditu. Ondoren oraingo robota edo izendun zerrendara kopiatu eta editatu ahalko dituzu.

en: Select templates type:
eu: Txantiloi mota hautatu:

en: Select a list:
eu: Zerrenda hautatu:

en: Reload
eu: Birkargatu

en: This table contain all templates you can copy or see
eu: Taula honek kopiatu edo ikusi ahal dituzun txantiloi guztiak ditu

en: template name
eu: txantiloi izena

en: view
eu: ikusi

en: cp
eu: kopiatu

en: rm
eu: ezabatu

en: IF list context defined, apply list template if exist
    ELSE apply robot defined template if exist
    ELSE apply locally defined template if exist
    ELSE apply template included in the distribution (these must not be edited because Sympa's update will over write these files)
eu: Zerrendako ingurunea definituta BADAGO, aplikatu zerrendako txantiloia existitzen bada
    BESTELA aplikatu robotak definitutako txantiloia existitzen bada
    BESTELA aplikatu lokalki definitutako txantiloia existitzen bada
    BESTELA aplikatu banaketan datorren txantiloia (hauek ez dira aldatu behar Symparen eguneraketek fitxategi hauek gainidatziko dituztelako)

en: RSS Latest messages
eu: RSS azken mezuak

en: RSS Latest documents
eu: RSS azken dokumentuak

en: RSS Latest lists
eu: RSS azken zerrendak

en: RSS Active lists
eu: RSS artxiboaren zerrenda

en: Please activate JavaScript in your web browser
eu: Mesedez aktibatu ezazu zure nabigatzaileko Javascript-a

en: The mailing list server is in maintenance mode. No operations can be performed during this period.
eu: Eposta zerbitzaria mantentze lanetan dago, orain ez da eragiketarik burutu.

en: Modify or delete existing rejection messages
eu: Dauden gaitzespen mezuak aldatu edo ezabatu

en: Listing rejection messages
eu: Gaitzespen mezuen zerrenda

en: Use as default
eu: Lehenetsia

en: Message name
eu: Mezu izena

en: Operation
eu: Ekintza

en: There are currently no Rejection Messages available
eu: Orain ez dago gaitzespen mezurik eskuragarri

en: Message Name:
eu: Mezu izena:

en: Default Message
eu: Defektuzko mezua

en: Save Message
eu: Mezua gorde

en: Create new rejection messages
eu: Gaitzespen mezua sortu

en: New message name:
eu: Mezu berriaren izena:

en: create
eu: sortu

en: Listing messages to moderate
eu: Moderatzeke dauden mezuen zerrenda

en: No notification
eu: Ohartarazpenik ez

en: Server default rejection message
eu: Zerbitzariaren lehenetsitako gaitzespen mezua

en: Add to blacklist
eu: Zerrenda beltzera gehitu

en: Moderation management
eu: Moderazioaren kudeaketa

en: edit blacklist
eu: zerrenda beltza editatu

en: Manage rejection messages
eu: Gaitzespen mezuak kudeatu

en: Current message
eu: Oraingo mezua

en: Review members
eu: Kideak aztertu

en: No subscription.
eu: Harpidetzarik ez.

en: Create a list using a template
eu: Sortu zerrenda txantiloia erabiliz

en: Copy an existing list
eu: Aurreko zerrenda bat kopiatu.

en: Listmaster Admin
eu: Zerrenda kudeatzaile administrazioa

en: Lists
eu: Zerrendak

en: View Pending (Requested) lists
eu: Egiteke (Eskatutako) zerrendak ikusi

en: View Closed Lists
eu: Zerrenda itxiak ikusi

en: Users
eu: Erabiltzaileak

en: Templates
eu: Txantiloiak

en: Virtual Robots
eu: Robot birtualak

en: Edit Robot Config
eu: Robotaren konfigurazioa editatu

en: Families
eu: Familiak

en: Translating Sympa
eu: Sympa itzultzen

en: Index of lists
eu: Zerrenden zerrenda

en: others
eu: besteak

en: All
eu: Dena

en: Basic Operations
eu: Eragiketa orokorrak

en: Edit List Config
eu: Zerrendaren konfigurazioa aldatu

en: List description/homepage
eu: Zerrendaren deskribapena/hasiera orria

en: Message templates
eu: Mezu txantiloiak

en: Blacklist
eu: Zerrenda beltza

en: Manage Archives
eu: Artxiboak kudeatu

en: Logs
eu: Logak

en: Sending an HTML page to the list
eu: Zerrendara html orria bidaltzen

en: Sending a message to the list
eu: Zerrendara mezua bidaltzen

en: Send a message
eu: Mezua bidali

en: Send an html page
eu: Html orria bidali

en: User mode
eu: Erabiltzaile modua

en: Expert mode
eu: Modu aditua

en: Administration Tasks
eu: Kudeaketa atazak

en: The following items are waiting for your validation
eu: Ondoko elementuak baieztapen zain daude

note: (list_to_admin.key)
en: List %1:
eu: %1 zerrenda:

note: (list_to_admin.value.mod_message) (year.value.item(month))
en: %1 message(s)
eu: %1 mezu

note: (list_to_admin.value.mod_shared_total)
en: %1 document(s)
eu: %1 dokumentu

note: (list_to_admin.value.mod_subscription)
en: %1 subscription request(s)
eu: %1 harpidetza eskaera

en: User Errors
eu: Erabiltzaile erroreak

en: We received error reports while trying to send you messages. Some of them may have been lost.
eu: Erroreak jaso ditugu zuri mezuak bidaltzen saiatzean. Batzuk galduta egon daitezke.

note: (user_with_errors.key)
en:  List %1:
eu: %1 zerrenda:

note: (user_with_errors.value.count)
en:  %1 error(s)
eu:  %1 errore

note: (last_login_host,last_login_date)
en: last login from %1 (%2)
eu: azken saio hasiera %1-(e)tik (%2)

en: Setting your picture for this list
eu: Zerrenda honetarako zure irudia ezartzen

note: (conf.pictures_max_size / 1024)
en: You can upload your picture below. It will be available in the list review page. The picture should use a standard format (GIF, JPEG or PNG) and the file size should not exceed %1 Kb.
eu: Azpian zure irudia igo dezakezu; zerrendaren berrikuspen orrian ikusiko da. Irudia formatu estandarrean egon behar du (gif, jpeg edo png) eta bere tamaina %1 Kb. baino txikiagoa izan behar du.

en: Your picture in the subscribers list
eu: Harpidedunen zerrendako zure irudia

en: In the members page
eu: Kidearen orrian

en: User preferences
eu: Erabiltzaile hobespenak

en: Connection expiration period:
eu: Konexio iraungitze tartea:

en: Changing your email address
eu: Zure eposta helbidea aldatzen

en: You can update your email address for all your list memberships at once. Any list owner or list moderator email addresses will also be updated.
eu: Eposta helbidea harpidetuta zauden zerrenda guztietarako batera eguneratu ahal duzu. Zerrendaren jabe edo moderatzaile baldin bazara rol hauetan ere eguneratuko da.

en: New email address:
eu: Eposta helbide berria:

en: Change Email
eu: Eposta aldatu

en: Changing your password
eu: Zure pasahitza aldatzen

en: Re-enter your new password:
eu: Sartu zure pasahitza berriz:

en: Operation successful. The message will be deleted as soon as possible. This task may be performed in a few minutes.
eu: Eragiketa burututa. Mezua lehen bait lehen ezabatuko da
    Hau minutu batzuetan gerta liteke.

en: Unable to find the message to delete. This message was probably received without a Message-ID. Please refer this to listmaster with the complete URL of the message concerned.
eu: Ezin ezabatzeko mezua topatu, ziur aski Message-Id gabe jaso zen.
    Zerrenda kudeatzaileari komentatu mezuaren URL osoa bidaliz

en: Unable to find the message to delete
eu: Ezin da ezabatzeko mezua topatu

en: Error while deleting this message, please refer to listmaster with the complete URL of the message concerned.
eu: Errorea mezua ezabatzean, zerrenda kudeatzaileari komentatu mezuaren
    URL osoa bidaliz.

en: Renaming the list
eu: Zerrenda berrizendatzen

en: Rename this list
eu: Zerrenda hau berrizendatu

en: You requested an account creation on this list server.
eu: Zerrenda zerbitzarian kontua sortzeko eskaera egin duzu.

en: Unable to continue: The username / password combination provided was incorrect.
eu: Ezin jarraitu: emandako erabiltzaile izen / pasahitza bikotea ezegokia.

en: Too many wrong passwords were submitted for this account. Your account has been blocked in order to protect you against attacks. You must renew your password in order to login.
eu: Pasahitz ezegoki gehiegi bidali dira kontu honetarako. Zure kontua blokeatuta dago erasoengandik babesteko. Izena emateko zure pasahitza berritu behar duzu.

en: The password was incorrect. Please try again. Perhaps you have forgotten it?
eu: Pasahitz okerra, berriro bidali mesedez. Ahaztu duzu agian?

en: You will receive an email that will allow you to choose your password.
eu: Pasahitza aukeratzen utziko dizun mezu bat jasoko duzu.

en: Please enter your email address to begin the registration process.
eu: Sartu zure eposta helbidea erregistro prozesua hasteko, mesedez.

en: You have forgotten your password. You must renew it.
eu: Zure pasahitza ahaztu duzu, berritu behar duzu beraz.

en: Your e-mail address:
eu: Zure eposta helbidea:

en: Request first password
eu: Lehenbiziko pasahitza eskatu

en: Request new password
eu: Pasahitz berria eskatu

en: This list is configured to require topic(s) for each message.
eu: Zerrenda honek mezu guztietan mintzagaiak eskatzen ditu.

en: Please select one or more topic(s) that corresponds to your message below:
eu: Hautatu mesedez zure mezuarentzako mintzagai bat edo gehiago:

en: Tag this mail
eu: Markatu eposta hau

note: (date)
en: Date: %1
eu: Data: %1

note: (subject)
en: Subject: %1
eu: Gaia: %1

en: Message sent
eu: Mezua bidalita

en: We've sent you an email that will allow you choose your password. Please check your mailbox.
eu: Zure pasahitza aukeratzen uzten dizun mezua bidali dizugu. Begiratu zure posta kutxan.

en: We were not able to send you a validation message.
eu: Ezin izan dizugu baieztapen mezua bidali.

en: Internal error. Could not create a ticket, please contact the service administrator
eu: Barne errorea: ezin balioztatze esteka eraiki, zerbitzu kudeatzailearekin hitz egin mesedez

en: Manage list members
eu: Zerrendako kideak kudeatu

en: Pending subscriptions
eu: Harpidetzak onartzeke

en: Dump
eu: Irauli

en: Exclude
eu: Baztertu

en: Synchronize members with data sources
eu: Kidea datu iturriekin sinkronizatu

en: Remind all
eu: Guztiak oroitarazi

en: Add Subscribers
eu: Harpidedunak gehitu

en: To add an individual user:
eu: Erabiltzaile bakarra gehitzeko:

en: Email address:
eu: Eposta helbidea:

en: To add multiple users:
eu: Erabiltzaile asko gehitzeko:

en: Click the Multiple Add button below to bulk-add users using a form.  (Alternatively, consider using a data-source such as SQL or an Active Directory Group).
eu: Sakatu azpiko 'Asko gehitu' botoia erabiltzaile asko batera gehitzeko. (Beste aukera bat SQL edo Active Directory taldeen datu iturri bat erabiltzea da)

en: Multiple add
eu: Asko gehitu

en: Search for a User
eu: Erabiltzailea bilatu

en: Search for a user by email address, name or part of them:
eu: Erabiltzailea eposta edo izenagatik bilatu, osorik edo zati bat:

en: Selection too wide, unable to display selection
eu: Hautapen luzeegia, ezin hautapena erakutsi

en: Subscriber Table
eu: Harpidedun taula

note: (similar_subscribers_occurence)
en:  Other similar subscriber's email(s) (%1)
eu: Harpidedunen antzeko beste eposta(k) (%1)

en: Excluded users
eu: Baztertutako erabiltzaileak

en: List of exclude
eu: Baztertuen zerrenda

en: Email
eu: Eposta

en: Since
eu: Noiztik

en: Page size
eu: Orri tamaina

en: Previous page
eu: Aurreko orria

note: (page,total_page) ($PAGENUM$,$NUMOFPAGES$)
en: page %1 / %2
eu: %1 orria / %2

en: Next page
eu: Hurrengo orria

en: Table which display family lists
eu: Familiako zerrendak erakusten dituen taula

en: Status
eu: Egoera

en: Instantiation date
eu: Sorrera data

en: Manage bouncing list members
eu: Errebotatzen duten kideak kudeatu

en: Table to display list bounces
eu: Zerrendako erreboteak erakusten dituen taula

en: Bounce score
eu: Errebote puntuazioa

en: Details
eu: Xehetasunak

en: First bounce
eu: Lehen errebotea

en: Last bounce
eu: Azken errebotea

en: no score
eu: puntuaziorik ez

en: Reset errors for selected users
eu: Hautatutako erabiltzailearen erroreak berrezarri

en: Server error
eu: Zerbitzari errorea

en:  new lists
eu:  azken zerrendak

en:  active lists
eu:  gaituriko zerrendak

en:  most recent messages
eu:  azken mezuak

en:  most recent documents
eu:  azken dokumentuak

note: (count)
en: The %1 new lists
eu: %1 zerrenda berrienak

note: (for)
en: for %1 days
eu: %1 egunetarako

note: (count)
en: The %1 most active lists
eu: %1 zerrenda bizienak

en: The most active lists
eu: Zerrenda bizienak

note: (count)
en: The %1 most recent messages
eu: Azken %1 mezuak

en: Most recent messages
eu: Azken mezuak

note: (for)
en: for %1 days
eu: %1 egunetarako

note: (count)
en: The %1 most recent shared documents
eu: Partekatutako azken %1 dokumentuak

en: Most recent shared documents
eu: Partekatutako azken dokumentuak

note: (l.name,domain,l.subject,l.msg_count)
en: %1@%2 - %3: %4 messages
eu: %1@%2 - %3: %4 mezu

note: (l.average)
en: %1 by day
eu: %1 eguneko

note: (d.label)
en: Bookmark %1
eu: %1 laster-marka

en: RSS channel
eu: RSS kanala

en: This server provides various news via RSS. Choose parameters and pickup the RSS URL.
eu: Zerbitzari honek RSS bidez berri ezberdinak eskaintzen ditu. Parametroak hautatu eta RSS url-a hartu

en: Limit the number of responses:
eu: Erantzunen kopurua mugatu:

en: Limit the number of days used for the selection:
eu: Hautapenerako erabiliko diren egunen kopurua mugatu:

en: Update RSS URL
eu: RSS URL-a eguneratu

en: latest arc:
eu: bidalitako azken mezuak:

en: latest document:
eu: azken dokumentua:

en: Scenario test module
eu: Eszenatoki testen modulua

en: Scenario name:
eu: Eszenatoki izena:

en: sender email:
eu: bidaltzailearen eposta:

en: Related email:
eu: Erlazionatutako eposta:

en: Remote IP address:
eu: Urruneko IP helbidea:

en: Remote host:
eu: Urruneko ostalaria:

en: Auth method:
eu: Autentifikazio modua:

en: get matched rule
eu: balioztatu den erregela erakutsi

en: Search for list(s)
eu: Zerrenda(k) bilatu

en: Enter a list name
eu: Sartu zerrenda izen bat

en: Search lists
eu: Zerrendak bilatu

en: User search result:
eu: Erabiltzaile bilaketaren emaitzak:

note: (email)
en: Lists which %1 is subscribed
eu: %1 harpidetuta duten zerrendak

en: role
eu: rola

en: reception
eu: jasoera

en: topics
eu: mintzagaiak

en: bounce
eu: errebotean

en: member
eu: kidea

en: moderator
eu: editorea

en: Information
eu: Informazioa

en: The following virtual robots are running on this server:
eu: Zerbitzari honetan ondoko robot birtualak daude martxan:

en: Mail domain:
eu: Eposta domeinua

en: Sympa URL:
eu: Sympa URLa

en: Listmaster(s):
eu: Zerrenda kudeatzailea(k):

en: , and
eu: , eta

en: No Virtual Robot defined on this server
eu: Zerbitzari honetan ez dago robot birtualik

en: Review lists from this family
eu: Familia honetako zerrendak berrikusi

en: Enter an email address of a user to view lists that they are subscribed to:
eu: Sartu erabiltzaile baten eposta helbidea zein zerrendatara harpidetuta dagoen jakiteko:

en: Search User
eu: Erabiltzailea bilatu

en: Sessions
eu: Saioak

en: View session information for users connected to this web interface:
eu: Web interfaze honetara konektatutako erabiltzaileen saio informazioa ikusi:

en: Delay for active sessions (minutes)
eu: Saio aktiboen atzerapena (minutuak)

en: Show only currently connected users
eu: Orain konektatuta dauden erabiltzaileak bakarrik erakutsi

en: Show Sessions
eu: Saioak erakutsi

en: Current email address:
eu: Erabiltzailearen oraingo eposta helbidea:

en: Impersonate another User
eu: Beste erabiltzailea bihurtu

en: Listmasters can switch context (impersonate) other users; this may be useful when providing assistance or when testing privileges.  Enter the email address of the user you'd like to switch context to:
eu: Zerrenda kudeatzaileak beste erabiltzaile bat bihur daitezke: baimenak probatzeko erabilgarria izan daiteke. Bihurtu nahi duzun erabiltzailearen eposta helbidea sartu:

en: Switch User Context
eu: Erabiltzailea aldatu

en: It is possible to rebuild HTML archives for an individual list or for all lists (in batch).
eu: Zerrenda bakarrerako HTML artxiboak edo guztienak berregin daitezke.

en: Rebuild archives for an individual list
eu: Zerrenda bateko artxiboak berregin

en: Enter the name of the list that you'd like to rebuild HTML archives for:
eu: HTML artxiboa berregin nahi diozun zerrendaren izena sartu:

en: Rebuild archive
eu: Artxiboa berregin

en: Rebuild archives for all lists
eu: Zerrenda guztietako artxiboak berregin

en: Note:
eu: Oharra:

en: As this option may take a long time to complete, it is recommended (if possible) to use it during non-busy times.
eu: Aukera honek denbora asko behar dezakeenez, lan gutxiko orduan egitea gomendatzen da (posible bada).

en: Rebuild all
eu: Dena berregin

en: Sympa log level
eu: Symparen log maila

en: Set debug level for logs written to disk.  This setting is temporary, applying only for the lifetime of the fastcgi session hosting this interface.
eu: Diskoan gordeko diren log-en maila ezarri. Ezarpen hau behin-behinekoa da, interfaze honen fastcgi saioaren biziraupenera mugatuta dago.

en: Log level:
eu: Log maila:

en: Set log level
eu: Log maila ezarri

en: Edit default list template
eu: Defektuzko txantiloia editatu

en: Edit site-wide templates
eu: Gune osorako txantiloiak editatu

en: view translations
eu: itzulpenak ikusi

en: Customize templates
eu: Txantiloiak pertsonalizatu

en: Dump TT2 Variables
eu: TT2 aldagaiak bota

en: Disable template variables dump
eu: Txantiloiek aldagaiak botatzea ezgaitu

en: Enable template variables dump
eu: Txantiloiek aldagaiak botatzea gaitu

en: Skins administration page
eu: Azalen kudeaketa orria

en: View main config
eu: Konfigurazio nagusia ikusi

en: semantic
eu: semantika

en: Sympa is designed to allow easy internationalization of its user interface (service email messages and web interface). All translations for a language are gathered into a single PO file that can be manipulated by the standard GNU gettext tools.
eu: Sympa bere erabiltzaile interfazea erraz internazionalizatzeko diseinatuta dago (zerbitzuko eposta mezuak eta web interfazea). Hizkuntza bakarreko itzulpen guztiak PO fitxategi bakar batean biltzen dira, GNU gettext tresnekin landu daitekeena.

en: Check our translation FAQ if you wish to translate the Sympa GUI into your native language:
eu: Egiaztatu gure itzulpen <acronym title="Maiz Egindako Galderak">MEG-a</acronym> Sympa zure hizkuntzara itzuli nahi baduzu:

en: You can submit a problem or request a new feature:
eu: Arazoa bidali edo ezaugarri berria eskatu dezakezu:

note: (process_id,loop_count,start_time)
en: This FastCGI process (%1) has served %2 pages since %3.
eu: FastCGI prozesu honek (%1) %2 orri zerbitzatu ditu %3-tik.

en: Close it
eu: Itxi

en: Install it
eu: Instalatu

en: submit
eu: bidali

en: notify owner
eu: jabea ohartarazi

en: Configuration file
eu: Konfigurazio fitxategia

en: Language Selection
eu: Hizkuntza aukeraketa

en: Validate your language selection
eu: Balioztatu zure hizkuntza aukeraketa

en: Set language
eu: Hizkuntza ezarri

en: HTTPS authentication information
eu: HTTPS autentifikazio informazioa

en: User certificate belong to
eu: Erabiltzailearen ziurtagiriaren jabea:

en: Certificate expiration date
eu: Ziurtagiriaren iraungitze data

en: Certificate issuer
eu: Ziurtagiri jaulkitzailea

en: Cipher key size used
eu: Erabilitako zifraketa gakoaren tamaina

en: Exclusion table
eu: Baztertutakoen taula

en: Users listed below are excluded from the list. Beware, that this feature is different from the blacklist. Exclusion makes sense when a list is based on external data sources ; thanks to exclusion, a user can unsubscribe (or being removed by list owner) even though they should be included via an external data source. Users get into the exclusion table, through the standard unsubscribe/delete functions. They get off the exclusion table with the standard subscribe/add functions.
eu: Azpian zerrendatutako erabiltzailea zerrendatik baztertuta daude. Hau zerrenda beltzaren ezberdina da. Baztertzeak zentzua du
    zerrenda bat kanpoko datu iturrietan oinarrituta dagoenean; baztertzearekin erabiltzaile bat ez-harpidetu daiteke (edo zerrendaren
    jabeak kendu ahal du) kanpoko datu iturri batetik txertatuta izanda ere. Erabiltzaileak ohizko ez-harpidetze/ezabatze prozesuarekin heltzen dira taula honetara. 
    Ohizko harpidetze/gehitu prozesuarekin taula honetatik ateratzen dira.

en: No user excluded.
eu: Erabiltzaile bazterturik ez.

en: Sessions list
eu: Saioen zerrenda

en: last hit date
eu: azken eguneraketa

en: start date
eu: hasiera data

en: hit count
eu: kontua

en: remote address
eu: urruneko helbidea

en: User email
eu: Erabiltzaile eposta

en: Delete selected addresses
eu: Hautatutako helbideak ezabatu

en: Reject selected addresses
eu: Hautatutako helbidea gaitzetsi

note: (list,email)
en: You are not subscribed to list %1 with e-mail address %2
eu: Ez zaude %1 zerrendan %2 eposta helbidearekin harpideturik

en: You might have subscribed with another address. Please contact the list owner to help you unsubscribe:
eu: Beste helbide batekin harpidetuta egon zaitezke.
          Ez-harpidetzarekin laguntzeko zerrendaren jabearekin kontaktuan jarri mesedez:

note: (list)
en: You asked to be unsubscribed from list %1
eu: %1 zerrendatik ez-harpidetzea eskatu duzu

en: To confirm your request, please click the button below:
eu: Zure eskaera baieztatzeko klikatu azpiko botoian:

note: (list)
en: I unsubscribe from list %1
eu: %1 zerrendatik ez-harpidetzen naiz

en: Colors
eu: Koloreak

en: So if you want to preserve some site customizations from being overwriten when upgrading to a new sympa version, css_path and css_url should not point to the same directory.
eu: Beraz bertsio berritzean pertsonalizazioa galdu nahi ez baduzu, css_path eta css_url ez lukete kokapen berdina izan behar.

en: test this color in my session
eu: probatu kolore hau nire saioan

en: reset colors in my session
eu: nire saioko koloreak berrezarri

en: Install my session colors in a new static CSS
eu: Nire saioko koloreak CSS estatiko berrian gorde

en: Color chart
eu: Kolore taula

en: Please note that these descriptions don't cover the exact usage of each color parameter, as it would be far too long to describe. What lies in this table should however give you a correct snapshot of what the color parameters are used for. For more details on rendering, feel free to try changing the colors in your session to see how well that works.
eu: Mesedez kontutan hartu adierazle hauek ez dituztela kolore bakoitzaren erabilera guztiak hartzen, deskribatzeko luzeegia izango zelako. Hala ere taula honetan dagoena koloreak zertarako erabiltzen diren ideia egiteko nahikoa izan beharko litzateke. Detaile gehiago izateko saiatu zure saioko koloreak aldatzen guztia batera nola gelditzen den ikusteko.

en: parameter
eu: parametroa

en: parameter usage
eu: parametroaren erabilera

en: background color of:
eu: atzeko planoko kolorea:

en: Text background color
eu: Testuaren atzeko kolorea

en: Titles and buttons color
eu: Izenburu eta botoien kolorea

en: form labels;
eu: formulario etiketak;

en: side menu titles;
eu: alboko menuko tituluak

en: text areas in forms.
eu: formularioetako testu areak.

en: HTTP links
eu: HTTP estekak

en: background color of buttons.
eu: botoien atzeko kolorea.

en: text color of:
eu: testuaren kolorea:

en: navigation links and buttons
eu: nabigazio esteka eta botoiak

en: tables;
eu: taulak;

en: notice messages.
eu: albiste mezuentzako.

en: border color of:
eu: ertzaren kolorea:

en: background color of list configuration edition and navigation edition links
eu: zerrenda konfigurazioa editatzeko nabigazio esteken atzeko kolorea.

en: background color of <b>current</b> list configuration edition and navigation edition links.
eu: zerrenda konfigurazioa editatzeko <b>oraingo</b> nabigazio estekaren kolorea.

en: border color of form elements;
eu: formularioko elementuen ertz kolorea;

en: background color of disabled form elements
eu: formularioko ezgaitutako elementuen atzeko kolorea

en: invalid form elements
eu: formularioko elementu ezegokiak

en: Background color of ins and mark elements.
eu: ins eta mark elementuen atzeko kolorea.

en: Selected text background color
eu: Testuaren atzeko kolorea hautatu

en: deprecated
eu: zaharkituta

en: The mailing list server requires a working email address. Please provide your email address below.
eu: Eposta zerrenden zerbitzariak baliozko eposta helbide bat behar du. Mesedez adierazi eposta helbidea behean.

en: Please note:
eu: Kontutan hartu:

en: the email field may be pre-populated.  If it is, then your authentication server has supplied an email address it associates with you.  Whether you enter an address manually or accept the one provided, you will still need to confirm that this is a working email address by entering a confirmation password that will be sent to you.  Please press the "Send me a confirmation password" to continue to the confirmation step.
eu: eposta eremuak dagoeneko balioa izan ahal du. Horrela bada, zure autentifikazio zerbitzariak zurekin erlazionatutako eposta helbidea eman du. Bai berri bat adierazten baduzu, bai dagoena uzten baduzu, badabilen helbide bat dela egiaztatu beharko duzu bidaliko zaizun baieztapen pasahitza sartuz. Mesedez, sakatu "Bidali baieztapen pasahitza" hurrengo baieztapen pausura joateko.

en: A confirmation password will be sent to the address you supply, after pressing the button. This will take you to the next screen to confirm that your address is operational.
eu: Botoia sakatu ondoren baieztapen pasahitz bat bidaliko da adierazten duzun helbidera. Honek zure helbidea badabilela baieztatzeko hurrengo orrira eramango zaitu.

en: Send me a confirmation password
eu: Bidali baieztapen pasahitza

note: (init_email)
en: A confirmation password has been sent to your email address %1. Please check your email inbox for the message containing the confirmation link.
eu: Baieztapen pasahitz bat bidali da zure %1 eposta helbidera.<br />Mesedez begiratu zure posta kutxan baieztapen esteka duen eposta.

note: (listname)
en: List %1 statistics
eu: %1 zerrendako estatistikak

en: This page displays overall information regarding the list activity
eu: Orri honetan zerrendako aktibitateari buruzko informazioa ematen da

note: (shared_size)
en: Shared document directory size: %1 kB
eu: Partekatutako dokumentuen karpetaren tamaina: %1 kB

note: (arc_size)
en: Web archives size: %1 kB
eu: Web artxiboen tamaina: %1 kB

en: No operation recorded in this field yet.
eu: Eremu honetan ez da aktibitaterik gorde oraindik.

en: Add selected addresses
eu: Hautatutako helbidea gehitu

en: No subscription requests
eu: Harpidetza eskaerarik ez

en: Your list options
eu: Zerrendako zure aukerak

en: Member since:
eu: Kidea noiztik:

en: Receiving mode:
eu: Jasotze modua:

en: Topic subscription:
eu: Mintzagai harpidetza:

en: Other (messages not tagged)
eu: Bestelakoak (etiketatu gabeko mezuak)

en: Disable topics subscription
eu: Mintzagai harpidetzak ezgaitu

en: Only possible for direct reception modes.
eu: Zuzenean jasotzeko moduan bakarrik.

en: From:
eu: Nork:

en: To:
eu: Nori:

en: Suspend my membership indefinitely
eu: Nire harpidetzaren mugarik gabeko baja

en: Suspend my subscriptions
eu: Nire harpidetzak baja eman

note: (list)
en: You are already subscribed to list %1
eu: Dagoeneko %1 zerrendara harpidetuta zaude

note: (list)
en: You want to subscribe to list %1.
eu: %1 zerrendara harpidetu nahi duzu

note: (list) (report_param.listname)
en: You've made a subscription request to %1.
eu: %1 zerrendarako harpidetza eskatu duzu

note: (list)
en: I subscribe to list %1
eu: %1 zerrendara harpidetzen naiz

en: List members
eu: Zerrendako kideak

en: Domain
eu: Domeinua

en: Picture
eu: Irudia

en: Reception
eu: Jasotzea

en: Sources
eu: Iturburuak

en: Sub date
eu: Harp. data

en: bouncing
eu: errebotatzen

en: List has no subscribers
eu: Zerrendak ez du harpidedunik

en: Manage your subscriptions
eu: Zure harpidetzak kudeatu

en: You are subscribed to the following lists
eu: Ondoko zerrendetara harpidetuta zaude

note: (sub.liststartdate)
en: Suspended from %1 to
eu: Baja emanda %1 ->

en: indefinite end date
eu: zehaztu gabeko bukaera data

note: (l.key)
en: Check to restore reception from list %1
eu: Gaitu %1 zerrendako jasotzea berreskuratzeko

note: (l.key)
en: Check to suspend or unsubscribe from list %1
eu: Gaitu %1 zerrendatik baja eman edo ez-harpidetzeko

en: You are not allowed to suspend your subscription / unsusbscribe from this list.
eu: Ez duzu zerrenda honetatik baja eman / ez-harpidetzeko baimenik.

en: You can bulk suspend or revoke your memberships by selecting relevant lists and using the buttons below. The suspend option prevents delivery of emails, this can be useful if you are out of the office for some time.
eu: Dagokien zerrendak hautatuz eta azpiko botoiak erabiliz zure harpidetzen baja eman ahal duzu batera. Baja emateak mezurik jasoko ez duzula esan nahi du, tarte batez lanetik kanpo egon behar duzunean erabilgarria.

en: Toggle selection
eu: Hautapena alderantzikatu

en: Resume my subscriptions
eu: Nire harpidetzen alta

en: You need to be logged in to access this page.
eu: Orri honetara sartzeko izena eman behar duzu.

en: Home
eu: Hasiera

en: Request a List
eu: Zerrenda eskatu

en: Index of Lists
eu: Zerrenden indizea

en: The link you used is invalid
eu: Erabili duzun esteka baliogabea da

en: Sorry, this operation can't be performed
eu: Barkatu, ekintza hau ezin da burutu

note: (ticket_context.printable_date)
en: A validation link was sent to you on %1.
eu: %1-ean baieztapen esteka bat bidali zitzaizun.

note: (ticket_context.remote_addr)
en: (the validation link was requested from host %1)
eu: (baieztapen esteka %1 ostalaritik eskatu zen)

en: reason
eu: arrazoia

note: (ticket_context.status)
en: The validation link has already been validated from host %1. If you did not perform this validation, please report this confidentiality issue to your mail services administrator.
eu: Baieztapen esteka dagoeneko %1 ostalaritik baieztatu da. Ez baduzu zuk baieztapen hau egin ohartarazi konfidentzialtasun arazo hau zure eposta zerbitzuen kudeatzaileari

en: However, as you are logged in already, you can probably perform the action you requested anyway.
eu: Hala ere, dagoeneko izena eman duzunez, eskatu zenuen ekintza burutu dezakezu azken finean.

en: The requested ticket has expired.
eu: Baieztapen esteka iraungi da

en: Please login or request a new validation link
eu: Izena eman edo baieztapen esteka berria eskatu mesedez

en: The requested authentication ticket is unrecognized or has expired.
eu: Egiaztapen estekak formatu ezezaguna du edo iraungi da

en: Message tracking
eu: Mezuen jarraipena

note: (fromname,fromaddr,listname)
en: Message from %1 %2 for list %3
eu: %1 %2-ren mezua %3 zerrendarako

en: Recipient Email
eu: Jasotzailearen eposta

en: Reception Option
eu: Jasotze aukera

en: Notification Date
eu: Ohartarazpen data

en: Notification
eu: Ohartarazpena

en: Sympa could not deliver the requested page for the following reason:
eu: Sympak ezin du eskatutako orria bidali ondoko arrazoiengatik:

en: Restore identity
eu: Identitatea zaharberritu

en: My preferences
eu: Nire lehentasunak

en: Logout
eu: Saioa amaitu

en: Logs view
eu: Log-ak ikusi

en: Search by:
eu: Bilaketa eremua:

en: Search by date from:
eu: Datarengatik bilatu, noiztik:

en: to:
eu: nora:

en: ex: 24-05-2006
eu: ad: 2006-05-24

en: Search by type:
eu: Motarengatik bilatu:

en: Authentication
eu: Autentifikazioa

en: Bounce management
eu: Erreboteen kudeaketa

en: List Management
eu: Zerrendaren kudeaketa

en: User management
eu: Erabiltzaileen kudeaketa

en: Web documents management
eu: Web dokumentuen kudeaketa

en: Search by IP:
eu: IP bidez bidalu:

en: View
eu: Ikusi

en: Search period:
eu: Bilaketa tartea:

en: to
eu: ->

note: (list)
en: Research was carried out in list <strong>%1</strong>.
eu: Azterketa <strong>%1</strong> zerrendan egin da.

note: (total_results)
en: %1 results
eu: %1 emaitza

en: List
eu: Zerrenda

en: Action
eu: Ekintza

en: Parameters
eu: Parametroak

en: Target Email
eu: Helburuko eposta

en: Message ID
eu: Mezuaren IDa

en: Error type
eu: Errore mota

en: User Email
eu: Erabiltzailearen eposta

en: User IP
eu: Erabiltzailearen IPa

en: Service
eu: Zerbitzua

en: view other events related to this message id.
eu: message id honekin erlazionatutako beste gertakariak ikusi.

en: Other events
eu: Beste gertakariak

en: Report message as undetected spam
eu: Mezua detektatu gabeko spam-a dela adierazi

note: (total,list.name)
en: Because we received MANY non-delivery reports, the %1 subscribers listed below have been notified that they might be removed from list %2:
eu: Bidalketa errore ASKO jaso ditugunez, azpian zerrendatutako %1 harpidedunei %2 zerrendatik ezabatu daitezkeela ohartarazi zaie:

note: (total,list.name)
en: Because we received MANY non-delivery reports, the %1 subscribers listed below have been removed from list %2:
eu: Bidalketa errore ASKO jaso ditugunez, azpian zerrendatutako %1 harpidedun %2 zerrendatik ezabatu dira:

note: (total,list.name)
en: Because we received MANY non-delivery reports, the %1 subscribers listed below have been selected by Sympa as severe bouncing addresses:
eu: Bidalketa errore ASKO jaso ditugunez, azpian zerrendatutako %1 harpidedun errebotatzen duten helbide moduan markatu ditu Sympak:

en: Managing bouncing subscribers:
eu: Errebotatzen duten harpidedunak kudeatzen:

note: (list.name)
en: List %1 automatic bounce management
eu: %1 zerrendaren erreboteen kudeaketa automatikoa

note: (user.email,list.name,domain)
en: Your email address (%1) has been removed from list %2@%3
eu: Zure eposta helbidea (%1) %2@%3 zerrendatik ezabatu da

en: bye!
eu: Agur!

note: (list.name)
en: Unsubscribed from %1
eu: %1 zerrendatik ez-harpidetuta

en: The certificate subject is:
eu: Ziurtagiriaren gaia:

en: You won't receive the signed messages from your lists.
eu: Ez duzu zure zerrendatik sinatutako mezurik jasoko.

note: (conf.email,domain)
en: To receive them again, renew your certificate with your certification authority
    and send a signed message to %1@%2
    or
    click:
eu: Hauek berriro jasotzeko eguneratu ziurtagiria zure ziurtagirijaulkitzailearekin 
    eta bidali sinatutako mezu bat %1@%2 helbidera
    edo
    klikatu:

en: near expiration of your certificate
eu: zure ziurtagiria laster iraungitzen da

en: Command has been performed:
eu: Komando hau burutu da:

en: These commands have been performed:
eu: Komando hauek burutu dira:

note: (notice.listname) (auth.listname) (u_err.listname) (i_err.listname) (list.name)
en: Subscription request to list %1
eu: %1 zerrendarako harpidetza eskaera

note: (notice.listname) (auth.listname) (u_err.listname) (i_err.listname) (list.name)
en: UNsubscription request from list %1
eu: %1 zerrendatik ez-harpidetzeko eskaera

en: Command has been rejected:
eu: Komandoa gaitzetsia izan da:

en: These commands have been rejected:
eu: Komando hauek gaitzetsiak izan dira:

en: Command has failed:
eu: Komandoak huts egin du:

en: These commands have failed:
eu: Komando hauek huts egin dute:

en: Command has failed because of an internal server error:
eu: Komandoak zerbitzariko barne errore bat dela eta huts egin du:

en: These commands have failed because of an internal server error:
eu: Komandoa hauek zerbitzariko barne errore bat dela eta huts egin dute:

note: (conf.wwsympa_url)
en: For further information, check the mailing list web site %1
eu: Informazio gehiagorako begiratu eposta zerrendaren web interfazea: %1

en: Results of your commands
eu: Zure komandoaren emaitzak

note: (filename,list.name,domain,installed_by)
en: Your document %1 for list %2@%3 has been installed by %4 list moderator.
eu: %2@%3 zerrendarako zure %1 dokumentua
    %4 editoreak instalatu du.

en: The list document repository:
eu: Zerrendako dokumentuen biltegia:

en: Your document has been installed
eu: Zure dokumentua instalatu da.

note: (filename,list.name,domain,rejected_by)
en: Your document %1 for list %2@%3 has been rejected by %4 list moderator.
eu: %2@%3 zerrendarako zure %1 dokumentua
    %4 editoreak gaitzetsi du.

en: Your document has been rejected
eu: Zure dokumentua gaitzetsia izan da.

en: This is an automatic response sent by Sympa Mailing Lists Manager.
eu: Hau Sympa eposta zerrenden kudeatzaileak bidalitako erantzun automatikoa da.

en: Message was successfully delivered to following address:
eu: Mezua ondoko helbideetara bidali da:

note: (recipient)
en: Impossible to distribute your message for list '%1' for the following reason:
eu: Ondoko arrazoiengatik ezin izan da '%1' zerrendarako zure mezua bidali:

note: (listname)
en: The %1 list could not be created.
eu: Ezin %1 zerrenda sortu.

note: (listname) (recipient) (report_param.listname)
en: List '%1' does not exist.
eu: '%1' zerrenda ez dago.

note: (msg_size,max_size)
en: Your message could not be sent because its size (%1 kB) was over the maximum size (%2 kB) allowed on this list.
    
    Note: Because binary files have to be encoded in less-efficient ASCII format before being sent over email, the final size of an attachment is often significantly larger that the original file.
eu: Zure mezua ezin izan da bidali bere tamaina (%1 kB) zerrenda honetan onartutako maximoa (%2 kB) gainditu duelako.
    
    Oharra: Fitxategi binarioek ASCII formatuan kodetu behar direnez askotan jatorrizkoa baino tamaina nahikotxo handiagoa izaten dute.

note: (list.name,function)
en: Impossible to forward your message to '%1-%2' because of an internal server error.
eu: Ezin zure mezua '%1-%2'-ra bidali zerbitzariaren barne errore batengatik.

note: (list.name,domain)
en: For further information, please contact %1-request@%2
eu: Informazio gehiagorako kontaktatu %1-request@%2 mesedez

note: (list.name)
en: Impossible to distribute your message for list '%1' because of an internal server error.
eu: Ezin zure mezua '%1' zerrendara bidali zerbitzariaren barne errore batengatik.

note: (conf.listmaster_email,domain)
en: For further information, please contact %1@%2
eu: Informazio gehiagorako kontaktatu %1@%2, mesedez

en: No command found in message.
eu: Ez da komandorik topatu mezuan.

en: Your message cannot be personalized.  Please check template syntax.
eu: Zure mezua ezin da pertsonalizatu. Txantiloiaren sintaxia aztertu mesedez.

en: ***** V I R U S    A L E R T *****
eu: ***** V I R U S   O H A R R A *****

note: (virus_name,recipient,sender)
en: Our viruschecker found a virus named %1 in a message addressed to %2 and that seems to be yours (From: %3).
eu: Gure antibirusak %1 izeneko birusa topatu du %2-ra bidalitako mezuan eta zuk bidali duzula dirudi (Nork: %3).

en: Delivery of this message has been blocked.
eu: Eposta honen bidalketa eten dugu.

en: It may be useful to check your system for viruses.
    
    Note, however, that many viruses fake sender's e-mail address, so it is possible that the virus didn't come from your computer. In that case, please disregard this message.
eu: Erabilgarria izan daiteke zure sistema aztertzea.
    
    Kontutan hartu birus askok bidaltzailearen eposta helbidea aldatzen dutela, posible da beraz birusa zure ordenagailutik ez etortzea. Kasu hauetan mezu hau baztertu.

en: The following address is not a known mailing list:
eu: Ondoko helbidea ez da eposta zerrenda ezagun bat:

en: To find out the correct list name, ask for this server's lists directory:
eu: Zerrendaren izen egokia topatzeko begiratu zerbitzariko zerrenden direktorioan:

en: Message was successfully delivered
eu: Mezua ondo bidali da

en: List could not be created
eu: Ezin zerrenda sortu

en: List unknown
eu: Zerrenda ezezaguna

en: Too large message
eu: Mezu luzeegia

en: Message distribution: Internal server error
eu: Mezu bidalketa: zerbitzari barneko errorea

en: Message distribution: User error
eu: Mezu banaketa: Erabiltzaile errorea

en: Cannot personalize message
eu: Ezin mezua pertsonalizatu

en: A virus in your mail
eu: Birusa zure epostan

en: Message distribution: Authorization denied
eu: Mezu bidalketa: Autorizazioa ukatuta

note: (action)
en: Delivery Status Notification: %1
eu: Bidalketa egoeraren ohartarazpena: %1

note: (list.name,date)
en: %1 Digest %2
eu: %1 Laburpena %2

note: (list.name,date)
en: End of %1 Digest %2
eu: %1 laburpenaren bukaera %2

note: (list.name,date,current_group,total_group)
en: %1 Digest %2 (%3/%4)
eu: %1 Laburpena %2 (%3/%4)

note: (list.name,date)
en: %1 digest %2
eu: %1 laburpena %2

note: (user.email,list.name,domain)
en: Your address (%1) has been removed from list
    %2@%3
    because you didn't confirm your subscription.
eu: Zure helbidea (%1) %2@%3 zerrendatik ezabatu da
    zure harpidetza egiaztatu ez duzulako.

en: You can subscribe again:
eu: Berriro harpidetu zaitezke:

note: (list.name)
en: Removed from %1
eu: %1 zerrendatik ezabatuta

note: (list.name,domain,user.email)
en: You have been subscriber of list %1@%2 with email %3 for 1 year or more.
eu: %3 epostarekin urte bat edo gehiago daramazu %1@%2 zerrendara harpidetuta;

en: Everything about this list:
eu: Zerrenda honi buruzko guztia:

en: Unsubscription:
eu: Ez-harpidetzea:

note: (list.name)
en: resubscription to %1
eu: %1 zerrendara harpidetzea

note: (list.name,date)
en: End of digest for list %1 - %2
eu: %1 zerrendaren bildumaren bukaera - %2

note: (user.email)
en: Summary of your subscription (using the e-mail %1).
eu: Zure harpidetzen laburpena (%1 eposta erabiliz).

en: If you want to unsubscribe from some list, please save this mail.
eu: Zerrendatik ez-harpidetu nahi baduzu gorde eposta hau mesedez.

en: For each list here is a mail address to use if you want to unsubscribe.
eu: Zerrenda bakoitzak ez-harpidetzeko eposta helbide ezberdin bat du.

en:                        (Automatic Mailing System)
eu:                       (Eposta sistema automatikoa)

en:                                 User's Guide
eu:                            Erabiltzaile gida

en: SYMPA is an electronic mailing-list manager that automates list management functions such as subscriptions, moderation, and archive management.
eu: Sympa harpidetzak, moderazioa eta artxibo kudeaketa bezalako zerrenda kudeaketa funtzioak automatizatzen dituen eposta zerrenda kudeatzaile elektroniko bat da.

note: ("${conf.email}@${domain}")
en: All commands must be sent to the electronic address %1.
eu: Komando guztiak %1 epostara bidali behar dira

en: You can put multiple commands in a message. These commands must appear in the message body and each line must contain only one command.
eu: Mezu bakoitzean mezu sorta jar dezakezu. Komando hauek mezuaren gorputzean joan behar dute eta lerro bakoitzak komando bakarra izan behar du.

en: Available commands are:
eu: Eskuragarri dauden komandoak:

en: HELp                        * This help file
eu: HELp                        * Laguntza fitxategi hau

en: INFO <list>                 * Information about a list
eu: INFO <zerrenda>             * Zerrenda bati buruzko informazioa

en: LISts                       * Directory of lists managed on this node
eu: LISts                       * Nodo honek dituen zerrenden direktorioa

en: REView <list>               * Displays the subscribers to <list>
eu: REView <zerrenda>           * <zerrenda>ko harpidedunak erakusten ditu

en: WHICH                       * Displays which lists you are subscribed to
eu: WHICH                           * Harpidetuta zauden zerrendak erakusten ditu

en: SUBscribe <list> <name>     * To subscribe or to confirm a subscription to <list>.
eu: SUBscribe <zerrenda> <izena>    * <zerrenda>ra harpidetzeko edo harpidetza baieztatzeko.

en: UNSubscribe <list> <EMAIL>  * To quit <list>. <EMAIL> is an optional email address, useful if different from your "From:" address.
eu: UNSubscribe <zerrenda> <EPOSTA> * <zerrenda>tik joateko. <EPOSTA> aukerazko eposta helbidea da, zure 'Nork' helbidearen ezberdina denean.

en: UNSubscribe * <EMAIL>       * To quit all lists.
eu: UNSubscribe * <EPOSTA>      * Zerrenda guztietatik joateko.

en: SET <list>|* NOMAIL         * To suspend the message reception for <list>
eu: SET <zerrenda>|* NOMAIL         * <zerrenda>ko mezuak ez jasotzeko

en: SET <list>|* DIGEST         * Message reception in compilation mode
eu: SET <zerrenda>|* DIGEST  * Mezuak bildumatan jaso

en: SET <list>|* DIGESTPLAIN    * Message reception in compilation mode, sent as a plain text email with all attachments
eu: SET <zerrenda>|* DIGESTPLAIN    * Mezuak bildumatan jaso, testu hutsean eta eranskinekin

en: SET <list>|* SUMMARY        * Receiving the message index only
eu: SET <zerrenda>|* SUMMARY * Mezuen indizea jaso bakarrik

en: SET <list>|* NOTICE         * Receiving message subject only
eu: SET <zerrenda>|* NOTICE    * Mezuen gaia jaso bakarrik

en: SET <list>|* MAIL           * <list> reception in normal mode
eu: SET <zerenda>|* MAIL       * <zerrenda>ko mezuak normal jaso

en: SET <list>|* CONCEAL        * To become unlisted (hidden subscriber address)
eu: SET <zerrenda>|* CONCEAL   * Zerrendatua ez izateko (ezkutuko harpidedun helbidea)

en: SET <list>|* NOCONCEAL      * Subscriber address visible via REView
eu: SET <zerrenda>|* NOCONCEAL * REView-n eposta helbidea ikusgarri

en: INDex <list>                * <list> archive file list
eu: INDex <zerrenda>            * <zerrenda>ko artxiboaren fitxategi zerrenda

en: GET <list> <file>           * To get <file> of <list> archive
eu: GET <zerrenda> <fitxategia> * <zerrenda>ko artxibotik <fitxategia> eskuratzeko

en: LAST <list>                 * Used to received the last message from <list>
eu: LAST <zerrenda>                 * <zerrenda>ko azken mezua jasotzeko

en: INVITE <list> <email>       * Invite <email> for subscription in <list>
eu: INVITE <zerrenda> <eposta>       * Gonbidatu <eposta> <zerrenda>n harpidetzera

en: CONFIRM <key>               * Confirmation for sending a message (depending on the list configuration)
eu: CONFIRM <gakoa>               * Mezua bidaltzeko baieztapena (zerrendaren  konfigurazioaren arabera)

en: QUIT                        * Indicates the end of the commands (to ignore a signature)
eu: QUIT                        * Komandoen bukaera (sinadura baztertzeko)

en: The following commands are available only for lists owners or moderators:
eu: Ondoko komandoak zerrendako jabe eta moderatzaileei mugatuta daude:

en: ADD <list> user@host Full name  * To add a user to a list
eu: ADD <zerrenda> erabiltzaile@domeinua Izen Osoa * Erabiltzailea zerrendara gehitzeko

en: DEL <list> user@host            * To delete a user from a list
eu: DEL <zerrenda> erabiltzailea@domeinua      * Erabiltzailea zerrendatik kentzeko

en: STATS <list>                    * To consult the statistics for <list>
eu: STATS <zerrenda>                           * <zerrenda>ren estatistikak jasotzeko

en: DISTribute <list> <key>        * Moderation: to validate a message
eu: DISTribute <zerrenda> <gakoa>              * Moderazioa: mezua onartu

en: REJect <list> <key>            * Moderation: to reject a message
eu: REJect <zerrenda> <gakoa>                 * Moderazioa: mezua gaitzetsi

en: MODINDEX <list>                 * Moderation: to view the list of messages to moderate
eu: MODINDEX <zerrenda>                        * Moderazioa: moderatzeke dauden mezuen zerrenda ikusteko

note: (list.name)
en: Archives index of list %1
eu: %1 zerrendako artxiboaren indizea

note: (list.name,domain)
en: Information regarding list %1@%2:
eu: %1@%2 zerrendari buruzko informazioa:

note: (list.subject)
en: Subject          : %1
eu: Gaia                 : %1

note: (o.gecos)
en: Owner             : %1
eu: Jabea                 : %1

note: (e.gecos)
en: Moderator         : %1
eu: Moderatzailea         : %1

note: (subscribe)
en: Subscription      : %1
eu: Harpidetza            : %1

note: (unsubscribe)
en: Unsubscription    : %1
eu: Ez-harpidetza         : %1

note: (send)
en: Sending messages  : %1
eu: Mezuen bidalketa      : %1

note: (review)
en: Review subscribers: %1
eu: Harpidedunak berrikusi: %1

note: ('')
en: Reply to           : %1
eu: Erantzun oni          : %1

note: (max_size)
en: Maximum size      : %1
eu: Tamaina maximoa       : %1

note: (digest)
en: Digest            : %1
eu: Bilduma               : %1

note: ('')
en: Receiving modes   : %1
eu: Jasotze moduak        : %1

note: (url)
en: Homepage          : %1
eu: Hasiera orria         : %1

note: (list.subject)
en: This list is about %1, so you are probably concerned.
eu: Zerrenda honen gaia %1 da, beraz ziur aski interesatuta egongo zara.

en: To subscribe, click the following URL:
eu: Harpidetzeko sakatu hurrengo esteka:

note: (conf.email,domain)
en: Or send a message to %1@%2 with the following subject:
eu: Edo bidali mezu bat %1@%2-era gai honekin:

en: If you don't want to subscribe just ignore this message.
eu: Ez baduzu harpidetu nahi mezu hau baztertu.

note: (list.name)
en: Invitation to join list %1
eu: %1 zerrendan sartzeko gonbitea

note: (list.name,domain)
en: %1@%2 mailing list has been activated by listmaster.
eu: Zerrenda kudeatzaileak %1@%2 zerrenda gaitu du.

en: homepage
eu: hasiera orria

note: (list.name)
en: %1 admin page
eu: %1 kudeaketa orrialdea

note: (list.name) (new_listname)
en: %1 mailing list creation
eu: %1 posta zerrenda sortzea

note: (list.name,domain)
en: %1@%2 mailing list has been rejected by listmaster.
eu: Zerrenda kudeatzaileak %1@%2 zerrenda gaitzetsi du.

note: (list.name)
en: Rejected mailing list %1 creation
eu: %1 zerrenda sortzea gaitzetsia

note: (list.name,type)
en: Moderators List %1 / %2
eu: %1 / %2 zerrendaren moderatzaileak

note: (notification_messages.size,operation)
en: %1 "%2" tagged notifications addressed to you are attached to this message.
eu: Mezu honetan zuri zuzendutako "%2" etiketadun %1 mezu erantsita daude.

note: (notification_messages.size,operation)
en: You have %1 "%2" tagged notifications
eu: "%2" etiketadun %1 ohartarazpen dituzu

note: (email,list.name)
en: %1 requested creation of list "%2"
eu: %1 epostak "%2" zerrenda sortzeko eskaera egin du

en: To activate/delete this mailing list:
eu: Eposta zerrenda hau gaitu/ezabatzeko:

note: (email,old_listname,new_listname)
en: %1 has copied list "%2" as a new list "%3"
eu: %1 -(e)k "%2" zerrenda "%3" bezala kopiatu du

note: (email,old_listname,new_listname)
en: %1 has renamed list "%2" to "%3"
eu: %1 -(e)k "%2" zerrenda "%3" bezala berrizendatu du

note: (db_name)
en: Cannot connect to database %1, still trying...
eu: Ezin %1 datu basera konektatu, saiatzen...

note: (db_type,db_module)
en: No database driver installed for %1; you should download and install %2 from CPAN.
eu: Ez dago %1-entzako datu base kontrolatzailerik instalatuta; %2 modulua CPANetik instalatu beharko zenuke.

note: (crashed_process,pid)
en: Previous process %1 (with PID %2) has died unexpectedly.
eu: Aurreko %1 prozesua (%2 PIDarekin) hil egin da.

note: (crash_date)
en: Date of crash: %1
eu: Hiltze data: %1

en: Errors:
eu: Erroreak:

en: Check log file for further details.
eu: Log fitxategiak begiratu informazio gehiagorako.

en: Sympa encountered the following error while running upgrade procedures:
eu: Sympak ondoko erroreak topatu ditu eguneraketa prozesuan:

note: (db_name)
en: The database structure has been updated. Check the log file for further details:
eu: Datu basearen egitura eguneratu da; aztertu log fitxategiak informazio gehiagorako:

en: Static CSS files have been updated.  Check log file for details.
eu: CSS fitxategi estatikoak eguneratu dira. Aztertu log fitxategiak informazio gehiagorako.

note: (db_name)
en: Connection to database %1 restored.
eu: %1 datu baserako konexioa berreskuratuta.

en: A loop has been detected with the following message
eu: Ondoko mezuarekin begizta bat topatu da

en: The antivirus scan failed while processing the following file:
eu: Antibirusak huts egin du ondoko fitxategia prozesatzerakoan:

en: The error message returned was:
eu: Emandako errore mezua:

note: (par_name,par_value)
en: The value for parameter %1 was badly defined: %2
eu: %1 parametroaren balioa gaizki dago: %2

note: (action)
en: %1 impossible.
eu: %1 ezinezkoa da.

en: See the logs for more details.
eu: Logak begiratu informazio gehiagorako.

note: (dir)
en: Sympa could not create directory %1
eu: Sympak ezin du %1 karpeta sortu

note: (file,bad)
en: Sympa could not archive message '%1'. Moving it into directory '%2'.
eu: Sympak ezin izan du '%1' mezua artxibatu. '%2' karpetara mugitzen.

en: edit_list.conf format has changed:
    'default' is no more accepted for a population.
eu: edit_list.conf formatua aldatu da:
    'defektuzkoa' ez da onartutako populazioa.

note: (param0)
en: Refer to documentation to adapt %1.
eu: Dokumentazioa begiratu %1 moldatzeko.

note: (param0)
en: Until then we recommend your remove %1; default configuration will be used.
eu: Ordurarte %1 kentzea gomendatzen dizugu;
    defektuzko konfigurazioa erabiliko da.

en: Check Sympa log files for more precise information
eu: Aztertu Sympako log fitxategiak informazio gehiagorako

en: Sympa could not include admins from external data sources. The database or LDAP directory might be unreachable.
eu: Sympak ezin izan ditu kudeatzaileak kanpoko datu iturritik txertatu; datu basea edo LDAP direktorioa atzi ezin egon daitezke.

note: (param0)
en: No owner is defined for list %1.
eu: %1 zerrendak ez du jaberik.

en: The list status has been set to error_config.
eu: Zerrendaren error_config egoerara pasa da.

en: Check the Sympa log files for more information.
eu: Sympako log fitxategiak aztertu informazio gehiagorako.

note: (param0,param1)
en: Errors occurred while copying family %2 file in list %1 directory.
eu: Errorea %2 familiako fitxategia %1 zerrendako direktoriora kopiatzean.

note: (param0,param1)
en: List %1 configuration does not respect family %2 rules.
eu: %1 zerrendako konfigurazioak ez ditu %2 familiako arauak betetzen.

note: (param0,param1)
en: Sympa could not check family %2 rules with list %1 param_constraint.conf file.
eu: Sympak ezin ditu %2 familiaren arauak %1 zerrendako param_constraint.conf fitxategiarekin alderatu

note: (param0)
en: Error(s) found in the file %1.
eu: Erroreak topatu dira %1 fitxategian.

note: (param0)
en: The following file has been removed: %1
eu: Ondoko fitxategia ezabatu da: %1

note: (param1)
en: A backup of the file has been made: %1
eu: Segurtasun kopia bat egin da: %1

note: (param0,param1)
en: Sympa could not load family %2 for list %1.
eu: Sympak ezin izan du %1 zerrendarako %2 familia kargatu.

note: (param0,param1)
en: Failed to instantiate family %2 for list %1
eu: Ezin %1 zerrendarako %2 familia instantziatu

note: (param0,param1)
en: Sympa could not modify list %1 (Family %2)
eu: Sympak ezin izan du %1 zerrenda aldatu (%2 familia)

note: (who)
en:  User %1 has encountered an internal server error
eu:  %1 erabiltzaileak zerbitzariaren barne errore bat aurkitu du

note: (error)
en: The following error occurred while managing bounces: %1
eu: Ondoko errorea gertatu da erreboteak kudeatzean: %1

note: (listname,family,robot,msg_id)
en: Failed to process message. Unable to create the dynamic list %1 on family %2@%3. Message <%4> was ignored.
eu: Ezin mezua prozesatu. Ezin %1 zerrenda dinamikoa sortu %2@%3 familian. <%4> mezua baztertuta.

note: (family,robot,msg_id)
en: Failed to process message: family %1@%2 does not exist. Unable to create the dynamic list.  Message <%3> was ignored.
eu: Ezin mezua prozesatu: %1@$2 familia ez dago. Ezin zerrenda dinamikoa sortu. <%3> mezua baztertuta.

en: Web interface
eu: Web interfazea

en: Unable to change directory.
eu: Ezin karpeta aldatu.

en: The authentication server name is not defined.
eu: Autentifikazio zerbitzariaren izena ez dago definituta.

en: auth.conf error: either email_http_header or host/get_email_by_uid_filter entries should be defined.
eu: auto.conf errorea: email_http_header edo host/get_email_by_uid_filter sarrerak definitu behar dira.

note: (name)
en: Unknown authentication service %1.
eu: Autentifikazio zerbitzu ezezaguna %1.

note: (user)
en: Add user '%1' in DB failed.
eu: '%1' erabiltzailea DBra gehitzean akatsa.

note: (user)
en: Update user '%1' in DB failed
eu: '%1' erabiltzailea DBan eguneratzean akatsa.

note: (old_email)
en:  (old email: %1)
eu:  (eposta zaharra: %1)

note: (sub)
en: Add subscriber '%1' in DB failed.
eu: '%1' harpideduna DBra gehitzean akatsa.

note: (sub,old_email)
en: Update subscriber '%1' in DB failed
eu: '%1' harpideduna DBan eguneratzean akatsa

note: (sub)
en: Delete subscriber '%1' in DB failed.
eu: '%1' harpideduna DBtik ezabatzean akatsa.

note: (old_email)
en: Delete user in DB for old email '%1' failed.
eu: '%1' eposta zaharreko erabiltzailea DBtik kentzean akatsa.

note: (email,list.name)
en: Subscriber '%1' is not found in list %2.
eu: '%1' harpideduna ez da %2 zerrendan topatu.

note: (filepath) (report_param.filename)
en: Unable to read file: '%1'.
eu: Ezin '%1' fitxategia irakurri.

note: (filepath)
en: Unable to write file: '%1'.
eu: Ezin '%1' fitxategia idatzi.

note: (file)
en: Unable to open file '%1'.
eu: Ezin '%1' fitxategia ireki.

note: (directory)
en: Unable to open directory '%1'.
eu: Ezin '%1' karpeta ireki.

note: (dir)
en: Unable to create directory '%1'.
eu: Ezin '%1' karpeta sortu.

note: (spool)
en: Unable to open spool '%1'.
eu: Ezin '%1' ilara ireki.

note: (msg)
en: Unable to get message '%1'.
eu: Ezin '%1' mezua eskuratu.

note: (old,new)
en: Unable to rename file '%1' into '%2'.
eu: Ezin '%1' fitxategia '%2'-ra berrizendatu.

note: (old,new)
en: Unable to rename directory '%1' into '%2'.
eu: Ezin '%1' karpeta '%2'-ra berrizendatu.

note: (file)
en: Unable to erase file '%1'.
eu: Ezin '%1' fitxategia ezabatu.

note: (from,list.name)
en: Unable to send command DISTRIBUTE from '%1' to list '%2'.
eu: Ezin '%1'-en DISTRIBUTE komandoa '%2' zerrendara bidali.

note: (dir)
en: No HTML version of the message available in '%1'.
eu: Mezuaren HTML bertsiorik ez dago '%1'-n.

note: (list.name)
en: Unable to update file config_changes for list '%1'.
eu: Ezin '%1' zerrendaren config_changes fitxategia eguneratu.

note: (month,list.name)
en: Unable to find month '%1' for list '%2'
eu: Ezin '%2' zerrendako '%1' hilabetea topatu

note: (dir) (path)
en: : unable to read '%1'.
eu: : ezin '%1' irakurri.

note: (arc_file,list.name,path)
en: Unable to find archive '%1' for list '%2'
eu: Ezin '%2' zerrendaren '%1' artxiboa topatu

note: (list.name)
en: Unable to find archive for list '%1'
eu: Ezin '%1' zerrendaren artxiboa topatu

en: Unable to send archive: no message id found.
eu: Ezin artxiboa bidali: ez da mezuaren id-rik topatu.

note: (msgid)
en: No message found in archives matching Message-ID '%1'.
eu: Ez da '%1' Message-IDa duen mezurik topatu artxiboetan.

note: (list.name)
en: Cannot save config file for list '%1'.
eu: Ezin '%1' zerrendaren konfigurazio fitxategia gorde.

en: Failed to install aliases.
eu: Ezin aliasak instalatu.

en: Failed to remove aliases.
eu: Ezin aliasak kendu.

en: Internal scenario error for 'create_list'.
eu: Barne eszenatoki errorea 'create_list'-entzako.

en: Unable to create list.
eu: Ezin zerrenda sortu.

en: Unable to load list topics.
eu: Ezin zerrendako mintzagaiak kargatu.

en: Unable to load create_list templates.
eu: Ezin create_list txantiloia kargatu.

note: (list.name)
en: Unable to get family for list '%1'.
eu: Ezin %1 zerrendaren familia eskuratu.

note: (new_listname)
en: Unable to reload list with new list name '%1'.
eu: Ezin zerrenda birkargatu '%1' zerrenda izen berriarekin.

en: Unable to reload list
eu: Ezin zerrenda birkargatu

note: (list.name)
en: Failed to include list admins for list '%1'
eu: Ezin '%1' zerrendaren kudeatzaileen zerrenda txertatu

en: No owner is defined for the list '%1'
eu: '%1' zerrendak ez du jaberik definituta

note: (list.name)
en: The exportation to an LDAP directory failed for list '%1'
eu: Ezin '%1' zerrenda Ldap direktoriora exportatu

note: (new_listname)
en: Unable to check list name '%1' on SMTP server
eu: Ezin '%1' zerrenda izena SMTP zerbitzarian egiaztatu

note: (list.name)
en: Cannot create shared for list '%1'.
eu: Ezin '%1' zerrendaren partekatutakoa sortu.

note: (list.name)
en: Cannot restore shared for list '%1'.
eu: Ezin '%1' zerrendaren partekatutakoa berreskuratu.

note: (list.name)
en: Cannot delete shared for list '%1'.
eu: Ezin '%1' zerrendan partekatutakoa ezabatu.

en: Impossible to browse shared documents for list '%1'.
eu: Ezin '%1' zerrendaren partekatutako dokumentuak nabigatu.

note: (path)
en: Cannot upload file '%1'.
eu: Ezin '%1' fitxategia igo.

note: (name)
en: Cannot unzip file '%1'.
eu: Ezin '%1' fitxategia deskonprimitu.

note: (name)
en: Errors while unzipping file '%1'.
eu: Errorea '%1' fitxategia deskonprimitzean.

note: (from,list.name)
en: Unable to send command REMIND from '%1' to list '%2'.
eu: Ezin '%1'-ren REMIND komandoa '%2' zerrendara bidali.

note: (from,list.name)
en: Unable to send mail from '%1' to list '%2'.
eu: Ezin '%1'-ren mezua '%2' zerrendara bidali.

note: (key,list.name)
en: Unable to access the message authenticated with key '%1' for list '%2'.
eu: Ezin '%2' zerrendarako eta '%1' gakoarekin kautotutako mezua atzitu.

note: (sub)
en: Unable to delete subscription request for user '%1'.
eu: Ezin '%1' erabiltzailearen harpidetza eskaera ezabatu.

note: (file)
en: Unable to add file '%1' to archives.
eu: Ezin '%1' fitxategia artxiboetara gehitu.

note: (zipfile)
en: Unable to write zip file '%1'.
eu: Ezin '%1' zip fitxategia idatzi.

note: (zipfile) (report_param.key)
en: File not found.
eu: Ez da fitxategia topatu.

note: (path,list.name)
en: Unable to create a Shared Document with path '%1' for list '%2'.
eu: Ezin '%2' zerrendarako partekatutako dokumentua sortu '%1' bidearekin

en: Parameter cookie undefined, authentication failure.
eu: Cookie parametroa definitu gabe, autentifikazio errorea.

note: (env)
en: Cookie error: '%1' undefined, authentication failure.
eu: Cookie errorea: '%1' definitu gabe, autentifikazio errorea.

note: (list.name,new_listname) (report_param.listname,report_param.new_listname)
en: Unable to rename list '%1' to '%2'.
eu: Ezin '%1' zerrenda '%2'-ra berrizendatu.

note: (who)
en:  User %1 has encountered a system error
eu:  %1 erabiltzaileak sistema errore bat aurkitu du

note: (list.name,domain,email)
en: List "%1@%2" creation request from %3
eu: %3-ren "%1@%2" zerrenda sorrera eskaera

note: (list.name)
en: List "%1" renaming
eu: "%1" zerrendaren berrizendatzea

en: No database
eu: Datu baserik ez

note: (db_type)
en: No database driver for %1
eu:  %1-entzako datu base kontrolatzailerik ez

note: (crashed_process)
en: Previous process %1 crashed
eu: Aurreko %1 prozesua hil da

en: Upgrade procedures failed
eu: Egunera prozesuak huts egin du

en: Database structure updated
eu: Datu base egitura eguneratuta

en: CSS files have been updated
eu: CSS fitxategiak eguneratu dira

en: Database connection restored
eu: Datu base konexioa berreskuratuta

en: Loop detected
eu: Begizta topatuta

en: Antivirus scan failed
eu: Antibirus azterketak huts egin du

en: Parameter error
eu: Parametro errorea

en: Unable to create directory
eu: Ezin karpeta sortu

en: A message archiving failed
eu: Ezin mezua artxibatu

en: incorrect format of edit_list.conf
eu: edit_list.conf formatu okerra

note: (param0)
en: admins update failed for list %1
eu: %1 zerrendako kudeatzaileen eguneraketan arazoa

note: (param0)
en: list %1 in status error_config
eu: %1 zerrenda error_config egoeran

note: (param0)
en: List owner/moderator email changes
eu: Zerrendako jabe/editore eposta aldaketak

note: (list.name)
en: List %1: Failed to change admin email address
eu: %1 zerrenda: Ezin kudeatzailearen eposta aldatu

en: errors in param_constraint.conf file
eu: erroreak param_constraint.conf fitxategian

en: File removed
eu: Fitxategia ezabatuta

note: (list.name)
en: Listmaster: internal server error
eu: Zerrenda kudeatzailea: zerbitzariaren barne errorea

note: (list.name)
en: Listmaster: system error
eu: Zerrenda kudeatzailea: sistemako errorea

note: (rate2,list.name,domain,rate)
en: %2@%3 archives use %4% of allowed disk quota.
eu: %2@%3 artxiboak baimendutako kuotaren %%4 erabiltzen du.

note: (list.name,size)
en: Total size used for %1@%2 Bytes.
eu: %1-erako erabilitako guztia: %2 Byte

note: (domain,conf.listmaster_email)
en: Messages are still archived but you should contact %2@%1
eu: Mezuak artxibatzen dira oraindik, baina %2@%1-ekin kontaktatu beharko zenuke

note: (list.name,domain,list.family.name)
en: %1@%2 is no longer an instance of family %3.
    This list has been closed.
eu: %1@%2 dagoeneko ez da %3 familiaren instantzia.
    Zerrenda itxi da.

note: (list.name,domain,param0,param1,param2)
en: List %1@%2 has been reinstantiated (family %3). 
    Some of the customizations have been removed because they no longer respect the family rules:
    
         Parameters: %4
eu: %1@%2 zerrenda berrinstantziatu da (%3 familia). 
    Pertsonalizazio batzuk ezabatu dira orain ez dituztelako familiako arauak betetzen:
    
         Parametroak: %4

note: (list.name)
en: Dear owner of list %1,
eu: %1 zerrendaren jabe agurgarria,

en: The user has provided the following information:
eu: Erabiltzaileak ondoko informazioa eman du:

note: (list.name,rate)
en: Bounce rate in list %1 is %2. You should delete bouncing subscribers:
eu: %1 zerrendako errebote tasa %2 da.
    
    Errebotatzen duten harpidedunak ezabatu beharko zenituzke.

note: (command,list.name,who,gecos)
en: FYI command %1 list %2 from %3 %4
eu: Zure informaziorako: %2 zerrendan %1 komandoa, %3 %4,

note: (by)
en:  validated by %1
eu:  %1-(e)k egiaztatua

en: No action is needed on your side.
eu: Ez duzu ezer egin behar.

note: (list.name)
en: List %1 archive quota exceeded
eu: %1 zerrendaren artxibo kuota gaindituta

note: (list.name,rate)
en: List "%1" warning: archive %2% full
eu: "%1" zerrenda oharra: artxiboa %%2 beteta

note: (list.name)
en: List %1 is closed
eu: %1 zerrenda itxita dago

note: (list.name)
en: List "%1" customizations have been removed
eu: "%1" zerrendaren pertsonalizazioak kendu dira

note: (list.name)
en: WARNING: bounce rate too high in list %1
eu: ADI: errebote tasa altuegia %1 zerrendan

note: (command,list.name,who,gecos)
en: FYI: %1 list %2 from %3 %4
eu: Zure informaziorako: %2 zerrendan %1, %3 %4

note: (who)
en: FYI: automatic removal of user %1
eu: Zure informaziorako: %1 erabiltzailea automatikoki kendu

note: (list.name)
en: List %1: Failed to change member email address
eu: %1 zerrenda: ezin kidearen eposta helbidea aldatu

note: (list.name,type)
en: List %1 / %2
eu: %1 zerrenda / %2

note: (conf.email,domain)
en: Here is the list of lists from %1@%2
eu: Hau da %1@%2-ren zerrenden zerrenda

en: Public lists
eu: Zerrenda publikoak

note: (list.name)
en: Your message to the list '%1' has been forwarded to the moderator(s)
eu: %1 zerrendara bidali duzun mezua editoreei birbidali zaie

note: (key,list.name)
en: Message %1 for list '%2' has been distributed.
eu: '%2' zerrendako %1 mezua bidali da.

note: (key,list.name)
en: Message %1 for list '%2' has been rejected.
eu: '%2' zerrendako %1 mezua gaitzetsia izan da.

note: (key,list.name)
en: Your message for list '%2' with the %1 ID has been confirmed and distributed.
eu: '%2' zerrendara bidali duzun eta %1 IDa duen mezua baieztatu eta bidali da.

en: Message distribution
eu: Mezu bidalketa

note: (list.name,msg_from)
en: One new message for list %1 from %2 arrived.
eu: %2-ren mezu berri bat heldu da %1 zerrendara.

en: This message has been tagged as spam.
eu: Mezu hau spam bezala markatu da

note: (mod_spool_size)
en: %1 messages are awaiting moderation.
eu: %1 mezu daude moderazio zain.

en: To view the messages, please click on the following URL:
eu: Zain dauden mezuak ikusteko ondoko estekan klikatu behar duzu:

en: This mailing list is configured to require topics; that's probably why this message went through the moderation process.
eu: Eposta zerrenda hau mintzagaiak eskatzeko konfiguratuta dago. Ziur aski horregatik joan da mezu hau moderazio prozesura.

en: Because the new message is suspected to be a spam it is not attached to this one. You must use the web interface to reject or validate it.
eu: Mezua spam-a denaren susmoa dagoenez ez da hemen erantsi. Onartu edo gaitzesteko web interfazea erabili behar duzu.

note: (list.name)
en: To distribute the attached message in list %1:
eu: Erantsitako mezua %1 zerrendara bidaltzeko:

en: To reject it (it will be removed):
eu: Gaitzesteko (ezabatua izango da):

en: The messages moderating documentation:
eu: Mezuen moderazioaren dokumentazioa:

note: (list.name,msg_from)
en: Message for list %1 from %2 to be approved
eu: %1 zerrendarako %2 mezua baieztapen zain

note: (total,list.name,domain)
en: There are %1 messages to be moderated for list %2@%3
eu: %2@%3 zerrendan %1 mezu daude moderazio zain

note: (list.name)
en: Moderation spool for list %1
eu: %1 zerrendaren moderazio ilara

note: (list.name,domain,rejected_by)
en: Your message for list %1@%2 has been rejected by the moderator (%3).
eu: Moderatzaileak (%3) %1@%2 zerrendara
    bidali duzun mezua gaitzetsi du.

note: (subject)
en: (Subject of your mail: %1)
eu: (Zure mezuaren gaia: %1)

en: Your message has been rejected
eu: Zure mezua gaitzetsia izan da.

note: (list.name)
en: Reminder of your subscription to %1
eu: %1 zerrendako harpidetzaren oroigarria

en: If you are subscribed to the list with a different email address, you should either use that other email address or update your list membership with the new email address.
eu: Zerrendara beste eposta helbide batekin harpidetu bazara, eposta hori erabili beharko zenuke edo zerrendako harpidetza eposta berrira eguneratu.

en: Web archives are closed.
eu: Web artxiboak itxita daude.

en: Web archives are restricted to list subscribers and local domain users.
eu: Web artxiboak zerrendako harpidedunei eta domeinu lokaleko erabiltzaileei mugatuta daude.

en: Web archives are restricted to listmaster.
eu: Web artxiboak zerrenda kudeatzaileentzat mugatuta daude.

en: Web archives are restricted to list owners.
eu: Web artxiboak zerrenda jabeari mugatuta daude.

en: Web archives are restricted to list subscribers.
eu: Web artxiboak zerrendako harpidedunei mugatuta dago.

en: Adding a user to the list is restricted to list owners.
eu: Zerrendara erabiltzaile bat gehitzea zerrenda jabera mugatuta dago.

en: Adding a user to this list is not allowed.
eu: Ezin da erabiltzailerik gehitu zerrendara.

en: List creation is restricted to local domain users.
eu: Zerrenden sorrera domeinu lokaleko erabiltzaileei mugatuta dago.

en: List creation is restricted to listmaster.
eu: Zerrenden sorrera zerrenda kudeatzaileei mugatuta dago.

en: Shared document edition is restricted to list subscribers.
eu: Partekatutako dokumentuak editatzea zerrendako harpidedunei mugatuta dago.

en: Shared document edition is restricted to list owners.
eu: Partekatutako dokumentuak editatzea zerrendako jabera mugatuta dago.

en: Shared document edition is restricted to list subscribers authenticated with user certificate.
eu: Partekatutako dokumentuak editatzea erabiltzaile ziurtagiriarekin autentifikatutako erabiltzaileei mugatuta dago.

en: Deleting a user from the list is restricted to list owners.
eu: Zerrendatik erabiltzaile bat ezabatzea zerrenda jabeei mugatuta dago.

en: It is not possible to delete a user from the list.
eu: Ezin da zerrendatik erabiltzaile bat kendu.

en: Shared document reading is restricted to list owners.
eu: Partekatutako dokumentuak ikustea zerrenda jabeei mugatuta dago.

en: Shared document reading is restricted to list subscribers.
eu: Partekatutako dokumentuak ikustea zerrendako harpidedunei mugatuta dago.

en: you are not allowed to edit list parameters.
eu: ez duzu zerrendako parametroak editatzeko baimenik.

en: List parameter editing is restricted to list owners.
eu: Zerrendako parametroak editatzea zerrenda jabeei mugatuta dago.

en: The 'global remind' feature is restricted to listmaster.
eu: 'Oroigarri globala' ezaugarria zerrenda kudeatzaileei mugatuta dago.

en: List information is restricted to list subscribers.
eu: Zerrendako informazioa harpidedunei mugatuta dago.

en: The 'invite' feature is unavailable.
eu: 'Gonbidatu' ezaugarria ez dago erabilgarri.

en: The 'invite' feature is restricted to list owners.
eu: 'Gonbidatu' ezaugarria zerrenda jabeei mugatuta dago.

en: The 'invite' feature is restricted to list subscribers.
eu: 'Gonbidatu' ezaugarria harpidedunei mugatuta dago.

en: The 'remind' feature is restricted to listmaster.
eu: 'Oroigarria' ezaugarria zerrenda kudeatzaileei mugatuta dago.

en: The 'remind' feature is restricted to list owners.
eu: 'Oroigarria' ezaugarria zerrenda jabeei mugatuta dago.

en: The 'review' feature is unavailable.
eu: 'Berrikusi' ezaugarria ez dago erabilgarri.

en: The 'review' feature is restricted to list subscribers and local domain users.
eu: 'Berrikusi' ezaugarria harpidedunei eta domeinu lokaleko erabiltzaileei mugatuta dago.

en: The 'review' feature is restricted to listmaster.
eu: 'Berrikusi' ezaugarria zerrenda kudeatzaileei mugatuta dago.

en: The 'review' feature is restricted to list owners.
eu: 'Berrikusi' ezaugarria zerrenda jabeei mugatuta dago.

en: The 'review' feature is restricted to list subscribers.
eu: 'Berrikusi' ezaugarria harpidedunei mugatuta dago.

en: Message distribution in this list is not allowed.
eu: Zerrenda honetan mezuen bidalketa debekatuta dago.

en: Message distribution in the list is restricted to local domain users.
eu: Zerrenda honetan mezuen bidalketa domeinu lokaleko erabiltzaileei mugatuta dago.

en: Message distribution for this list is restricted to list subscribers and local domain users.
eu: Zerrenda honetan mezuen bidalketa harpidedunei eta domeinu lokaleko erabiltzaileei mugatuta dago.

en: Message distribution for this list is restricted to list moderators.
eu: Zerrenda honetan mezuen bidalketa moderatzaileei mugatuta dago.

en: Multipart messages are not allowed in this list.
eu: Zerrenda honetan ez dira multipart mezuak onartzen.

en: Message distribution in the list is restricted to list subscribers.
eu: Zerrenda honetan mezuen bidalketa harpidedunei mugatuta dago.

en: Message distribution for this list is restricted to list subscribers check S/MIME signature.
eu: Zerrenda honetan mezuen bidalketa S/MIME sinadura egokia duten harpidedunei mugatuta dago.

en: You are not allowed to subscribe to this list.
eu: Ez duzu zerrenda honetara harpidetzeko baimenik.

en: Subscription to this list is restricted to local domain users.
eu: Zerrenda honetarako harpidetza domeinu lokaleko erabiltzaileei mugatuta dago.

en: Subscription to this list requires S/MIME signature.
eu: Zerrenda honetarako harpidetzak S/MIME sinadura eskatzen du.

en: Topics visibility is restricted to listmaster.
eu: Mintzagaien ikusgaitasuna zerrenda kudeatzaileei mugatuta dago.

en: Topics visibility is restricted to identified users.
eu: Mintzagaien ikusgaitasuna identifikatutako erabiltzaileei mugatuta dago.

en: It is not possible to unsubscribe from this list.
eu: Ezin da zerrenda honetatik ez-harpidetu.

en: List is Private. You can not read the archives.
eu: Zerrenda pribatua da: ezin dituzu artxiboak irakurri.

en: List is Private. You can not browse available files.
eu: Zerrenda pribatua da: ezin dituzu fitxategiak nabigatu.

en: The MODINDEX command is restricted to moderators.
eu: MODINDEX komandoa moderatzaileei mugatuta dago.

en: This action is restricted to list owners or moderators.
eu: Ekintza hau zerrenda jabe eta moderatzaileei mugatuta dago.

en: This action is restricted to moderators.
eu: Ekintza hau moderatzaileei mugatuta dago.

en: This action is restricted to list owners.
eu: Ekintza hau zerrenda jabeei mugatuta dago.

en: This action is restricted to listmasters.
eu: Ekintza hau zerrenda kudeatzaileei mugatuta dago.

en: This action is restricted to listmasters or list owners.
eu: Ekintza hau zerrenda kudeatzaile edo jabeei mugatuta dago.

en: This action is restricted to listmasters or privileged list owners.
eu: Ekintza hau zerrenda kudeatzaile edo jabe bereziei mugatuta dago.

en: This action is restricted to the document author, listmasters, or privileged list owners.
eu: Ekintza hau dokumentuaren egileari, zerrenda kudeatzaileei edo jabe bereziei mugatuta dago.

en: This action is restricted to privileged list owners.
eu: Ekintza hau zerrenda jabe bereziei mugatuta dago.

note: (role,right)
en: Rights to this action are '%2' for a '%1'.
eu: Ekintza honek '%1' baten '%2' eskubidea behar du.

note: (role,right)
en: You need to login.
eu: Izena eman behar duzu.

note: (role,right)
en: This action is impossible because editing is a moderated function.
eu: Ekintza hau ezinezkoa da edizioa moderatutako funtzioa delako.

note: (role,right)
en: This action is impossible for directories because editing is a moderated function.
eu: Ekintza hau karpetentzako ezinezkoa da edizioa moderatutako funtzioa delako.

en: The list is closed.
eu: Zerrenda itxita dago.

en: you are not allowed to perform this action.
eu: ez duzu ekintza hau burutzeko baimenik.

note: (report_param.month)
en: Unable to find month '%1'
eu: Ezin '%1' hilabetea topatu

note: (report_param.year_month)
en: Archives from %1 are not accessible
eu: %1 hilabeteko artxiboak ez daude eskuragarri

en: Failed to include members
eu: Ezin kideak txertatu

en: Failed to include list admins
eu: Ezin zerrenda kudeatzaileak txertatu

en: No owner is defined for the list
eu: Zerrendaren jabea ez dago definituta

note: (report_param.listname)
en: The exportation failed for list '%1'
eu: '%1' zerrendako esportazioak huts egin du

note: (report_param.key)
en: Unable to access the message authenticated with key %1
eu: Ezin %1 gakoarekin autentifikatutako mezua atzitu

en: Failed to get your email address from the authentication service.
eu: Ezin autentifikazio zerbitzutik zure eposta helbidea lortu.

en: Database error.
eu: Datu base errorea.

note: (report_param.key)
en: Failed to update database.
eu: Datu basea eguneratzean errorea.

note: (report_param.key)
en: Failed to update a file.
eu: Fitxategia eguneratzean errorea.

note: (report_param.listname)
en: Failed creating list '%1'. The list might already exist or list name might include forbidden characters.
eu: Ezin '%1' zerrenda sortu. Zerrenda dagoeneko existitu daiteke edo zerrenda izenak debekatutako karaktereak izan ahal ditu.

en: Your message signature was successfully verified using S/MIME.
eu: Zure mezuaren sinadura S/MIME erabiliz egiaztatu da.

en: Your message contains a DKIM signature. It was successfully verified
eu: Zure mezuak DKIM sinadura du. Egiaztatu da

en: Your request to subscribe/unsubscribe has been forwarded to the list's owners for approval. You will receive a notification when you have been subscribed (or unsubscribed).
eu: Zure harpidetza/ez-harpidetza eskaera zerrendaren jabeari bidali zaio
    onarketarako. Zerrendara harpidetzen (edo ez-harpidetzen) zarenean mezu
    bat jasoko duzu.

en: Your request has been forwarded to the list owner
eu: Zure eskaera zerrendaren jabeari bidali zaio

en: To confirm your identity and prevent anyone from subscribing you to this list against your will, a message containing an validation link was sent to the e-mail address you provided.
eu: Zure identitatea baieztatzeko eta beste edozeinek zure jakin gabe ez harpidetzeko, baieztapen mezua duen mezu bat bidaliko zaizu adierazitako eposta helbidera.

note: (report_param.email,report_param.listname)
en: You clicked a link to unsubscribe the address %1 from list %2.
eu: %2 zerrendatik %1 helbidea ez-harpidetzeko esteka klikatu duzu.

note: (report_param.listname)
en: A confirmation was just sent to this address. By clicking the link it contains, you will be unsubscribed from list %1
eu: Baieztapen mezu bat bidali da helbide horretara. Bertako estekan sakatuta %1 zerrendatik ez-harpidetuko zara

note: (report_param.listname)
en: Check your mailbox for new messages and click this link. This will confirm your subscription to list %1.
eu: Begiratu zure posta kutxan eta klikatu esteka horretan. Honek %1 zerrendarako zure harpidetza baieztatuko du.

note: (report_param.listname)
en: We need to check your identity before validating your unsubscription request for list %1. If you have a user account you should login or create an account. Otherwise we can send you an email with a validation link inside. Please provide your email address below to receive this validation link.
eu: Zure identitatea aztertu behar dugu %1 zerrendarako harpidetza eskaera baieztatu baino lehen. Izena eman beharko zenuke, edo kontua sortu. <br />Bestela baieztapen esteka duen eposta bidali ahal dizugu; adierazi zure eposta helbidea azpian baieztapen mezu hau jasotzeko.

note: (report_param.total)
en: %1 subscribers added
eu: %1 harpidedun gehiturik

note: (report_param.email,report_param.listname)
en: Information regarding user %1 has been updated for list %2.
eu:  %2 zerrendako %1 erabiltzailearen informazioa eguneratu da.

note: (report_param.email,report_param.listname)
en: User %1 is now subscriber of list %2.
eu: %1 erabiltzailea %2 zerrendaren harpideduna da orain.

note: (report_param.email,report_param.listname)
en: User %1 has been invited to subscribe in list %2.
eu: %1 erabiltzailea %2 zerrendara harpidetzeko gonbidatua izan da.

note: (report_param.total,report_param.listname)
en: Subscription reminder sent to each of %1 %2 subscribers.
eu: Harpidetzaren oroigarria %2 zerrendako %1 harpidedunei bidali zaie.

note: (report_param.count)
en: The Reminder has been sent to %1 users.
eu: Oroigarria %1 erabiltzaileei bidali zaio.

note: (report_param.email,report_param.listname)
en: The user %1 has been removed from the list %2.
eu: %1 erabiltzailea %2 zerrendatik ezabatu da.

note: (report_param.listname)
en: Your configuration regarding list %1 has been updated.
eu: Zure %1 zerrendako konfigurazioa eguneratu da.

note: (report_param.cmd)
en: Command '%1' found: ignoring end of message.
eu: '%1' komandoa topatuta, mezuaren bukaera baztertzen.

note: (report_param.listname)
en: There is no message to moderate for list '%1'.
eu: '%1' zerrendan ez dago mezurik moderatzeke.

note: (report_param.total)
en: %1 addresses have been removed
eu: %1 helbidea ezabatua izan da

note: (report_param.action)
en: %1: action completed
eu: %1: ekintza burututa

note: (report_param.action)
en: %1: action will complete soon
eu: %1: ekintza aurki burutuko da

en: Configuration file has been updated
eu: Konfigurazio fitxategia eguneratu da

en: No parameter was edited
eu: Ez da parametrorik editatu

en: List has been purged
eu: Zerrenda ezabatu da

en: List has been closed
eu: Zerrenda itxi da

en: List has been restored
eu: Zerrenda berreskuratu da

note: (report_param.path)
en: File %1 successfully uploaded!
eu: %1 fitxategia igo da!

note: (report_param.path)
en: File %1 unzipped!
eu: %1 fitxategia deskonprimituta!

note: (report_param.path)
en: Old file %1 has been erased
eu: %1 fitxategi zaharra ezabatu da

note: (report_param.path)
en: File %1 waiting for moderation
eu: %1 fitxategia moderazio zain

note: (report_param.path)
en: File %1 saved
eu: %1 fitxategia gordeta

en: Your password has been emailed to you
eu: Pasahitza epostaz bidali zaizu

en: To choose your password go to 'preferences', from the upper menu.
eu: Zure pasahitza hautatzeko joan goiko menuko 'hobespenak'-era.

note: (report_param.list)
en: No message and no document to moderate for list %1
eu: Ez dago moderatzeko mezu edo dokumenturik %1 zerrendan

en: The list of list members will be built/updated soon (a few minutes).
eu: Zerrendako kideen zerrenda aurki sortu/eguneratuko da (minutu gutxi).

en: Concerned subscribers have been notified about deleted topics.
eu: Mintzagaien ezabatzea dagokien harpidedunei ohartarazi zaie.

en: You have been authenticated
eu: Saioa hasi duzu

note: (report_param.orig_file,report_param.new_file)
en: File %1 has been renamed to %2
eu: %1 fitxategia %2-ra berrizendatuta

en: List has been set to the pending status. The listmaster needs to approve it.
eu: Zerrenda zain egoeran jarri da; zerrenda kudeatzaileak balioztatu behar du

en: Aliases have been installed.
eu: Aliasak instalatu dira.

note: (report_param.notified_user)
en: User %1 has been notified
eu: %1 erabiltzailea ohartarazi da

en: Command not understood: ignoring end of message.
eu: Komando ulergaitza: mezuaren bukaera baztertzen.

en: Unknown action
eu: Ekintza ezezaguna

en: Your message was not a multipart/signed message or Sympa could not verify the signature (be aware that Sympa can't check signature if you use the subject header to write a command).
eu: Zure mezua ez zen multipart/signed edo Sympak ezin du sinadura egiaztatu
    (Kontutan hartu Sympak ezin duela sinadura egiaztatu komandoa gaian idazten baduzu).

note: (report_param.p_name)
en: Syntax errors with the following parameters: %1
eu: Sintaxi errorea ondoko parametroekin: %1

en: Command syntax error.
eu: Komando sintaxi errorea.

note: (report_param.listname)
en: %1: unknown list
eu: %1 : zerrenda ezezaguna

note: (report_param.listname)
en: %1 mailing list does not provide subscriber preferences.
eu: %1 eposta zerrendak ez du harpidedun hobespenik

note: (report_param.email,report_param.listname)
en: E-mail address %1 was not found in list %2.
eu: Ez da %1 eposta helbidea %2 zerrendan topatu.

note: (report_param.listname)
en: List %1 does not accept the DIGEST mode. Your configuration has not been changed.
eu: %1 zerrendak ez du DIGEST modua onartzen. 
    Komando onekin bidali dituzun aldaketak ez dira burutu.

note: (report_param.listname)
en: List %1 allows only these reception modes:
eu: %1 zerrendako bidalketa modu hauek onartzen ditu bakarrik:

note: (report_param.reception_mode)
en: %1 is not an available reception mode
eu: %1 ez jasotzeko modua ez dago eskuragarri

en: Archives are empty for this list
eu: Zerrenda honen artxiboa hutsik dago

en: Required file does not exist.
eu: Eskatutako fitxategia ez dago.

note: (report_param.email,report_param.listname)
en: The User '%1' is already subscriber of list '%2'.
eu: '%1' erabiltzailea dagoeneko '%2' zerrendara harpidetuta dago.

note: (statdesc)
en: Service unavailable because list status is '%1'
eu: Zerbitzua eskuraezin dago zerrendaren egoera '%1' delako

note: (report_param.listname,report_param.key)
en: Unable to access the message on list %1 with key %2.
    Warning: this message may already have been sent by one of the list's moderators.
eu: Ezin %1 zerrendako %2 gakoa duden mezua atzitu.
    Adi: baliteke zerrendako editore batek mezua dagoeneko bidali izana.

en: Failed to moderate a message. It was probably moderated by another moderator.
eu: Ezin mezua moderatu; ziur aski beste moderatzaile batek moderatu du

note: (report_param.key)
en: Unable to access the message authenticated with key %1. The message may already been confirmed.
eu: Ezin %1 gakoarekin autentifikatutako mezua atzitu. Baliteke dagoeneko baieztatuta egotea.

en: Wrong parameters
eu: Parametro okerrak

en: Authorization rejected. Maybe you forgot to log in?
eu: Baimenik ez. Izen ematea ahaztu duzu?

note: (report_param.new_robot)
en: %1: unknown robot
eu: %1 : robot ezezaguna

note: (report_param.family)
en: %1: unknown family
eu: %1 : familia ezezaguna

note: (report_param.email)
en: You are already logged in as %1
eu: Dagoeneko %1 bezala izen emanda zaude

en: You cannot receive a password reminder. This could be because your password is managed outside of Sympa by a Single Sign-On system or LDAP directory.
eu: Ezin duzu pasahitz oroigarria jaso; ziur aski zure pasahitza Sympatik kanpo kudeatzen delako (Izen Emate Bakarra (SSO) edo LDAP direktorioa).

en: Please provide an email address
eu: Eposta helbidea adierazi mesedez

note: (report_param.argument)
en: Missing argument %1
eu: %1 argumentua falta da

en: You didn't define the web page you want to use to create your newsletter. Please specify either an URL or a file to upload.
eu: Ez duzu zure aldizkaria sortzeko erabili nahi duzun web orria definitu. Mesedez adierazi URL bat edo igo fitxategia.

en: You specified both an URL and a file to upload. Sympa can't choose which one to send. Please fill the form with one of them only. A web page OR a file to upload.
eu: URLa eta igotzeko fitxategia, biak adierazi dituzu. Sympak ezin du erabaki zein nahi duzu. Bete formularioa bietako batekin bakarrik mesedez, web orri bat EDO igotzeko fitxategia.

note: (report_param.argument)
en: Wrong value for parameter %1
eu: %1 parametrorako balio okerra

note: (report_param.email || report_param.value)
en: Address "%1" is incorrect
eu: "%1" helbidea oker dago

en: Provided password is incorrect
eu: Emandako pasahitza oker dago

en: You did not choose a password, request a reminder of the initial password
eu: Ez duzu pasahitzik aukeratu, lehenbiziko pasahitzaren oroigarria eskatu

en: Your password is stored in an LDAP directory, therefore Sympa cannot post a reminder
eu: Zure pasahitza LDAP direktorio batean dago, beraz Sympak ezin dizu oroigarria bidali

note: (report_param.nb_days)
en: The period is too long (%1 days)
eu: Tartea luzeegia da (%1 egun)

note: (report_param.page)
en: No page %1
eu: %1 orria ez dago

en: Missing filter
eu: Iragazkia falta

en: Check the additional information
eu: Informazio gehigarria aztertu

note: (report_param.file)
en: %1: file not editable
eu: %1: fitxategia ezin da editatu

note: (report_param.email,report_param.list)
en: %1 is already subscribed to the list %2
eu: %1 dagoeneko %2 zerrendaren harpideduna da

en: Please provide your password
eu: Eman zure pasahitza mesedez

en: The passwords you typed do not match
eu: Idatzi dituzun pasahitzak ez datoz bat

note: (report_param.reason)
en: The password you typed does not match this sites standards of strength: %1. Please pick a stronger password.
eu: Hautatu duzun pasahitzak ez du gune honen sendotasun maila betetzen: %1. Hautatu pasahitz sendoago bat mesedez.

note: (report_param.tpl)
en: Provided path is incorrect for template '%1'
eu: '%1' txantiloirako emandako bidea gaizki dago

note: (report_param.path)
en: Cannot open file '%1'
eu: Ezin '%1' fitxategia ireki

en: You need to provide list name
eu: Zerrendaren izena eman behar duzu

en: Tagging message is required for this list
eu: Zerrenda honetan mezuak etiketatzea beharrezkoa da

en: Tag message with topic is required for this list
eu: Zerrenda honek mezua mintzagaiekin etiketatzea eskatzen du

en: You did not select an action to perform
eu: Ez duzu burutzeko ekintzarik hautatu

note: (report_param.email)
en: No bounce for user  %1
eu: Erreboterik ez %1 erabiltzailerako

en: List has no bouncing subscribers
eu: Zerrendak ez du errebotatzen duen harpidedunik

note: (report_param.email)
en: Config file has been modified by %1. Cannot apply your changes
eu: Konfigurazio fitxategia %1-ek aldatu du. Ezin zure aldaketak aplikatu

en: Topic "other" is a reserved word
eu: "other" mintzagaia erreserbatutako hitza da

note: (report_param.p_name)
en: Parameter '%1' is mandatory. Ignoring deletion.
eu: '%1' parametroa derrigorrezkoa da. Ezabaketa baztertzen.

note: (report_param.param)
en: Parameter '%1' must have values
eu: '%1' parametroak balioak izan behar ditu

note: (report_param.param,report_param.val)
en: Parameter '%1' has got wrong value: '%2'
eu: '%1' parametroak balio okerra du: '%2'

note: (report_param.listname)
en: The list '%1' is already closed
eu: '%1' zerrenda dagoeneko itxita dago

note: (report_param.listname)
en: The list '%1' is not closed
eu: '%1' zerrenda ez dago itxita

note: (report_param.bad_listname)
en: '%1': bad list name
eu: '%1': zerrenda izen okerra

note: (report_param.new_listname)
en: '%1' list already exists
eu: '%1' zerrenda dagoeneko badago

note: (report_param.new_listname)
en: Incorrect list name '%1': matches one of service aliases
eu: '%1' zerrenda izen okerra: zerbitzuko aliasekin ez dator bat

note: (report_param.listname)
en: Failed to remove list aliases for list %1
eu: Ezin %1 zerrendako aliasak ezabatu

note: (report_param.path)
en: %1: No such file or directory
eu: %1: ez da fitxategi edo direktorioa aurkitu

note: (report_param.path)
en: Unable to read %1: empty document
eu: Ezin %1 irakurri: dokumentua hutsik

en: There is no shared documents
eu: Ez dago partekatutako dokumenturik

en: The shared document space is empty
eu: Partekatutako dokumentuen atala hutsik dago

en: The shared directory cannot have any description
eu: Partekatutako karpetak ezin du deskribapenik izan

en: No description specified
eu: Ez da deskribapenik zehaztu

note: (report_param.path)
en: Unable to describe, the document '%1' does not exist
eu: Ezin deskribatu, '%1' dokumentua ez da existitzen

en: Data has changed on disk. Cannot apply your changes
eu: Datuak diskoan aldatu dira. Ezin zure aldaketak aplikatu

note: (report_param.name)
en: %1: incorrect name
eu: %1: izen okerra

en: Failed: your content is empty
eu: Ezin: zure edukia hutsik dago

note: (report_param.path)
en: Cannot overwrite file %1:
eu: Ezin %1 fitxategia gainidatzi:

note: (report_param.path)
en: A directory named '%1' already exists:
eu: '%1' izeneko karpeta dagoeneko badago:

note: (report_param.name)
en: This is an already existing document: '%1'
eu: Dagoeneko badagoen dokumentua da hau: '%1'

en: No name specified
eu: Ez da izenik zehaztu

en: The document repository exceed disk quota.
eu: Dokumentuen biltegia disko kuota gainditzen du.

note: (report_param.path)
en: Cannot upload file %1:
eu: Ezin %1 fitxategia igo:

note: (report_param.dir)
en: You're not authorized to upload an INDEX.HTML file in %1
eu: Ez duzu %1-en INDEX.HTML fitxategia igotzeko.

en: The upload failed, try it again
eu: Igotzean arazoa, saiatu berriz

note: (report_param.name,report_param.reason)
en: Directory %1 and its contents could not be copied: %2
eu: Ezin %1 karpeta eta bere edukiak kopiatu: %2

note: (report_param.name,report_param.reason)
en: File %1 was not copied: %2
eu: %1 fitxategia ez da kopiatu: %2

note: (report_param.directory)
en: Failed: %1 not empty
eu: Ezin: %1 ez dago hutsik

en: No certificate for this list
eu: Zerrenda honentzako ziurtagirik ez

en: This list has no message topic
eu: Zerrenda honek ez du mezu mintzagairik

note: (report_param.email)
en: No entry for user '%1'
eu: Sarrerarik ez '%1' erabiltzailearentzat

en: Please select archive months
eu: Hautatu artxiboko hilabeteak mesedez

en: No SOAP service
eu: SOAP zerbitzurik ez

en: Authentication failed
eu: Autentifikazioak huts egin du

note: (report_param.argument)
en: This Template '%1' already exists
eu: '%1' txantiloia dagoeneko badago

note: (report_param.file_del)
en: Cannot delete this file '%1'
eu: Ezin '%1' fitxategia ezabatu

note: (report_param.listname)
en: Failed to update member email in list '%1', list owner has been notified.
eu: Ezin kidearen eposta eguneratu '%1' zerrendan, jabea ohartarazi da.

note: (report_param.error)
en: Your message cannot be personalized due to error: %1.  Please check template syntax.
eu: Ezin zure mezua pertsonalizatu errore batengatik: %1. Egiaztatu txantiloiaren sintaxia mesedez.

note: (list.name)
en: You requested that your e-mail address be removed from list '%1'.
eu: Zure eposta helbidea '%1' zerrendatik kentzeko eskaera egin duzu.

note: (list.name)
en: You requested that your e-mail address be added to list '%1'.
eu: Zure eposta helbidea '%1' zerrendara gehitzeko eskaera egin duzu.

note: (list.name)
en: You've made a user subscription request to list %1.
eu: %1 zerrendan erabiltzaile bat harpidetzea eskatu duzu.

note: (list.name)
en: You've made a user removal request from list %1.
eu: %1 zerrendatik erabiltzaile bat kentzea eskatu duzu.

note: (list.name)
en: You requested a subscription reminder to be sent to each subscriber of list %1
eu: %1 zerrendako harpidedun guztiei harpidetzaren oroigarri bat bidaltzea eskatu duzu

en: You requested a subscription reminder to be sent to each subscriber of list '*'
eu: '*'  zerrendako harpidedun guztiei harpidetzaren oroigarri bat bidaltzea eskatu duzu

note: ("${conf.email}@${domain}","AUTH ${keyauth} ${cmd}")
en: If you want this action to be taken, please
    
    - reply to this mail
    OR
    - send a message to %1 with subject
     %2
    OR
    - click on the following URL
eu: Ekintza hau burutu nahi baduzu, mesedez:
    
    - erantzun eposta honi
    EDO
    - bidali mezu bat %1 helbidera %2
    gaiarekin
    EDO
    - sakatu ondoko mailto-an

en: If you do not want this action to be taken, you can safely ignore this message.
eu: Ez baduzu ekintza hau burutu nahi mezu hau lasai baztertu dezakezu.

note: (conf.title,list.name)
en: %1 / unsubscribing from %2
eu: %1 / %2-(e)tik ez-harpidetzen

note: (conf.title,list.name)
en: %1 / subscribing to %2
eu: %1 / %2-ra harpidetzen

note: (list.name,domain)
en: Here are the subscribers of %1@%2 mailing list:
eu: Hemen daude %1@%2 eposta zerrendako harpidedunak:

note: (total)
en: Total subscribers: %1
eu: Harpidedunak guztira: %1

note: (list.name)
en: List %1 allows you to tag your messages, using a set of defined topics. To tag the attached message go to the following page:
eu: %1 zerrendak mezuak etiketatzen uzten dizu, aurrezarritako mintzagai multzo bat erabiliz. Erantsitako mezua etiketatzeko hurrengo orrira joan:

note: (list.name)
en: To distribute the attached message in list %1, click on the URL:
eu: Erantsitako mezua %1 zerrendara bidaltzeko jarraitu azpiko esteka:

note: (list.name)
en: Tag your message for list %1
eu: %1 zerrendarako mezua etiketatu

en: You may ignore this request or click on the following URL in order to choose your password.
eu: Eskaera hau baztertu dezakezu edo ondoko estekan sakatu zure pasahitza aukeratzeko.

note: (conf.wwsympa_url,'/help')
en: Help on Sympa: %1%2
eu: Symparen laguntza: %1%2

note: (conf.title)
en: %1 / your environment
eu: %1 / zure ingurunea

en: To complete your account setup actions, you need to confirm that you have supplied a working email address. Please follow the link below to complete your account configuration.
eu: Zure kontuaren ezarpena bukatzeko benetako eposta helbide bat eman duzula 
    baieztatu behar duzu. Mesedez jarraitu ondoko esteka kontuaren konfigurazioa bukatzeko.

note: (list.name)
en: Shared document to be approved for %1
eu: %1 zerrendarako partekatutako dokumentua onartu zain

note: (list.name)
en: Information regarding list %1
eu: %1 zerrendaren informazioa

note: (stats.msg_rcv)
en: Number of received messages :      %1
eu: Jasotako mezu kopurua       :      %1

note: (stats.msg_sent)
en: Number of forwarded messages:      %1
eu: Berbidalitako mezu kopurua  :      %1

note: (stats.byte_rcv)
en: Received mega-bytes         :      %1
eu: Jasotako mega-byteak        :      %1

note: (stats.byte_sent)
en: Forwarded mega-bytes        :      %1
eu: Berbidalitako mega-byteak   :      %1

note: (list.name)
en: STATS %1
eu: %1 ESTATISTIKAK

note: (list.name,date)
en: %1 summary %2
eu: %1 zerrendaren laburpena %2

note: (list.name,date)
en: %1 Summary %2
eu: %1 zerrendaren laburpena %2

note: (file_name)
en: The %1 file that was initially attached to this message has been stored on the mailing lists server:
eu: Mezu honetara erantsitako %1 fitxategia eposta zerrenden zerbitzarian gorde da:

note: (list.name,to,subscriber.first_bounce)
en: Messages from list %1 that were sent to your address %2 have generated non-delivery reports since %3. 
    If this problem persists, you will be automatically unsubscribed from the list.
eu: %1 zerrendatik zure %2 helbidera bidali diren mezuak 
    bidali ezinaren txostenak sortu dituzte %3 datatik. 
    Arazoa mantentzen bada zerrendatik automatikoki ez-harpidetuko zara.

en: You can contact list owner:
eu: Zerrendaren jabea kontaktatu dezakezu:

note: (list.name)
en: Some of the topics you are subscribed to in the list '%1' have been deleted.
    Deleted topic(s) is(are):
eu: '%1' zerrendan harpidetu zaren mintzagaietako batzuk ezabatu dira.
    Ezabatutako mintzagaiak:

note: (delegator,list.name,domain)
en: You have been delegated the responsibility of list owner by %1 for list %2@%3.
eu: %1-ek %2@%3 zerrendaren jabe erantzukizuna eman dizu.

note: (delegator,list.name,domain)
en: You have been delegated the responsibility of list moderator by %1 for list %2@%3.
eu: %1-ek %2@%3 zerrendaren moderatzaile erantzukizuna eman dizu.

en: The list homepage:
eu: Zerrendaren hasiera orria:

en: Owner and moderator guide:
eu: Jabe eta moderatzaile gida:

note: (list.name)
en: Your bouncing address in list %1
eu: %1 zerrendan errebotatzen duen zure helbidea

note: (list.name)
en: Management of list %1
eu: %1 zerrendaren kudeaketa

note: (list.name,domain)
en: Welcome to list %1@%2
eu: Ongi etorri %1@%2 zerrendara

note: (user.email)
en: Your subscription email is %1
eu: Zure harpidetza eposta %1 da

en: General information about mailing lists:
eu: Eposta zerrenden informazio orokorra:

note: (list.name)
en: Welcome to list %1
eu: Ongi etorri %1 zerrendara

en: Here are the lists you are currently subscribed to:
eu: Zerrenda hauetara harpidetuta zaude:

en: Lists you are owner of:
eu: Zerrenda hauen jabea zara:

en: Lists you are moderator of:
eu: Zerrenda hauen editorea zara:

en: Result of your command
eu: Zure komandoaren emaitza

note: (mail.sender,mail.subject)
en: An encrypted message from %1 has been distributed to
    Subject: %2
eu: %1-en mezu zifratua ondoko gaira bidali da: %2

note: (user.email)
en: It was not possible to send you the message because the mailing list manager was unable to access your personal certificate (email %1).
eu: Ezin mezua zuri bidali eposta zerrenda kudeatzaileak 
    ezin izan duelako zure ziurtagiri pertsonala atzitu (%1 eposta).

note: (conf.email,domain)
en: Please, in order to receive future encrypted messages send a signed message to %1@%2.
eu: Mesedez, etorkizunean mezu zifratuak jasotzeko bidali sinatutako mezu bat
    %1@%2 helbidera.

en: Information about this list:
eu: Zerrenda honi buruzko informazioa:

note: (list.name,domain)
en: encrypted message for list %1@%2
eu: %1@%2 zerrendarako mezu zifratua

en: A virus in your email
eu: Birusa zure epostan

en: mails
eu: epostak

en: Page navigation:
eu: Orrien nabigazioa:

en: Chronological
eu: Kronologikoki

en: Thread
eu: Haria

note: ("$YYYYMMDD$") This entry is a date/time format Check the strftime manpage for format details : http://docs.freebsd.org/info/gawk/gawk.info.Time_Functions.html
en: %m/%d/%Y
eu: %Y/%m/%d

en: , <em>(continued)</em>
eu: , <em>(jarraitzen)</em>

en: <em>Message not available</em>
eu: <em>Mezua eskuraezin</em>

en: picture
eu: irudia

en: Reply to
eu: Erantzun honi

en: both
eu: biak

en: Reply
eu: Erantzun

note: (user.email)
en: Re-deliver to %1
eu: %1 epostari bueltatu

en: View source
eu: iturburua ikusi

en: restricted to owner with authentication
eu: autentifikatutako jabeei mugatuta

en: restricted to owner without authentication if DKIM signature is OK.
eu: autentifikatu gabeko jabeei mugatuta DKIM sinadura egokia bada.

en: add impossible
eu: ezinezkoa gehitu

en: add performed by list owner does not need authentication
eu: zerrendako jabeak egindako gehiketak ez du autentifikaziorik behar

en: add performed by owner does not need authentication (notification)
eu: zerrendako jabeak egindako gehiketak ez du autentifikaziorik behar (ohartarazpena)

en: add performed by list owner does not need authentication if DKIM signature OK
eu: zerrendako jabeak egindako gehiketak ez du autentifikaziorik behar DKIM sinadura egokia bada.

en: by owner
eu: jabearen arabera

en: Restricted to people subscribed to the list of family owners.
eu: Familien jabeen zerrendara harpidetutako pertsonei mugatuta.

en: restricted to listmaster
eu: zerrenda kudeatzaileei mugatuta

en: anybody. Be sure you know what you are doing
eu: edonor. Ziur egon egiten hari zarenaz

en: need authentication
eu: izen ematea behar du

en: impossible
eu: ezinezkoa

en: anybody by validation by listmaster required
eu: edonor, zerendako kudeatzailearen baieztapena beharrezkoa

en: moderated for subscribers
eu: harpidedunentzat moderatuta

en: restricted to list owners
eu: zerrenda jabeentzat mugatuta

en: restricted to subscribers
eu: harpidedunentzat mugatuta

en: restricted to subscribers authenticated with user cert
eu: erabiltzaile ziurtagiriarekin autentifikatutako harpidedunei mugatuta

en: public documents
eu: dokumentu publikoak

en: deletion performed only by list owners, need authentication
eu: ezabaketa zerrenda jabeengandik bakarrik, autentifikazioa behar du

en: deletion performed only by list owners, need authentication unless DKIM signature is OK
eu: ezabaketa zerrenda jabeengandik bakarrik, autentifikazioa behar du DKIM sinadura egokia ez bada

en: remove subscriber impossible
eu: ezin harpideduna ezabatu

en: by owner without authentication
eu: autentifikatu gabeko jabearengatik

en: list owners, authentication not needed (notification)
eu: zerrenda jabeak, ez du autentifikaziorik behar (ohartarazpena)

en: by owner without authentication if DKIM signature OK
eu: autentifikatu gabeko jabearengatik DKIM sinadura egokia bada

en: only for listmaster
eu: zerrenda kudeatzaileentzat bakarrik

en: restricted to subscribers - Silent rejection otherwise.
eu: harpidedunei mugatuta - baztertze isila bestela.

en: for anyone
eu: edozeinentzako

en: invite perform by list owner do not need authentication
eu: zerrenda jabeen gonbiteak ez du autentifikaziorik behar

en: listmaster only
eu: zerrenda kudeatzailea bakarrik

en: listmaster only (do not require authentication if DKIM siganture is OK)
eu: zerrenda kudeatzailea bakarrik (ez du autentifikaziorik behar DKIM sinadura egokia bada)

en: restricted to list owners (authentication is not required if a DKIM signature is OK)
eu: zerrenda jabeei mugatuta (ez du autentifikaziorik behar DKIM sinadura egokia bada)

en: no one can review
eu: inork ezin du berrikusi

en: only owner (and listmaster)
eu: jabea bakarrik (eta zerrenda kudeatzailea)

en: anyone can do it!
eu: edonork egin dezake!

en: Moderated, no authentication needed if DKIM signature from moderator is OK
eu: Moderatuta, ez du autentifikaziorik behar editorearen DKIM sinadura egokia bada

en: Moderated
eu: Moderatuta

en: Moderated, even for moderators
eu: Moderatuta, baita moderatzaileentzat ere

en: Moderated, need authentication from moderator
eu: Moderatuta, editorearen autentifikazioa behar du

en: Newsletter, restricted to moderators
eu: Aldizkaria, moderatzaileei mugatuta

en: Newsletter, restricted to moderators after confirmation
eu: Aldizkaria, moderatzaileei mugatuta baieztatu ondoren

en: restricted to subscribers and checked smime signature
eu: harpidedunei mugatuta, smime sinaduraren azterketa

en: Moderated, restricted to subscribers
eu: Moderatuta, harpidedunei mugatuta

en: Moderated, for non subscribers sending multipart messages
eu: Moderatuta, multipart mezuak bidaltzen dituzten harpidedunentzat

en: restricted to subscribers with previous md5 authentication
eu: aurreko md5 autentifikaziodun harpidedunei mugatuta

en: Moderated, for subscribers and even moderators themself
eu: Moderatuta, harpidedunei eta baita moderatzaile berari

en: Private, moderated for non subscribers
eu: Pribatua, harpidetu gabekoentzat moderatuta

en: Private, confirmation for non subscribers
eu: Pribatua, baieztapena harpidetu gabekoentzat

en: public list
eu: zerrenda  publikoa

en: public list, Bcc rejected (anti-spam)
eu: zerrenda publikoa, Bcc debekatuta (anti-spam)

en: anyone no authentication if DKIM signature is OK
eu: edonor, autentifikaziorik ez DKIM sinadura egokia bada

en: public list multipart/mixed messages are forwarded to moderator
eu: zerrenda publikoko multipart/mixed mezuak moderatzaileei berbidaltzen zaizkie

en: public list multipart messages are rejected
eu: zerrenda publikoa, multipart mezuak baztertuta

en: test x-spam-status  header
eu: x-spam-status goiburua aztertu

en: subscription request confirmed
eu: harpidetza eskaera baieztatuta

en: need authentication (notification is sent to owners)
eu: autentifikazioa behar du (jabeei ohartarazpena bidaltzen zaie)

en: need authentication unless DKIM signature is OK (notification is sent to owners)
eu: autentifikazioa behar du DKIM sinadura egokia ez bada. (jabeei ohartarazpena bidaltzen zaie)

en: requires authentication then owner approval
eu: autentifikazioa behar du eta gero jabearen oniritzia

en: requires authentication unless DKIM signature is OK, then owner approval
eu: autentifikazioa behar du DKIM sinadura egokia ez bada, eta gero jabearen oniritzia

en: subscription is impossible
eu: harpidetzea ezinezkoa

en: for anyone without authentication
eu: autentifikatu gabeko edonorentzat

en: anyone, notification is sent to list owner
eu: edonor, zerrenda jabeari ohartarazpena bidaltzen zaio

en: anyone, no welcome message
eu: edonor, ongi etorri mezurik ez

en: owners approval
eu: jabeen oniritzia

en: requires S/MIME signed
eu: S/MIME sinadura behar du

en: requires S/MIME signed or owner approval
eu: S/MIME sinadura edo jabearen oniritzia behar du

en: conceal unless for listmaster
eu: zerrenda kudeatzaileak ez direnengandik ezkutatu

en: conceal unless user is logged in
eu: izena emanda ez daudenengandik ezkutatu

en: no conceal
eu: ez ezkutatu

en: authentication requested, notification sent to owner
eu: autentifikazioa eskatuta, jabeari ohartarazpena bidalita

en: authentication requested unless DKIM signature is OK, notification sent to owner
eu: DKIM sinadura ongi ez badago autentifikazio eskaera, jabeari ohartarazpena bidalita

en: need authentication unless DKIM signature is OK
eu: izen eman behar du DKIM sinadura ongi ez badago

en: open with mail confirmation, owner is notified
eu: eposta egiaztapenarekin ireki, jabea ohartarazten da

en: conceal except for subscribers
eu: harpidedunengandik ere ezkutatu

en: conceal even for subscribers
eu: harpidedunengandik ere ezkutatu

en: restricted to local domain users
eu: domeinu lokaleko erabiltzaileei mugatuta

en: anyone from local domain
eu: domeinu lokaleko edozein

en: restricted to subscribers or local domain users
eu: harpidedunei edo domeinu lokaleko erabiltzaileei mugatuta

en: restricted to local domain
eu: domeinu lokalera mugatuta

en: restricted to local domain and subscribers
eu: domeinu lokalera eta harpidedunei mugatuta

en: local domain users or owner approval
eu: domeinu lokaleko erabiltzailea edo jabearen oniritzia

en: intranet access
eu: intraneteko atzipena

en: daily certificate expiration date checking; users are warned when their certificate has expired or expires within 3 days
eu: ziurtagirien iraungitze dataren eguneroko azterketa; erabiltzaileak ohartzen dira ziurtagiria iraungi denean edo 3 egun falta badira

en: daily evaluation of bouncing users
eu: Errebotatzen duten erabiltzaileen eguneroko azterketa

en: expiration routine run yearly
eu: iraungitze rutina urtero

en: daily deletion of outdated logs
eu: eguneroko log-en ezabaketa

en: daily deletion of outdated tickets
eu: sympa.conf/one_time_ticket_table_ttl parametroa baino ticket zaharragoen eguneroko ezabaketa

en: monthly deletion of bounces for unsubscribed addresses
eu: harpidetu gabeko erreboteen hileroko ezabaketa

en: daily termination of outdated sessions
eu: sympa.conf/session_expiration_period parametroa baino saio zaharragoen eguneroko ezabaketa

en: daily deletion of unuseful items from table
eu: edozein tauletako erabilgarriak ez diren elementuen eguneroko ezabaketa

en: monthly purge of orphan entries in user table
eu: erabiltzaile taulan umezurtz dauden sarreren hileroko ezabaketa

en: reminder message sent to subscribers every 2 months
eu: bi hilabetero harpidedunei mezu oroigarrien bidalketa

en: reminder message sent to subscribers every month
eu: hilabetero harpidedunei mezu oroigarrien bidalketa

en: reminder message sent to subscribers every year
eu: urtero harpidedunei mezu oroigarrien bidalketa

en: update of list members based on the TTL
eu: TTLren arabera zerrendako kideak eguneratu

en: No subscription / unsubscription: only the list owner can add members
eu: Harpideta / ez-harpidetzarik ez: zerrenda jabeak bakarrik gehitu ditzake erabiltzaileak

en: private archives
eu: artxibo pribatuak

en: list visible to list members only
eu: zerrenda kideentzat bakarrik ikusgai

en: Only list members can send messages. OTHER ARE SILENTLY REJECTED.
eu: Zerrendako kideek bakarrik bidal ditzakete mezuak. BESTEAK ISILEAN BAZTERTZEN DIRA.

en: Confidential list setup
eu: Zerrenda konfidentzialaren konfigurazioa

en: public archives
eu: artxibo publikoak

en: only subscribers can post
eu: harpidedunek bakarri idatz dezakete

en: Public discussion mailing list
eu: Eztabaida publikoko eposta zerrenda

en: everyone may post
eu: edonork idatz dezake

en: controlled subscription
eu: kontrolatutako harpidetza

en: public and moderated list
eu: zerrenda publiko eta moderatua

en: subscribers emails are protected
eu: harpidedunen epostak babestuta daudea

en: default reception format is HTML
eu: jasotzeko defektuzko formatua HTML da

en: Mailing list configuration to be used for a news letter providing both text plain and HTML formats
eu: Testu hutsean eta HTML formatua eskaintzen duten aldizkarientzako eposta zerrenda konfigurazioa

en: Mailing list configuration to be used for a news letter
eu: Aldizkarientzako eposta zerrenda konfigurazioa

en: Private working group setup
eu: Talde lan pribatuentzako konfigurazioa

en: Messages can either be read via email (subscription) or via the web (web archives)
eu: Mezuak epostaz (harpidetza) edo web bidez irakur daitezke.

en: Web forum mailing list
eu: Web foroaren eposta zerrenda

en: Mailing list for intranets
eu: Intranetentzako eposta zerrenda
